Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ, изядоха ми гредите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Помощ, изядоха ми гредите

    А най-добре тук. Че сигурно доста хора се интересуват.......
    Венцислав Петров
    Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
    Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
    0889 62 8четири 6четири

    Коментар


    • #32
      От: Помощ, изядоха ми гредите

      Първоначално публикуван от m_markovski Преглед на мнение
      Фирмите за защита от вредители продават препарати за фумигация - метална кутия като от консерва, която се отваря в къщата и изпълва с дим помещенията, както и всички дупки, цепки и всякакви свободни пространства. След два дни проветряваш и не би трябвало да има повече дървояди.
      Това не може да е фумигант . Той е силно отровен и не се продава свободно . Има смъртни случаи на хора влезли да почистват фумигирани помещения въпреки , че са проветрявани . По скоро е някаква димка да гони тварите със задушаване. След отваряне и проветрение на склада / товарното помещение / се мери (би трябвало ) остатъчната концентрация на веществото и тогава се разрешава достъп. С такива таблетки разполагат фитосанитарните служби .

      Коментар


      • #33
        От: Помощ, изядоха ми гредите

        Ами то в тоя ред на мисли ,, може и 1 кутия с " БОВ " да си отворите ! примелно Зарин или Зоман ,,,
        и няма остане не гадина , ами и никакво живо същество повече !!!
        Но нали целта е все пак да уморим ципокрили гадини загнездили се в дървото или където и да е ,а не всичко живо наоколо .?
        Не съм търговец нито имам някяква изгода , А само Вметнах в темата нещо просто, надеждно и достъпно и еФтино , за което всеки може да прочете в нета за тех. характеристики, свойства и последваши действия.
        И накрая ще свърши работа ....
        А този който е решил да плати за опаковка с етикет от фирма "Х" за препарат който прави "чудеса" ,
        / със сигурност ше върши няквя работа/ за "хубава" Сума ,за да спи спокойно , си е абсолютно в правото.
        Тва е .!
        Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
        Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

        Коментар


        • #34
          От: Помощ, изядоха ми гредите

          Хубаво де, това е идеално с Боракс, но какво да добавя, че казвате още нещо да се добави! Може и на лични! Благодаря предварително!
          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
          0882 52 00 52 - Жоро

          Коментар


          • #35
            От: Помощ, изядоха ми гредите

            Ето за тези препарати ставаше въпрос. Би трябвало да свършат работа за къща, която се обитава от дъжд на вятър.
            Естествено бораксът също е вариант, но не виждам как ще се пръска върху лакирана ламперия или таван или върху боядисано дюшеме.
            https://www.otrovi.com/dimki/

            с Гугъл излизаха още няколко варианта преди...

            Коментар


            • #36
              От: Помощ, изядоха ми гредите

              Прегледах ги тия otrovi, беше споменато всичко друго, но не и дървояди. Или по подразбиране?

              Коментар


              • #37
                От: Помощ, изядоха ми гредите

                Подразбиране.
                Както писах, не виждам начин за повърхностно третиране на лакирани и боядисани повърхности и предложих някаква алтернатива...

                Коментар


                • #38
                  От: Помощ, изядоха ми гредите

                  Първоначално публикуван от gogoll Преглед на мнение
                  Ами то в тоя ред на мисли ,, може и 1 кутия с " БОВ " да си отворите ! примелно Зарин или Зоман ,,,
                  и няма остане не гадина , ами и никакво живо същество повече !!!
                  Но нали целта е все пак да уморим ципокрили гадини загнездили се в дървото или където и да е ,а не всичко живо наоколо .?
                  Не съм търговец нито имам някяква изгода , А само Вметнах в темата нещо просто, надеждно и достъпно и еФтино , за което всеки може да прочете в нета за тех. характеристики, свойства и последваши действия.
                  И накрая ще свърши работа ....
                  А този който е решил да плати за опаковка с етикет от фирма "Х" за препарат който прави "чудеса" ,
                  / със сигурност ше върши няквя работа/ за "хубава" Сума ,за да спи спокойно , си е абсолютно в правото.
                  Тва е .!
                  Той и Табун е бил измислен като средство за дератизация, ама (поне според историческите източници) е бил добре приспособен за други цели в концлагерите ... Аз лично не бих използвал такива неща в къща, която ще се обитава, щото отровите не правят разлика ...
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #39
                    От: Помощ, изядоха ми гредите

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    Той и Табун е бил измислен като средство за дератизация....
                    Може би имаш предвид Циклон-Б.

                    всъщност като се зачетох, повечето бойни газове са разработвани като инсектициди и пестициди и след това на някой болен мозък му хрумва иновацията да ги ползва срещу хора...
                    Последно редактирано от m_markovski; 14-09-19, 09:43.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X