Обява

Свий
Няма добавени обяви.

хем тънка стена, хем добре изолирана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: хем тънка стена, хем добре изолирана

    Към каква мазилка/боя си се насочил?
    Много важно е да не ползваш акрилен уплътнител , защото той мухлясва задължително(вътре в стаи може, но не до прозорци) ...силикона по добре се държи...но до колкото разбирам всичко вече е залепено ..
    Това че няма да ги разбутваш тухлите си е ясно ....
    Ако се получава первазче под стъклените тухли - желателно е да се избегне попиването на влага в стената.
    Поликарбонът старее , стъклото също (след около 300години може да се е захабило лекичко и да се е удебелило в долната част )..
    Още никой не е измислил по-добра изолация от кирпича!
    Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

    Коментар


    • #32
      До: хем тънка стена, хем добре изолирана

      Как изглежда стеничката сега?
      Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

      Коментар


      • #33
        До: хем тънка стена, хем добре изолирана

        Благодаря, че ме подсети...ще я снимам и ще я постна. Тая тема съвсем я бях забравил.

        Коментар


        • #34
          До: хем тънка стена, хем добре изолирана

          Да споделя и мойто творение за балкона:

          1.Отвън - едносантиметрови PVC плоскости, хоризонтално снадени. Имат си каналчета. Подобни са на тия, преназначени за ламперия.
          2. Зад тях - 2x2см фибран (не е гладък - рязан е, и розов)
          3. Зад тях - понеже оригиналния парапет е крив, а нямаше как да го махна, заливка от рядък циментово-тераколен разтвор с пълнеж от перлит.
          4. Зад тях - 15см итонг
          5. зад него - циментова замазка с мрежа
          6. 2 сантиметра фибран (пак грапав)
          7. гипсокартон
          8. гипсова шпакловка с мрежа
          9. латекс

          Над цялото това има прозорец - PVC дограма. Дължината е 4 и малко метра. На същата стена зад пердето (дантелено + плътно) е монтиран 2KW конвектор, който дори е прекалено мощен за стаята (7 и нещо на 4 и нещо) при люта зима и минус 15 навън, безпроблемно може да загрее стаята до доста над 25 градуса (повече не съм и пробвал - не ми е трябвало).

          Резултат - мухали и конденз - няма. Това е най-топлата външна стена в жилището ми. Смея да твърдя че вътрешната изолация и гипсокартона бяха леко излишни, но просто ми останаха материали, и съответно бяха употребени.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            До: хем тънка стена, хем добре изолирана

            От 2 - 3 дни тренираме лепене на стиропор със Пяна - Получава се учудващо лесно, и си спестяваме доста килограми бъркане на тераколи и пр. лепила ...Първо започнахме със стената до откритата тераса... а днес ми беше деня за висене около прозореца, там където тераса няма... Пяната е специално за лепене на плоскости - не се раздува колкото монтажната и съхне по-бързо - врвърдява за около 4 - 5 минути а след около час може да се шпаклова .. А фугите запълнени с нея не се явяват термо мостове.. Особеното е че дюбелите се слагат след като се втвърди пяната ... но граденето на терасите ще го оставим за пролетта...
            Последно редактирано от iai-bg; 27-10-09, 23:06.
            Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

            Коментар


            • #36
              До: хем тънка стена, хем добре изолирана

              Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
              От 2 - 3 дни тренираме лепене на стиропор със Пяна - Получава се учудващо лесно, и си спестяваме доста килограми бъркане на тераколи и пр. лепила ...Първо започнахме със стената до откритата тераса... а днес ми беше деня за висене около прозореца, там където тераса няма... Пяната е специално за лепене на плоскости - не се раздува колкото монтажната и съхне по-бързо - врвърдява за около 4 - 5 минути а след около час може да се шпаклова .. А фугите запълнени с нея не се явяват термо мостове.. Особеното е че дюбелите се слагат след като се втвърди пяната ... но граденето на терасите ще го оставим за пролетта...
              Каква цена е пяната?
              Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

              Коментар


              • #37
                До: хем тънка стена, хем добре изолирана

                Първоначално публикуван от Спас Преглед на мнение
                Каква цена е пяната?
                Около 7.95 Без ДДС - 10 лв. зависи откъде се вземе - има и по-скъпи естествено... Ние ползваме INSTA STIK - Които се произвеждат в България в завод на DOW в Силистра... http://www.proventuss.com/?lanid=2&lanid=1
                В момента обявяват че имало лятна промоция която след 2 дни изтича , но на подобни цени - малко по-високи ги имаше и в Магазин Алати.
                Иначе в Бриколаж имаше и пяни по 15 и повече лв... А момтажната пяна която раздува повече е около 5 лв.
                Взехме си и пистолет за пяна, който излезе към 32 лв. с ДДС-то и чистител също - за да се почистват шишетата и пистолета докато не са изсъхнали.. Обаче на студено не е много весело да се работи пяната не се раздува много - но пък влагата помага... за по- бързо залепване...
                Последно редактирано от iai-bg; 28-10-09, 10:11.
                Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                Коментар


                • #38
                  До: хем тънка стена, хем добре изолирана

                  Ето какво се получи накрая.






                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #39
                    До: хем тънка стена, хем добре изолирана

                    Приятно се е получило!
                    Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                    Коментар


                    • #40
                      До: хем тънка стена, хем добре изолирана

                      Първоначално публикуван от mitkosto Преглед на мнение
                      Ето какво се получи накрая.






                      Обясни какво има монтирано в горния край на дясното прозоречно крило. Създава се впечатление, че е по-ниско.

                      Коментар


                      • #41
                        До: хем тънка стена, хем добре изолирана

                        Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                        Обясни какво има монтирано в горния край на дясното прозоречно крило. Създава се впечатление, че е по-ниско.
                        Щора рулетна. Има капаче отгоре и лайсни отстрани

                        Коментар


                        • #42
                          От: До: хем тънка стена, хем добре изолирана

                          Здравейте. Предстои ми подобна задача - затваряне на балкон. Вашето решение ми харесва и имам много въпроси по него - например какъв точно вид са PVC-плоскостите, те непосредствено на влиянието на околната среда ли са изложени или имат някаква защита (поне козирка); как сте вградили съществуващия крив парапет в стената и т.н. и т.н. Възможно ли е по някакъв начин да се свържа с Вас (ЛС не са ми позволени, иначе мислех да ви пратя такова, вместо да цапам тук)? Предварително благодаря!

                          Коментар


                          • #43
                            От: До: хем тънка стена, хем добре изолирана

                            Първоначално публикуван от karakondjul Преглед на мнение
                            Здравейте. Предстои ми подобна задача - затваряне на балкон. Вашето решение ми харесва и имам много въпроси по него - например какъв точно вид са PVC-плоскостите, те непосредствено на влиянието на околната среда ли са изложени или имат някаква защита (поне козирка); как сте вградили съществуващия крив парапет в стената и т.н. и т.н. Възможно ли е по някакъв начин да се свържа с Вас (ЛС не са ми позволени, иначе мислех да ви пратя такова, вместо да цапам тук)? Предварително благодаря!
                            Ако към мен:
                            - PVC плсскости има в Бриколаж например - водят се PVC ламперия. Кеф ти бели, кеф ти шарени. Аз съм сложил бели (то е леко сиво, всъщност).
                            - Не съм вграждал парапета в стената. Плътно зад парапета наредих PVC плоскостите. Зад тях вдигнах стената, после понеже беше много криво - където можах напъхах 2см екструдиран полистирол (познат като Fibran), като между фибрана и стената, където зееше, налях рядка смес цимент+теракол флекс+перлит. Прави се толкова рядка че да може да се налива. Става нещо като каша. Като изсъхне става леко (по-леко от газобетон) и топлоизолиращо.
                            - Полистирола и PVC плоскостите отдолу лежат върху вътрешния ръб на широк подпрозоречен алуминиев профил - това за да се отвежда водата когато вали и забива откъм тая стена, но това беше подходящо за моя конкретен случай и всеки трябва да прецени за себе си кое би било най-подходящо за него.

                            О8осем907две7пет7
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X