Обява

Свий
Няма добавени обяви.

хем тънка стена, хем добре изолирана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • хем тънка стена, хем добре изолирана

    трябва да изградя една малка външна стена / затварям балкон/. Пестя всеки сантиметър и съм решил да я зидам 5 см. итонг+5 см. фибран+5 см. итонг. Да подчертя, че няма никакви носещи функции. После отвън ще сложа 5 см. стиропор. Общо се получава 20 см. Мислите ли, че ще е добре ?

  • #2
    До: хем тънка стена, хем добре изолирана

    Много важно всеки елемент от стената да е "дишащ"-влагата се изнася навън и няма петна по стените след това.Фибрана мисля че не е такъв.Пресметни също с колко тегло натоварваш плочата на терасата и питай строителен конструктор допустимо ли е такова натоваване-често терасите са с по-тънка плоча,която носи само себе си и малко отгоре....
    0+

    Коментар


    • #3
      До: хем тънка стена, хем добре изолирана

      слягам фибран защото е с по-голяма плътност и така смятам, че се получава по-здрав " сандвич". Външния слой ще е стиропор, уж дишал малко. За натоварването няма проблем, това е къща и бях предвидил надстрояване един етаж и конструктора го е сметнал така, а и тя не е конзолна, а си има колони отдолу. А и този вид зид е максимално лек /изключвам гипсокартона/.
      Това с дишането на стените между другото не ми е много ясно. Тия с стиропора и полимирни и силиконови мазилки как дишат ?
      До колкото знам стиропора има 99% паронепропускливост.

      Коментар


      • #4
        До: хем тънка стена, хем добре изолирана

        Конденз се получава при 14 градуса разлика-все някъде в стената има такава разлика.Когато материала не поема влагата,тя си остава там и се развиват плесени.Според мен дори и външната боя трябва да е дишаща(не съм сигурен дали силиконовите са).
        0+

        Коментар


        • #5
          До: хем тънка стена, хем добре изолирана

          според теб при минус 20 вън, и +24 вътре къде ще се получи тая разлика при мойта стена ? ........

          Коментар


          • #6
            До: хем тънка стена, хем добре изолирана

            Първоначално публикуван от mitkosto Преглед на мнение
            според теб при минус 20 вън, и +24 вътре къде ще се получи тая разлика при мойта стена ? ........
            На прозореца.
            Не съм специалист,според мен направи единична стена,с изолация сриропор 5см само отвън.
            0+

            Коментар


            • #7
              До: хем тънка стена, хем добре изолирана

              хората в Европа слагат 10 см. вече. Даже един поляк ми каза за 15 см. !!!

              Коментар


              • #8
                До: хем тънка стена, хем добре изолирана

                Колкото повече по-добре-всичко е въпрос на сметки.След като веднъж отоплиш\охладиш плащаш само за топлинните загуби през стени прозорци и покрив.
                0+

                Коментар


                • #9
                  До: хем тънка стена, хем добре изолирана

                  Това с Фибрана, като сандвич е пълна глупост според мен. Итонга е също изалация. По-доре зидай само с Итонг и отвън EPS над 5 см. Пък и ще е по-здраво от сандвича.
                  Това е според мен, дано да съм полезен.

                  Коментар


                  • #10
                    До: хем тънка стена, хем добре изолирана

                    Първоначално публикуван от mitkosto Преглед на мнение
                    трябва да изградя една малка външна стена / затварям балкон/. Пестя всеки сантиметър и съм решил да я зидам 5 см. итонг+5 см. фибран+5 см. итонг. Да подчертя, че няма никакви носещи функции. После отвън ще сложа 5 см. стиропор. Общо се получава 20 см. Мислите ли, че ще е добре ?
                    Ху-у-у-бава малка стена! Като прибавиш лепила,мазилка - точно една тухла!.....

                    10 см. итонг + 5 см. фибран отвън стигат за всякаква балконска преграда (като топло изолация.). Изпробвано.

                    Коментар


                    • #11
                      До: хем тънка стена, хем добре изолирана

                      Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                      Ху-у-у-бава малка стена! Като прибавиш лепила,мазилка - точно една тухла!.....

                      10 см. итонг + 5 см. фибран отвън стигат за всякаква балконска преграда (като топло изолация.). Изпробвано.
                      Симеоне, другата зима ще ти кажа как е с общо 10 см. изолация.......изпробвано

                      Коментар


                      • #12
                        До: хем тънка стена, хем добре изолирана

                        Първоначално публикуван от mitkosto Преглед на мнение
                        Симеоне, другата зима ще ти кажа как е с общо 10 см. изолация.......изпробвано
                        То с масло кашата не се разваля...Даже с повече масло...

                        Коментар


                        • #13
                          До: хем тънка стена, хем добре изолирана

                          ето как стената расте )
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #14
                            До: хем тънка стена, хем добре изолирана

                            Може ли да обясните по-точно ролята на Фибрана при това изграждане и защо избрахте този вариант?

                            Коментар


                            • #15
                              До: хем тънка стена, хем добре изолирана

                              Не е добре според мен, че не се разминават снадките между вътрешни и външни тухли. И че няма (не виждам поне) лепило между тухлата и фибрана. Това са забележки по отношение на здравината. По отношение на топлоизолацията нищо лошо не казвам. Напоследък колкото майстори - толкова концепции! А физиката е само една...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X