Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Основи за метален контейнер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Основи за метален контейнер

    Здравейте, бих искала да попитам според вас колко кубика бетон са необходими за 45-50 квадрата фундамент с височина 20 см, който да издържи 2-3 тона жилищен контейнер?Дали не може 8 кубика бетон и нещо друго за пълнеж, за да излезе по-евтино? Благодаря предварително за отговора! Иска ми се да е стабилно за да издържи тази тежест и да е по-икономичен вариант.

  • #2
    От: Основи за метален контейнер

    Правих фундамент за пристройка малко над размерите на жилищен контейнер ,37 квардата,но по лека .По спомени към 7 кубика,много камък за основа ,единично мрежа арматура 16мм. ,без копане на основи,изкопаване в петното на фундамента към 40см. и пилотни дупки 60 широки на 80 дълбоки на всички ъгли на фундамента ,включително и в средите симетрично ,8 или 10 дупки ,не помня точно,с набити и в тях железа и вързани към арматурната мрежа.Става като бетонна плоча с бутонки.4та година няма ,а и няма да има забележки сигурен съм.Жилищните контейнери не са ли по леки от посочения от тебе тонаж?Щото Топ Хаус ми даваха оферта и мисля че.говореха за некви нормални килограми ,даже не изискваха бетон за основа ,могло и трамбован чакъл или строителен камък .
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #3
      От: Основи за метален контейнер

      Ще питам майстора за оферта с трамбован чакъл или строителен камък. Благодаря ти много за отговора.

      Коментар


      • #4
        От: Основи за метален контейнер

        Във всички случаи е добре да е малко - 15-тина см над земята и нещо за отводняване околовръст . Икономичният вариант е с отлети в земята стъпки , но зависи и от пода дали има носеща способност или се разчита да легне върху нещо .

        Коментар


        • #5
          От: Основи за метален контейнер

          Лях бетон за 15 квадрата контейнер,9 кубика бетон,под него 3 тона фракция,трамбована.Доволен съм,но и контейнера ми е на шейна.

          Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

          Коментар


          • #6
            От: Основи за метален контейнер

            Водещ е фургона и производител/ търговец знае до мм какво ще е минимално необходимо. Следва избор на вариант, а сметките са накрая са лесни.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #7
              От: Основи за метален контейнер

              Не бих казал,моите фургонаджии искаха готов фундамент.

              Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

              Коментар


              • #8
                От: Основи за метален контейнер

                Без да се знае конструкцията на фургона се набиват излишни пари в основите за да е сигурно, че ще стане добре
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #9
                  От: Основи за метален контейнер

                  За фургон не ти трябва фундамент . По обектите ги слагаме върху дървени греди в ъглите и посредата на дългите страни. Можеш да го поставиш върху 6 бордюра.
                  емил златков
                  паджеро 2.5тд
                  ве стром 650

                  Коментар


                  • #10
                    От: Основи за метален контейнер

                    Щегуваш се колега

                    Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

                    Коментар


                    • #11
                      От: Основи за метален контейнер

                      12 тона бетонен гараж ,стоя на 4 бетонни тротоарни блокчета 1 година и не мръдна.3 тона са нищо тежест.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Основи за метален контейнер

                        Ма трябва да е топло, сухо, да няма буболечки, да не е ветрилник, но да е проветриво,... . Не че е чудо неземно или прекалено нарушаващо бюджета.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #13
                          От: Основи за метален контейнер

                          От производителя само ни казаха тонажа. Иначе ние искаме да е на фундамент. Просто търсим по-евтин вариант на изпълнение и едновременно надежден за 2.5 тона.А и нямаме проект за фундамент от архитект. Иска ни се да излезе максимум 2000 -2500 лв с труда за 40-45 кв. фундамент. Ясно ми е, че с 15 кубика бетон няма как да влезе в тази цена

                          Коментар


                          • #14
                            От: Основи за метален контейнер

                            Ами и за стабилно и за евтино ти казаха по-нагоре вариантът какъв е.
                            В нашия град имаме завод който правеше бетонни гаражи - 10.5-11.5 тона в зависимост от модела. Градът е пълен с такива, има някои които ги помня 30 години на едно място без да са мръднали - отдолу ивичен фундамент от легнали бордюри, най-често бракувани или някоя си там употреба. Те даже почти всички са така де. Вътре, отгоре, наоколо всеки си го оформя по собствен вкус и желание.
                            Ся вие като искате може да си го направите и с 5, и с 15, и с 20 кубика бетон, творчески процес.
                            Мисля, че в раздела последните 2-3 години има вече 2 или 3 теми по въпроса. Там също има мнения и коментари.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Основи за метален контейнер

                              Гаражната клетка има съвсем различна статика от фургон.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X