Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте предложение за олекотен насип за плоча

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Дайте предложение за олекотен насип за плоча

    Значи как става.
    1)Подбираш плоскости от фибран. Може и стериопор.
    2)Нареждаш ги по пода. Може да вземеш различни дебелини така, че при реденето да почнеш с по дебели и постепенно да слагаш по тънки според това какво ти трябва /как са разликите в нивелацията/.
    3) На плоскостите изрязваш отвори. Примерно на всеки 50 сантиметра квадрат с отвор 5 на 5 /може и малко повече/ за стъпки.
    4) Отгоре нареждаш арматурна мрежа примерно N4 с око 20х20 като малко я повдигаш /има едни пластмасови дистанционери за арматура http://www.vidira.dir.bg/site/
    5) Заливаш една замазка с цимент и пясък и филц /по дребен чакъл/. Дебелината на замазката 3 или 4 см може и по тънко ама вече става слабо.
    Тази замазка става като плоча отгоре и през дупките стъпва върху другата.
    Става доста здраво и с добра шумо и топло изолация. И да се напука арматурната мрежа я държи.
    Е ще понатежи тази 4 сънтиметрова плоча но няма да е като 10.
    Ако искаш да не се напука след като я залееш нареди найлони и ги затисни с некакви летви. Така влагата излиза бавно и бе се пука бетона.
    Това е от мен. Отгоре може да се слага квото си изкаш /ламинат, паркет всичко/.

    Коментар


    • #32
      До: Дайте предложение за олекотен насип за плоча

      може да си направиш и така наречения "СУХ ПОД", посипка от ситен керамзит и отгоре две разминати плоскости гипсовфазер. Това е технология на Кнауф. Излиза около 50-60 лв. на м2 с труда.

      Коментар


      • #33
        До: Дайте предложение за олекотен насип за плоча

        Значи преди няколко дни вземахме 0,8 кубика керамзит и 3 чувалето перлит (Цялия кубик тежи към 150кг.) и сега трябва да вземем цяли мрежи да стаите и бъркаме цялия керамзит и перлита, което е 1кубик и 1 кубик бетон.
        Моите снимки...
        https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
        https://500px.com/ivankoo

        Коментар


        • #34
          До: Дайте предложение за олекотен насип за плоча

          Първоначално публикуван от Ivanko Преглед на мнение
          Значи преди няколко дни вземахме 0,8 кубика керамзит и 3 чувалето перлит (Цялия кубик тежи към 150кг.) и сега трябва да вземем цяли мрежи да стаите и бъркаме цялия керамзит и перлита, което е 1кубик и 1 кубик бетон.

          При положение, че сте намерили керамзит, перлита се явява малко излишен. обемното тегло на перлита и перлитовата замазка са различни неща. Керамзитоциментовата замазка не се нуждае от допълнителна армирана, или от каквото и да е друго допълнително заздравяване
          Ако под "цели мрежи", имаш предвид мрежи от желязо Ф 5-6мм, със размер на "кутийките" 15-20см, това не е добро решение. Мрежата за армиране на замазка трябва да е максимално ситна. Ако се стараете да армирате всяко помещение със монолитна мрежа, то имай предвид, че застъпването на мрежата, със по 15-20см, прави армировката практически "целокупна"
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #35
            До: Дайте предложение за олекотен насип за плоча

            Ми мрежата май е 4мм. на широки кутийки. Ние я слагаме, че в момента като се друднеш на плочата и усещаш доста как трепери и с тази мрежа целим да намил треперенето и да заздрави цялото покриетие на всяка стая. Значи онзи ден премерихме точно колко трябва да налееме и се получава на всяка стая от 0 до 6-8см. което средно е 4см. което е към 0,4-0,6 кубика на стая. Всяка стая си е за себе си, няма да правим насип на цялата плоча, защото тогава доста по-тежко ще стане като цяло, както и ще се намали още повече височината на стаите при скосението на покрива. Тези дни ще направим "греди" идеално нивелирани от цимент и керамзит, и след 1-2 дена ще направим цялостното заливане... доста мъкнене на кофи ни чака. Само, че както обикновенно винаги се появява думата НО. Бяхме забравили, че трябва да пускаме тръби за калазиция с банята преди заливката, че после става мнооого по-сложно, както и за водопровода... та от 1-2 дена след работа като се приберем, мислим и умуваме по тези въпроси - кое от каде да минава и защо точно от там.
            Но поне имаме напредък, вчера сложиха половината дограма... другата половина още я правят, че е със скосение в тон с покрива
            Моите снимки...
            https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
            https://500px.com/ivankoo

            Коментар


            • #36
              До: Дайте предложение за олекотен насип за плоча

              Ако плочата не е с достатъчна носимоспособност, значи си имате проблем.
              Никаква замазка не може да компенсира конструктивни недостатъци на плоча, виж - товари я определено /малко, или много/.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #37
                До: Дайте предложение за олекотен насип за плоча

                Ми тя не е чак толкова тънка, просто арматурата са я поизмачкали когато са я наливали и за това трепери малко повече. Пък също не е някаква 15-20см. плоча, ами да е средно към 7-10см., като в средата на къщата става и към 15см. дебела май, ама не сме я мерили, че трябва да дупчим та да я премерим
                Моите снимки...
                https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                https://500px.com/ivankoo

                Коментар


                • #38
                  От: До: Дайте предложение за олекотен насип за плоча

                  Здравейте
                  Малко стара тема изрових, но ми попадна по случайност и имам едно питане.

                  Налага ми се да изравня едни 3.5кв.м с доста различни нива ( в единия край 3-4см в другия 14 , а по средата 6см)

                  Четох за перлита, но доколкото разбрах много бавно съхне и ще трябва сигурно месец да го чакам.

                  Поразрових се и намерих Тивит-Българският пенополистиролбетон.

                  Оказа се че си местят фабриката и нямало да работят следващите 2 месеца.

                  С още малко търсене стигнах до Макстерм .
                  Вие използвали ли сте нещо от тези неща? Отгоре мисля да наредя ламинат над тази замазка. Идеята е не да се използва за изолация, а само за подравняване. Изолация имам 10см от другата страна на плочата.

                  Мислех си да подравнявам с някакви греди, но пак прекалено тежко ще стане с греди и ОСБ.

                  Бих се радвал на някой съвет. Имам още малко работа докато стигна до пода, но след седмица трябва да съм взел решението
                  LR Discovery 300Tdi 1996
                  Subaru Outback 2.5 1998
                  Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                  Коментар


                  • #39
                    От: Дайте предложение за олекотен насип за плоча

                    Иди до някоя дърводелна и си вземи дървени стърготини. Смесваш с цемент и пясък 50/50 и полагаш- дървобетон!


                    Коментар


                    • #40
                      От: Дайте предложение за олекотен насип за плоча

                      Различни дебелини лепен XPS, финишна армирана замазка( с тънка мрежа за армиране).
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X