Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на машинка тип DREMEL

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Избор на машинка тип DREMEL

    Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
    Ножица за ламарина с поансон или само такава приставка за по евтино!
    Трябва отвора да е чист и боята да остане здрава.Модулите имат някакъв ръб с който ще покрият 3-4 мм. С ножица незнам дали е ок.

    Имам десетки машини дето ще пробият,изрежат което трябва,трябва да е чист среза.
    Затова си мислих за дремел с малко дискче.

    Или някакъв миниатюрен ъглошлайф

    Относно шперплата,нямаме много време да правим излишни неща.


    Последно редактирано от Roninn; 17-04-19, 17:13.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #17
      От: Избор на машинка тип DREMEL

      Това реже по чисто от флекс и дремел. Работил съм с такова въздушно на Чикаго пневматик.

      Коментар


      • #18
        От: Избор на машинка тип DREMEL

        Дремелчето е за дребни неща, най-много да направиш дребна корекция или дори да добавиш единичен отвор. За повече - нито за времето, нито за консумативите ще ти излезе сметката.
        Впрочем дремел е много полезен уред и няма да загубиш много, ако си купиш, но преди да подкараш таблото - изрежи един отвор 7х7 в ламарина 1мм и тогава прави сметката с времето и парите.

        Коментар


        • #19
          От: Избор на машинка тип DREMEL

          Боята е грим, финиш. При такъв борд може и с оксижен, то и всичко за монтаж на стена е такаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190417_205303.jpg
Прегледи:1
Размер:32.3 КБ
ID:5812796
          Последно редактирано от veskov; 17-04-19, 20:44.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #20
            От: Избор на машинка тип DREMEL

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Със зеге няма начин ,ще нащърби ламарината ,а и срезовете няма да са равни.
            Зегета имам поне три, варианта който съм правил е,със флекса грубо,и натам с пила.
            Обаче е тегаво,пък и не е един и два отвора.Тея дискчета колко пари са?
            Има много ситни триони за зеге, за метал. Примерно този

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:nog.jpg
Прегледи:1
Размер:12.0 КБ
ID:5812792.


            На бавни обороти, внимателно, нищо няма да нащърби. Зегето трябва да има опорна ролка след ножа и да е с регулируеми обороти.

            Коментар


            • #21
              От: Избор на машинка тип DREMEL

              Дори и да нащърби, при единична бройка както в случая има пили, може и с дремела да се махнат мустаците от зегето!
              Както казаха колеги дремела страхотен за малки, фини и/или довършителни неща.
              Аз имам 4000, страхотна машинка но го ползвам за оформяне.
              Не че съм рязал отвори в неръждавейка но далеч по-дребни от заданието и ако няма никаква друга възможност.
              Справя се и с по-сериозни задачки но яде дискчетата като жена - кредитна карта в столичен МОЛ!
              Враг усраине

              Коментар


              • #22
                От: Избор на машинка тип DREMEL

                Снабдяваш се с щанцова ножица и си кмет.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #23
                  От: Избор на машинка тип DREMEL

                  Щанцовата ножица, ако няма водач не може да я караш в права линия. За такива големи отвори предварително ги очертаваш, 4 дупки в ъглите и с флекса с поизносен тънък диск, няма побързо решение ! Дремела е, ако ти трябва 2х2см, 70х70 с него ще го пилиш един час.
                  Най-добре отиди при Кунчо да ти направи табла по размер с повечко дупки и да ти нареже тапи за тези, които останат.
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • #24
                    От: Избор на машинка тип DREMEL

                    За подобна "бутикова" дейност съм съгласен с колегите, които препоръчаха подходящо зеге или щанцова ножица. За изрязване съм си правил шаблони от шина със съответния отстъп и смело по вътрешния контур. Същия подход и при рязане на отвори с плазмата.
                    -А "дремела" никога не ползвам за такива цели (въпреки ,че имам и комплект на DREMEL-DSM20-които си е точно за рязане на различни плоскости-мини ръчен циркуляр с много приставки) защото си е микро прав шлайф .

                    Коментар


                    • #25
                      От: Избор на машинка тип DREMEL

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      Тука не ги срещам





                      Официален представител ,магазин нещо...фактура ми трябва също.





                      Има някои неясноти и затова не съм дал да ми го изработят.Някои неща така или иначе ще се решават в движение,и неминуемо ще се стигне до рязане на място.Аз имам плазма,но след това пак ще боядисвам
                      В Практис преди малко ги гледах, има 4000.
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • #26
                        От: Избор на машинка тип DREMEL

                        Този тип ъглошлайчета https://www.onlinemashini.bg/akumula...zarqdno-/27843 са много удобни за изрязване на по- тънки ламарини. Имам лидълския вариант и е баш за тази работа, синът ми постоянно ме лови да му изрязвам отвори по компютърните му кутии. Машинката е много удобна, лесна за контрол и дискчетата са доста тънки. Е за много малки отвори няма да стане, там с дремел синът се мъчи, но доста бавно става.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Избор на машинка тип DREMEL

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          Официален представител ,магазин нещо...фактура ми трябва също
                          Бош България. Не Киров Бош....
                          Официален магазин - https://www.toolsfactor.com/
                          0885600006 - Чичо Коце

                          Коментар


                          • #28
                            От: Избор на машинка тип DREMEL

                            Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
                            Този тип ъглошлайчета https://www.onlinemashini.bg/akumula...zarqdno-/27843 са много удобни за изрязване на по- тънки ламарини. Имам лидълския вариант и е баш за тази работа, синът ми постоянно ме лови да му изрязвам отвори по компютърните му кутии. Машинката е много удобна, лесна за контрол и дискчетата са доста тънки. Е за много малки отвори няма да стане, там с дремел синът се мъчи, но доста бавно става.
                            "Тесните " места в този инструмент (малък ъглошлайф) са липсата на водеща част,дълбочинен ограничител и странична опора за точно водене(с желание може да се "модифицира") . Въпреки тези недостатъци и аз, най -често за подобни срезове вземам в ръка акумулаторния ъглошлайф.
                            По прецизно се води с другата играчка която посочих по горе в поста- https://www.onlinemashini.bg/trion-c...f-77-mm-/13439 ,и даже ползват еднакви режещи консумативи.
                            А колегата вероятно вече е взел решение, кой начин ще ползва.

                            Коментар


                            • #29
                              Ровя си тука и виждам че не съм се отчел.

                              Днеска сменям масло,филтри и тем подобни на мотора,гледам едни болтове от неръждавейка дето почнали да ръждясват,та нали взех 4000,даже и втори се появи

                              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200301_190623.jpg Прегледи:0 Размер:253.8 КБ ID:6566801
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X