Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Централно парно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Централно парно

    Здравейте. Живея на 1 етаж в панелен блок с цент. Парно. Решихме да сложим радиатори( старите бяха махнати), викнахме си фирма, която се занимава с това, но се оказа,че тръбите, които са за свързване към самия радиатор са доста криви. Имате ли идея как това да се коригира?

  • #2
    От: Централно парно

    С гъвкави пластмасови тръби с алуминиева вложка , за парно ги направих аз . Някой от металните тръби се наложи да ги нагрявам и поизкривя , за да мога да сложа изолация .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:парно.jpg
Прегледи:1
Размер:139.7 КБ
ID:5819108

    Коментар


    • #3
      От: Централно парно

      Тези от фирмата,не предлагат ли някакво решение?
      Дизелов Jeep, не е Jeep.

      Коментар


      • #4
        От: Централно парно

        Коригира се както на снимката-рязане, нова резба, нови тръби. Оригинално това е правено от трудоваци-млади момчета, събрани от селата, за да бачкат 1-2 години ангария на държава, която никога не е разполага със средства дори да ги нахрани нормално. Няма как да не е криво.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Централно парно

          По схемата от пост 2 и няма грижи. Ама тая фирма все да го знае това.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • #6
            От: Централно парно

            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            Коригира се както на снимката-рязане, нова резба, нови тръби. Оригинално това е правено от трудоваци-млади момчета, събрани от селата, за да бачкат 1-2 години ангария на държава, която никога не е разполага със средства дори да ги нахрани нормално. Няма как да не е криво.
            Ако има место да измести радиатора малко наляво ( както аз съм направил ) няма нужда от рязане и нови резби .

            Коментар


            • #7
              От: Централно парно

              Ако го вържат на кръст няма проблеми и местене и ще има навсякъде спирателни кранове
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #8
                От: Централно парно

                Казаха или да се презаварят или с меки връзки. Но аз се притеснявам,че меките връзки ще шумят, както на казанчето и на пералнята и шума в нас вече ще ми дойде в повече. Основателни ли са притесненията ми за шума?

                Коментар


                • #9
                  От: Централно парно

                  Ако под меки връзки имаш предвид тези за бойлера и WC казанче - смени бързо фирмата. Както казах погледни пост 2, така се прави.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • #10
                    От: Централно парно

                    Пост 2+ това (пост7)
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190814_113542.jpg
Прегледи:1
Размер:145.8 КБ
ID:5819197
                    Ето ти и един на който чак е обърнат наклона- само от шарнира на термоглавата
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190814_114320.jpg
Прегледи:1
Размер:113.6 КБ
ID:5819198
                    Последно редактирано от veskov; 14-08-19, 10:46.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #11
                      От: Централно парно

                      Тоя мач с презаваряването....недей влиза в него. Тия тръболяци са поне 40-годишни и вътре са пълни с гнус.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Централно парно

                        Първоначално публикуван от Eeyorevd Преглед на мнение
                        Казаха или да се презаварят или с меки връзки. Но аз се притеснявам,че меките връзки ще шумят, както на казанчето и на пералнята и шума в нас вече ще ми дойде в повече. Основателни ли са притесненията ми за шума?
                        Меки връзки като на бойлера никога не бих сложил . Тези тръби които съм снимал се огъват достатъчно ( според мен от опит ), за тези цели .Аз съм си ги правил и най-късата е около двайсетина сантиметра ( ако не забравя , ще я снимам и нея ) . Относно шума - шуми , когато работи помпата без инвертор , но по-скоро шуми крана с термоглавата , отколкото връзките .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Централно парно

                          Първоначално публикуван от Eeyorevd Преглед на мнение
                          Казаха или да се презаварят или с меки връзки. Но аз се притеснявам,че меките връзки ще шумят, както на казанчето и на пералнята и шума в нас вече ще ми дойде в повече. Основателни ли са притесненията ми за шума?
                          преди 20г. съм свързал един радиатор с такива тръби с алуминиева вложка, няма шум, споко, тръбите при мен са около 4 метра. И вържи радиаторите на кръст! и сложи по 2 спирателни крана, за да не източваш инсталацията ако сменяш или ремонтираш радиатор.
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • #14
                            От: Централно парно

                            Ето най-късото .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:парно 1.jpg
Прегледи:1
Размер:144.1 КБ
ID:5819219

                            Коментар


                            • #15
                              От: Централно парно

                              Ако по тръбите не е вървяла вода доста време(години) може поосред зима да текнат като лейки.
                              Имайте го предвид и това.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X