Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за изолация?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за изолация?

    Заради мухъла направих външна изолация на панелката,от преди след смяна на дограмата с алуминиева си сложих и такива алуминиеви первази,тези които правиха изолацията ги махнаха и казаха че трябва да сложат друг,че този нямало да стане след като сложили от долу студиопора,вече 5 ден ги чакам да дойдат и да го сложат,телефона не го вдига шефа и,питането ми е може ли да си сложа старият перваз,и има ли нужда от нов?Казаха да не било натичало трябва да сложат друг?Второто ми питане колко време мога да стоя без перваз преди да е станало късно?

    Поздрави

  • #2
    До: Питане за изолация?

    Завали ли дъжд вече ще е късно

    Коментар


    • #3
      До: Питане за изолация?

      Е те не са го оставили само на изолацията да стои където е перваза,мисля че са го шпакловали и него,но да не се опитват да ме измуфтят за още пари с този перваз или има нужда от него задължително?

      Поздрави

      Коментар


      • #4
        До: Питане за изолация?

        Мокър пуловер не топли.
        Влезе ли вода между панела и изолацията - лошо.
        BMW X6

        Коментар


        • #5
          До: Питане за изолация?

          Има и друг проблем,майсторите не си вдигат телефоните,взели са старият перваз,дават го да вали,и тя стана една,давайте идеи как да реша проблема?

          Повече пари напред няма да давам,на АСАН ще се прекръстя ама това няма повече да стане-мамка му!

          Доверие и след това ти дават едно лайно,мани,ми и сам трябва да го чистиш

          Поздрави

          Коментар


          • #6
            До: Питане за изолация?

            По спешност майстори-слагане на перваз и шпакловане, силикони и т.н
            BMW X6

            Коментар


            • #7
              До: Питане за изолация?

              Продават се готови PVC-первази на метър, но ако твърдо не ти се дават повече пари можеш да използваш останали теракота или фаянс плочки, като ги залепиш с наклон и да надстърчат над изолацията няколко см.

              Коментар


              • #8
                До: Питане за изолация?

                на парите майната и,този вариант и на мен ми го предлагаха с плочките като по евтин,ама се чудя какъв е крайният резултат?
                Днес ще снимам да видите,и да споделите какво да правя?

                Поздрави

                Коментар


                • #9
                  До: Питане за изолация?

                  Монтирай си нов. Широчините са няколко стандарта, за това избери този който надстърча поне 2-3 сантиметра. Ако ще вали преди да си го монтирал,спасявай се с найлон.
                  Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Питане за изолация?

                    Перваза става, ако е достатъчно широк за да излиза 2-3 см извън изолацията. Ако е така, слагай си стария. Ако не, просто мериш широчината от дограмата до ръба на изолацията и взимаш няколко см по-широк. След това силикон, но не акрилен, а полиуретанов.
                    А за плочките, ако ти се занимава мисля, че е по-добре даже - няма да ти тропа като вали дъжд, само че трябва да ти се отварят крилата защото едва и ще намериш алпинист, навит да ти реди плочки на въжето. По-точно едва ли ще искаш да му палтиш за това
                    Technical Rescue Direct - life lies in courage
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                    Коментар


                    • #11
                      До: Питане за изолация?

                      По принцип като отоворя прозореца и имам достъп и до двата края на перваза така че алпинист засега не ми трябва
                      Доколкото те разбирам плочките да ги лепя с силикона?имам санитарен,дали ще стане?
                      плочките с какво да ги режа?

                      Поздрави

                      Коментар


                      • #12
                        До: Питане за изолация?

                        Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
                        По принцип като отоворя прозореца и имам достъп и до двата края на перваза така че алпинист засега не ми трябва
                        Доколкото те разбирам плочките да ги лепя с силикона?имам санитарен,дали ще стане?
                        плочките с какво да ги режа?

                        Поздрави
                        Не има предвид да силиконираш подпрозоречния профил след монтажа там където контактува с дограмата. По-добре е обаче ако силиконираш задната част, която прилепва към дограмата предварително преди да монтираш профила. Силикона няма UV защита и се прецаква много бързо ако е на открито. Този стар профил ако става и надстърча над изолацията спокойно можеш да го използваш. Ако не става във всяко дограмаджийско ателие има изрезки. И от складовете за алуминиеви профили също можеш да си намериш фира. Алуминиевия профил се продава на кг, а не на метър така че за панелката ако е стандартна ти трябва около 2,10м, което е към 20тина лв (ако санираш спалнята). Пусни някоя снимка на проблема да получиш и по-конкретен съвет. Недей да слагаш плочки или някакъв гранитогрес - голямо дърво ще изядеш, а и е опасно.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Питане за изолация?

                          на работа съм до 16:00,след това веднага се прибирам снимам и пускам тук веднага снимките.

                          Поздрави

                          Коментар


                          • #14
                            До: Питане за изолация?

                            Ето и снимките.

                            Поздрави
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #15
                              До: Питане за изолация?

                              Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
                              По принцип като отоворя прозореца и имам достъп и до двата края на перваза така че алпинист засега не ми трябва
                              Доколкото те разбирам плочките да ги лепя с силикона?имам санитарен,дали ще стане?
                              плочките с какво да ги режа?

                              Поздрави
                              Вземаш плочки с подходящ размер и ще се наложи много малко рязане. Като нямаш машина става с флекса, но ще има малко прах. Плочките залепи с лепило, а силикона покрай дограмата и стената, може и фугите.
                              Успех!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X