Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Луминисцентни лампи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    По-горе бе казано, че LED пурите са сиромашка работа. Абсолютно. Даже и гаранция ми дават хората На село почнах да ги праскам повсеместно и безогледно, само малце ток да има някъде наблизо. изравям някоя лустер клема из вехториите и нещо скоба, халка, квото има.
    Иии - нека бъде светлина.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:131437467_3529706277148854_6387537393826584882_n.jpg
Прегледи:217
Размер:55.4 КБ
ID:6683390

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:131018567_3479063598809632_3792923826008899231_n.jpg
Прегледи:198
Размер:89.0 КБ
ID:6683391
    През почивните дни ще освежа и гаража

    Коментар


    • #62
      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Исках на бюрото да свети и сянка почти да няма,4 лед пури на 1500 ММ.Свети та се нетрае.
      Със скоби за директен монтаж.
      това в средата какво е? захранване ли? имам една складо-работилница около 18м2 която трябва да осветя добре и това ми хареса като решение

      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • Roninn
        Roninn коментира
        Редактиране на коментар
        Да, разпределителна кутия,вътре са ваго клеми,връзките.Бързо ,евтино и лесно.Свети много,,тавана и стените са бели и отразяват добре.

    • #63
      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение

      това в средата какво е? захранване ли? имам една складо-работилница около 18м2 която трябва да осветя добре и това ми хареса като решение
      Разпределителна кутия. Пурите си имат вътрешно захранване и отвън им трябват просто 220V на двете крачета от коя да е страна.

      За наистина силно осветление на тая квадратура поне аз бих пльоснал 10-ина пури, не 4.

      Където работя в цеха на около 30 квадрата са 16 56 ватови пури. И не е чак като да вади очи. Вярно, таванът е на 4 и кусур метра с прозорци от 2 страни и празнно пространство от трета, още 30% отгоре не би ми дошло зле. С LED пути осветеността ще е същата при мощност около 60%.

      На останалите места от мързел пльоснах 80 ватови LED крушки от R2 и им махнах разсейвателите (директно печелиш + 20% светене само от това), и е добре. Само дето са с вентилатори, което малко дразни, ама не е драма.
      Последно редактирано от sparkybg; 14-12-20, 19:03.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        моето помещение е приземно и само 195см. ми е височината, затова осветителните тела трябва да са в краищата, защото не се усещам колко е ниско и ще ги потроша дори като се преобличам.

      • sparkybg
        sparkybg коментира
        Редактиране на коментар
        ...което не променя факта че 4 пури ще са ти малко. Според мен ти трябват 8, ако искаш наистина добро осветление. Или поне над машините/тезгясите или там квото има, сложи по още една. Това важи с особена сила ако стените и тавана не са бели или светли. В гаражът ми, със същата квадратура, са 12 пури по 36 вата. Прилично е, ама не е идеално. 4 пури по метър и половина са като 6 по метър, независимо дали LED или не.

    • #64
      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

      .... Пурите си имат вътрешно захранване и отвън им трябват просто 220V на двете крачета от коя да е страна....
      Има LED пури специално правени за за директна смяна на луменисцентните в старите осветителни тела.Захранването е само от единия край,който е обозначен.
      В другия край между крачетата е мостче.В комплекта влиза още едно мостче с формата на стартер.Изрично е подчертано да не се ползват в тела с електронен дросел.

      Коментар


      • #65
        Само едностранни ползвам, и от дългите, и от късите. В осветителного тяло за лум лампи вадя всичко и връзвам директно кабелите фаза и нула през ваго или лустер клема /квото има/ да отидат на единия край. Където няма монтирано тяло, ползвам лустер клема за края където се захранва Ледчето / има един модел клема дето крачетата си влизат точно/, на другия край скоба. Светят много силно тия лампи и не е необходима голяма бройка за помещение тип гараж или домашна работилница.

        Коментар


        • #66
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200313_163653.jpg
Прегледи:178
Размер:369.6 КБ
ID:6683556
          Гледаме на тавана ,мисля че бяха 16 броя на 1. 5 м.
          свети жестоко.

          ​​​
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #67
            https://youtu.be/cg7UVdtF4Pg
            тук правихме едно работно осветление с ноуфлик,само нещо производителя нещо беше объркал ,и се вижда добрия резултат,нищо,и това го оправихме.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #68
              Едно телевизионно студио,ще чета новините!
              Толкова е светло че боли направо.

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20201214_223538.jpg Прегледи:0 Размер:447.0 КБ ID:6683564
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #69
                Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                Само едностранни ползвам, и от дългите, и от късите. В осветителного тяло за лум лампи вадя всичко и връзвам директно кабелите фаза и нула през ваго или лустер клема /квото има/ да отидат на единия край. Където няма монтирано тяло, ползвам лустер клема за края където се захранва Ледчето / има един модел клема дето крачетата си влизат точно/, на другия край скоба. Светят много силно тия лампи и не е необходима голяма бройка за помещение тип гараж или домашна работилница.
                За помещение тип "гараж", с размерите на гаражна клетка, 12 x 1m трифосфорни пури с електронни баласти (нямат нищо общо с дъртите пури с бръмчащи баласти - светят над 2 пъти повече), определено не вършат чак чудеса. Светло е, но за някои дейности още малко би-било по-добре.

                То си има стандарти, в зависимост от това какво изкаш да правиш. И да ти кажа, ако направиш всичко по стандарт, ще видиш че си работил буквално на свещи до сега. Например за помещение със струг вътре луксовете по стандарт са МНОГО! За офис с компютри и работа с документи също са МНОГО повече от масовия случай. За скупчени 4 компютъра един до друг, с бюрата им (нещо като 4x3м плош), за да покрием стандарта трябваха 80-100W диоди, и това при бял таван и доста светли стени.

                "блендата" на очите се държи точно като "блендата" във фотоапарат - колкото по-затворена, долкова по-фокусирано виждаш без да се напрягаш.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • jordanov sv
                  jordanov sv коментира
                  Редактиране на коментар
                  Спарки, наясно съм с тия работи. На работа от години се занимавам там с трудови медицини, замервания и прочие, да не влизаме в подробности. Помещенията са ни светли, бял таван и стени и осветлението отговаряше напълно на изискванията /ремонт по проект преди десетина години/, обследвано и замервано многократно. Тела с по 4 луминисцентни пури от късите - 60 сантима. Лятото ги сменихме всичките с ЛЕД панели, махаме старото тяло - слагаме панел. Сега като се заесени и почнахме да пускаме осветлението по-сериозно и се оказа че светят повече отколкото е необходимо. Не е замервано, но с един колега взехме стълбата и обиколихме всички помещения - някъде изключихме по един панел, някъде по два, някъде по три. След консулт разбира се с колегите които работят на място. И това е само първоначално, на мен ми се струва че тук таме ще се наложи да изключим още някоя и друга ламба.

              • #70
                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Едно телевизионно студио,ще чета новините!
                Толкова е светло че боли направо.
                С тия знамена е малко като "студията" на Ал-кайда.

                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X