Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ, изядоха ми гредите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Помощ, изядоха ми гредите

    То е дупка до дупка, как ще ги инжектирам. Звучи ми като лафа за въшките и начина за избиване/ по една лъжица на всяка/.
    Ще пробвам с две пръскания с Възтак и после с Бохемит.
    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

    Коментар


    • #17
      От: Помощ, изядоха ми гредите

      По разкази на познати - около втората половина на 80-те години на ХХ век, в Катунище, а май в Жеравна и Медвен е извършвано нещо като реставрация/консервация на къщи. Извършвано е от държавата. Ако откриеш някой който знае как е правено, може и да е от полза - с какво и как са обработвани дървените греди, дъски и т.н.

      Коментар


      • #18
        От: Помощ, изядоха ми гредите

        Препаратите които се считат за ефективни при нас съдържат Перметрин - същото го има във Възтак. Хубавото е че изтребва дървояда във всичките му стадии. Би трябвало да разкара гадините за постоянно. По принцип е възможно да се третира дървото след като е нападнато и да има ефект с десетилетия.

        Коментар


        • #19
          От: Помощ, изядоха ми гредите

          Пробвал съм с резистол имаше ефект.Резистол вече не се прави, има заместител от ювикс които продаваха и резистола.
          "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

          Коментар


          • #20
            От: Помощ, изядоха ми гредите

            Дочев ,
            не се занимавай с глупостите на търговците .
            Отиваш в най близкия магазин за инд. химия,, и си купуваш 1 -2 кг "Боракс" на прах е .! Разтваря се с вода ,, малко трудно ,/ звънни и ще ти обясня подробно как, и какво да добавиш!! / .
            След Това вземаш пръскачкта за лозе и пръскаш обилно навсякъде.стига дървото да няма лак или някоя друга гадост която да не позволява на водния разтвор да попие в него.
            мокриш обилно 2 пъти поне , ако е нужно още 1 път през няколко дена .
            Всичко що е ципокрило или насекомо ще даде фира . даже и да не е веднага , ще приключат
            И мравките и хлебаркате ше избягат.
            Тава от мен.
            п п
            Пък ако си решил , купувай готови продукти ,, и бой.!
            Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
            Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

            Коментар


            • #21
              От: Помощ, изядоха ми гредите

              И при мен се появиха от някъде и започнаха да хрупат гредите на покрива преди 5-6г, даже се чуваше, как хрупат.. С пръскачка за лозе напръсках гредите на покрива 3 -пъти с Бохемит - Форте. Той действа при астивните гадове. Другият Бохемит е за консервиране, т.е евентуално, ако дойдат. Разредих го 1 към 5 части вода, а пишеше 1 към 7. Опаковката , мисля, че бе 5 литра и сруваше над 150 лв. Определено, действа.
              Последно редактирано от белята; 30-08-19, 20:01. Причина: кривопис
              Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

              Коментар


              • #22
                От: Помощ, изядоха ми гредите

                ? !!!
                2 кт Боракс струват 5 ЛЕФА,,
                Като се разтворят са онколо 25 литра , разтвор.!
                може си напръскаш и тераста и коридора или където искаш ,/ стига да може да "поеме " основата./
                протеив гадини.

                "Бохемит е за консервиране, мисля, че бе 5 литра и сруваше над 150 лв"

                п.п.

                Имал си БоЛ пари ,, платил си !
                цитат,,
                г-н Балкански
                Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                Коментар


                • #23
                  От: Помощ, изядоха ми гредите

                  С Боракс преди години дядо ми спаси дюшемето и дограмата на вилата, въпреки че бяха лакирани. Как го е разтварял не знам, май добавяше оцет във водата... Гадините се чуваше как гризът вътре. След едно лято третиране с пръскачката за лозето и няколко ръце лак до миналата година когато сменихме дограмата и пода нямаше и следа от никакви гадове в къщата. А преди това за една нощ изметения под се покриваше с трици.
                  0-

                  Коментар


                  • #24
                    От: Помощ, изядоха ми гредите

                    Като препатил от стар покрив направен от мангали с дъски с кората(иглолистно дърво), всички химии за пръскане(без боракса) НЕ помогнаха, фирма за тия дейности идва за скромна сума, третира с някакви зверски химии(пълно бойно снаряжение, противогази и т.н.), следващата година отново и Воала, гадините са в отвъдното, ядяха със скорост плашеща, дупките бяха много стотици на 30тина м2, ужаст но вече е минало.
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Помощ, изядоха ми гредите

                      Първоначално публикуван от goran Преглед на мнение
                      Пробвал съм с резистол имаше ефект.Резистол вече не се прави, има заместител от ювикс които продаваха и резистола.
                      Тези май също са на базата на боракс.

                      Първоначално публикуван от gogoll Преглед на мнение
                      не се занимавай с глупостите на търговците .
                      Отиваш в най близкия магазин за инд. химия,, и си купуваш 1 -2 кг "Боракс"
                      Понеже е водноразтворим, бораксът си изтича от дървото ако има повече влага в помещението, а с течение на годините губи активност, т.е. гадините могат да се върнат. Купешката химия е по-трайна, ако не искаш да се занимаваш повече.

                      Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
                      С Боракс преди години дядо ми спаси дюшемето и дограмата на вилата, въпреки че бяха лакирани. Как го е разтварял не знам,
                      От боракса който се продава тук има инструкции за 5% разтвор (води се безвреден в такива пропорции иначе може и повече) -1кг в 25л вода, стига за 50кв.м. Нанася се с четка на два пъти или с пръскачка на едри капки под ниско налягане. Желателно е да се ползват маска и ръкавици, че дразни кожата и дихателните пътища.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Помощ, изядоха ми гредите

                        Къде в София продават Боракс, че и аз имам същия проблем на вилата?
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #27
                          От: Помощ, изядоха ми гредите

                          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                          Къде в София продават Боракс, че и аз имам същия проблем на вилата?
                          ж.к. Дружба 1, ул. Амстердам 16, валерус. Сигурно имат.

                          пп Имат, проверих.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Помощ, изядоха ми гредите

                            Фирмите за защита от вредители продават препарати за фумигация - метална кутия като от консерва, която се отваря в къщата и изпълва с дим помещенията, както и всички дупки, цепки и всякакви свободни пространства. След два дни проветряваш и не би трябвало да има повече дървояди.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Помощ, изядоха ми гредите

                              Би ли дал инфо за тези фирми - имена/сайтове? Ако се счита за реклама, може и на лични.
                              Благодаря!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Помощ, изядоха ми гредите

                                Ако може и на мен да ми прати колегата някакви фирми с такава практика , защото ги чувам гадините. С цялата си наглост ядат вечер. Докато се спи.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X