Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвременна ПВЦ дограма с трислоен стъклопакет - въпроси и коментари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Съвременна ПВЦ дограма с трислоен стъклопакет - въпроси и коментари

    Не пакет а дистанционер

    По късно ще драсна

    Въздуха не е най-добрия изолатор, просто е безплатен изолатор с някои особености

    Коментар


    • #17
      От: Съвременна ПВЦ дограма с трислоен стъклопакет - въпроси и коментари

      Едно бързо лесно смилаемо документче.

      http://www.citygreen.ca/cgFiles/RDH-...y-Advisors.pdf

      https://eetd.lbl.gov/sites/all/files...ions/5800e.pdf

      Ако ти е интересна материята ще ти дам линкове към едни дълги формули...

      Коментар


      • #18
        От: Съвременна ПВЦ дограма с трислоен стъклопакет - въпроси и коментари

        Квито и да са пакетите ,обикновени ,трислойни ,гониш макс допустима технологична дебелина +аргон!По-големия процент от дограмата е стъклопакета!АЛ само с 25-30мм. термомост и пресовани ъгли с лепило!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #19
          От: Съвременна ПВЦ дограма с трислоен стъклопакет - въпроси и коментари

          Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
          Едно бързо лесно смилаемо документче.

          http://www.citygreen.ca/cgFiles/RDH-...y-Advisors.pdf

          https://eetd.lbl.gov/sites/all/files...ions/5800e.pdf



          Ако ти е интересна материята ще ти дам линкове към едни дълги формули...
          По принцип всичко ми е интересно, а към момента тази материя конкретно за да съм наясно какво искам и за да съм максимално обстоятелствен с тези които евентуално ще ми слагат джамове, че ситуацията около къщата ми е динамична, променя се, а и ще продължава така, та ми трябва някакъв компромис за неясен период.
          Предвид, че технологично нещата се променят динамично и тук, ми се ще да си опресня знанията и по темата.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #20
            От: Съвременна ПВЦ дограма с трислоен стъклопакет - въпроси и коментари

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            По принцип всичко ми е интересно, а към момента тази материя конкретно за да съм наясно какво искам и за да съм максимално обстоятелствен с тези които евентуално ще ми слагат джамове, че ситуацията около къщата ми е динамична, променя се, а и ще продължава така, та ми трябва някакъв компромис за неясен период.
            Предвид, че технологично нещата се променят
            Имаш много сериозен проблем.

            Колкото и да не ми се иска да го кажа, но нивото на тази индустрия в България към днешна дата, не се развива а върви с ужасяващи темпове назад.

            Тотална липса на кадри и тотална липса на желание за развитие и знания, готви се за сериозен сблъсък с реалността.

            Измисли си концепцията и драсни едно лично. Поне насоки мога да ти дам.

            Коментар


            • #21
              От: Съвременна ПВЦ дограма с трислоен стъклопакет - въпроси и коментари

              Вярно ли е, че в България има САМО едно място(голяма фабрика в Пловдив или София) където реално могат да извадят въздуха и да сложат Аргон вътре в стъклопакета, навсякъде другаде просто дупчат дистанционера за "кадем" и прибират парите на вярващите клиенти?

              Питам съвсем сериозно, не целя скандали!
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #22
                Съвременна ПВЦ дограма с трислоен стъклопакет - въпроси и коментари

                Категорично не е вярно.

                Имаме много сериозни стъкларски фабрики.

                Проблема е когато потрябва по специален продукт или по специфична дебелина. Тогава се оказва че никой го няма в наличност и не му се затварят пари за цяла каса която ще я изхвърли след известно време.

                Иначе ако отидеш на големи размери над 3м и да искаш закаляване и ламинат тогава нещата са други.

                Коментар


                • #23
                  От: Съвременна ПВЦ дограма с трислоен стъклопакет - въпроси и коментари

                  Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
                  Имаш много сериозен проблем.

                  Колкото и да не ми се иска да го кажа, но нивото на тази индустрия в България към днешна дата, не се развива а върви с ужасяващи темпове назад.

                  Тотална липса на кадри и тотална липса на желание за развитие и знания, готви се за сериозен сблъсък с реалността.

                  Измисли си концепцията и драсни едно лично. Поне насоки мога да ти дам.
                  Че проблем има е ясно, та и за това всичко ми минава през акъла (колкото го има де ) и през ръцете където и когато е възможно.

                  Ходил съм по спешност да помагам на приятел, който монтираше дограма, да катерим пакетите и другото по етажите, като след това му правех компания с кафенце в ръка докато кърти старата и монтира новата, та съм наясно за какво става въпрос, което за мен е повече от елементарно.
                  Както споменах и по-нагоре, предпочитам всичко да ми мине през ръцете, но в момента няма как да стане.

                  Говорил съм съвсем общо с няколко чифта пичове с които трябва да се разберем какво точно искам, но всичките бригади сами си събират рамките, като само поръчват пакетите, което не знам дали трябва да ме притеснява ?
                  Ако пък директно отида в големите фирми, там са само работници на заплата, които съм видял какви поразии правят докато къртят, което пък искам да си спестя доколкото е възможно, защото не искам да ремонтирам къща за бутане.

                  Общо взето това ми е основната дилема, както и колко читава (разбирай и скъпа) дограма да слагам, щото може би се слага за 3-5г, но ако нещата се отплеснат във времето, да не се окаже, че някой евтинджос ще почне да създава проблеми, а пък ако се сложи нещо хубаво и се наложи след 2-3г да се кърти ще е много тъпо.

                  Понеже искам възможно по-дебел троен пакет, ми дадоха най-добра относителна цена с двоен 32mm такъв, защото от 36 нагоре профилите оскъпявали доста нещата, като всички ми обясняват, че нямало смисъл от троен.

                  Така или иначе трябва да седна с всички да видим кой каква конкретна цена ще даде за два относително спешно джама, като ще искам да им погледна продукцията монтирана.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #24
                    От: Съвременна ПВЦ дограма с трислоен стъклопакет - въпроси и коментари

                    Преди седмица решихме, че ще сменяме дограмите на входа. Отивам във фирма,на която имам доверие. Те нямат монтажници на договор, ползват разни бригади, но явно ги подбират внимателно- слагали са дограми навремето в офиса, после в другия офис, у нас, при баща ми, при още едни роднини...като цяло, без оплаквания.
                    Най-ранна дата за монтаж-от началото до средата на февруари. Няма свободни монтажници.
                    С други думи-читавите хора имат толкова много работа и са толкова търсени, че ако намериш някой, който да каже "идвам утре", по-добре не го викай.
                    Троен стъклопакет точно не знам за какво ти е-това е изгъзица, когато се гони стандарта за "пасивна къща". И цената е като за изгъзица. Адски тежък е самият пакет-изисква и съответните механизми, и съответния профил, та изгъзицата общо взето се умножава по три. Профилите...в момента най-евтиния и най-утрепания надвишава по показатели абсолютно всичко, което е било на пазара преди 15 години. Т.е. ако тогава си инвестирал в безумно скъп профил, имаш това, което в момента получава бай Пешо като минимално възможно (по-скапани просто не се произвеждат).
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Съвременна ПВЦ дограма с трислоен стъклопакет - въпроси и коментари

                      Няколкото човека с които говорих казаха, че нямало смисъл от троен, като все пак ме интересуваше и цена с такъв, но съвсем настоятелно казаха, че наистина няма смисъл.
                      Понеже една от идеите ми за тройния е шумоизолацията, та ме интересуваше двоен с различни дебелини на стъклата на пакета, но ми казаха, че 32-та така или иначе била с различни заради дистанционера.
                      Това го коментирах само с едните пичове, но ще го направя и с другите.

                      Я споделете, така или иначе всички си поръчват пакетите в някоя от големите фабрики, но има ли значение при кой го правят или няма значение щото така или иначе пакетите се правят машинно ?
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #26
                        От: Съвременна ПВЦ дограма с трислоен стъклопакет - въпроси и коментари

                        Пакета като пакет за изработка не е толкова интересен.

                        От години нещата са ясни (миални машини, станции за заливане.... ит.н.)

                        Интересно е какво ще си избереш като стъкла.

                        Относно шума .. всичко след 36 децибела нагоре си иска специален ламинат.

                        Интересно е с какво ще залят (силикон полиуретан или полисуфит) какви ще са дистанционерите дебелините на стъклата.

                        Ей такива работи.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Съвременна ПВЦ дограма с трислоен стъклопакет - въпроси и коментари

                          Тоя сайт се побърка !Ако иска някой да пита на лични.Имам 7 годин опит в Софийска фирма при разработка на нови системи.АЛ и ПВц,обкови ,аксесоари ,хармоники,фолсквагени и първото ПВц Рехау с алуминиева капачка в БГ .Че пиша ,ма нещо излизат грешки при публикуването.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Съвременна ПВЦ дограма с трислоен стъклопакет - въпроси и коментари

                            Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение


                            Интересно е с какво ще залят (силикон полиуретан или полисуфит) какви ще са дистанционерите дебелините на стъклата.
                            Може ли по подробно със градация на по доброто?
                            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Съвременна ПВЦ дограма с трислоен стъклопакет - въпроси и коментари

                              Категорично троен стъклопакет има доста понижено топлопреминаване спрямо двойния при съпоставим клас. И теоретично, и на практика.
                              Може би за неизолирано жилище не си струват по-скъпите стъкла, но в останалите случаи комфортът от тройния е осезаем.
                              Човек се учи докато е прост!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Съвременна ПВЦ дограма с трислоен стъклопакет - въпроси и коментари

                                Някой да даде идея за комарници за външно отваряеми прозорци!?Покривни.Дървени.Няма ли изобретена някаква лазерна мрежа.Бахти теглото е!?
                                Дизелов Jeep, не е Jeep.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X