Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за архитектурни студия - вътрешен дизайн на жилище - гр. София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения за архитектурни студия - вътрешен дизайн на жилище - гр. София

    Здравейте,


    Търся изпълнител за вътрешен дизайн и последващо изпълнение и авторски надзор на проекта.
    Тоест - да проектира, планира и изпълни цялостен ремонт на апартамент от 1981 г. в гр. София
    Включително поръчковите мебели.

    Бюджет - достатъчен за целта.

    С молба за мнения и препорки за добри архитекурни студия, които могат да поемат и изпълнят качествно подобно нещо.

  • #2
    От: Мнения за архитектурни студия - вътрешен дизайн на жилище - гр. София

    http://vidinova.com/ - Ако има възможност.
    ;-)
    Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
    нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

    Коментар


    • #3
      От: Мнения за архитектурни студия - вътрешен дизайн на жилище - гр. София

      Това, което търсиш, се казва интериорен дизайн. Интериорните дизайнери също си имат едно нещо като форум...по-скоро вид социална мрежа в нета, където представят по-значимите си работи. Там е мястото да огледаш и да си избереш някой, чиито стил е най-близо до това, което искаш. От опит мога да ти кажа, че на тия хора дадеш ли им пълна свобода, са в състояние да се забият в такива екзотики и ексцентрични изпълнения, че свят ще ти се завие. Интериорните дизайнери са си реално хора на изкуството, с всички плюсове и минуси от това. Т.е. трябва ти някой поне с усещане за цветове и разпределение на пространството, близки до твоето. Ако намериш твоя човек, има голям шанс да получиш срещу парите си наистина изключителен продукт.
      За изработката- повечето си имат контакти с производители и не само могат, ами и държат да контролират процеса от-до. Това е заради производителителите които често им ос*рат дизайнерската работа. Икеа не я коментираме, защото тя е вечна мода и масово се пазарува от там.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: Мнения за архитектурни студия - вътрешен дизайн на жилище - гр. София

        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
        Това, което търсиш, се казва интериорен дизайн. Интериорните дизайнери също си имат едно нещо като форум...по-скоро вид социална мрежа в нета, където представят по-значимите си работи. Там е мястото да огледаш и да си избереш някой, чиито стил е най-близо до това, което искаш. От опит мога да ти кажа, че на тия хора дадеш ли им пълна свобода, са в състояние да се забият в такива екзотики и ексцентрични изпълнения, че свят ще ти се завие. Интериорните дизайнери са си реално хора на изкуството, с всички плюсове и минуси от това. Т.е. трябва ти някой поне с усещане за цветове и разпределение на пространството, близки до твоето. Ако намериш твоя човек, има голям шанс да получиш срещу парите си наистина изключителен продукт.
        За изработката- повечето си имат контакти с производители и не само могат, ами и държат да контролират процеса от-до. Това е заради производителителите които често им ос*рат дизайнерската работа. Икеа не я коментираме, защото тя е вечна мода и масово се пазарува от там.
        Благодаря за мнението!
        Имаме доста конкретна визия какво искаме, за добро или лошо

        Можеш ли да ми препоръчал конкретни студия - разгледал съм десетина, включително и нещо като портал с десетки интериорни дизайнери. Имам вече обща представа за работния им процес, но остава да се разбере кой как работи.
        От всички, Ачерно ми харесаха най-много, но изглеждат по-трудни за контакт, по-тежки в комуникацията. Има ли други, освен тях, които си струва да бъдат прегледани.


        Коментар


        • #5
          От: Мнения за архитектурни студия - вътрешен дизайн на жилище - гр. София

          Първоначално публикуван от ikristiqn Преглед на мнение
          http://vidinova.com/ - Ако има възможност.
          Благодаря за препоръката!
          Прегледах сайта, в предлаганите услуги не беше описано управление на проекта и авторски надзор. Имате ли информация дали ги изпълнява или да се разберем с нея?


          Коментар


          • #6
            От: Мнения за архитектурни студия - вътрешен дизайн на жилище - гр. София

            А защо искаш интериорния дизайнер да ти управлява проекта? Кой ще е изпълнител?
            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
            Drag Grand Canyon Daily
            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
            LZ1JYM

            Коментар


            • #7
              От: Мнения за архитектурни студия - вътрешен дизайн на жилище - гр. София

              Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
              Благодаря за препоръката!
              Прегледах сайта, в предлаганите услуги не беше описано управление на проекта и авторски надзор. Имате ли информация дали ги изпълнява или да се разберем с нея?
              Свържи се през седмицата.
              ;-)
              Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
              нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

              Коментар


              • #8
                От: Мнения за архитектурни студия - вътрешен дизайн на жилище - гр. София

                Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                А защо искаш интериорния дизайнер да ти управлява проекта? Кой ще е изпълнител?
                По няколко причини:
                1. Нямам никакво свободно време.
                2. Не разбирам от темата.
                3. Искам предвидимост - за Y дизайн да платя Х пари и да получа уговорения резултат след Z време. Наясно съм, че има различни рискове, поради което търся препоръки.

                Не знам кой ще е изпълнител - търся изборът и контролът върху него като част от услугата.


                Коментар


                • #9
                  От: Мнения за архитектурни студия - вътрешен дизайн на жилище - гр. София

                  Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                  По няколко причини:
                  1. Нямам никакво свободно време.
                  2. Не разбирам от темата.
                  3. Искам предвидимост - за Y дизайн да платя Х пари и да получа уговорения резултат след Z време. Наясно съм, че има различни рискове, поради което търся препоръки.

                  Не знам кой ще е изпълнител - търся изборът и контролът върху него като част от услугата.
                  Аз бих ти предложил следното. Първо на намери дизайнер и направете концептуален дизайн и бюджет спрямо изискванията. После с количествената сметка си намираш изпълнител, който и да ти управлява проекта. С дизайнера само се договараряш да е в контакт с изпълнителя и да посещава обекта на определно време.


                  При възникване на различия така или иначе ти като инвеститор трябва да се намесиш. Аз досега дизайнер, който да е добър в управлението на проект и специално финансовата му част, не съм видял.
                  Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                  Drag Grand Canyon Daily
                  Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                  LZ1JYM

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнения за архитектурни студия - вътрешен дизайн на жилище - гр. София

                    Теоретично правилна постановка, но практически в България ще получиш умерено до гранично приемливо качество на много висока цена.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнения за архитектурни студия - вътрешен дизайн на жилище - гр. София

                      Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                      . Аз досега дизайнер, който да е добър в управлението на проект и специално финансовата му част, не съм видял.
                      Вероятно няма и да видиш!!
                      Аз 15 години си вадех част от хляба с укротяване на дизайнерски мераци, както у нас, така и във Виена.

                      Та понеже е дълго за обяснение, колегата пуснал темата, спокойно може да мине за по бира - две. Или кафе.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнения за архитектурни студия - вътрешен дизайн на жилище - гр. София

                        Малко споделен личен опит. Синът като прави основен ремонт на апартамента си ползва частично услугите на такава дизайнерка.
                        Добре, че бях до него, та да я "узаптя" в мераците и да маха един трегер и стена, части от конструкцията на сградата. Иначе за мебели даде добри решения.
                        Дано реномираните дизайнерски къщи или студиа да имат като консултанти инженер-конструктори.
                        Успех в реализацията на идеята!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнения за архитектурни студия - вътрешен дизайн на жилище - гр. София

                          Баща ми от време на време работи с един интериорен дизайнер, прави ел. частта на произведениято му, доста скъпи произведения.
                          Въпросния дизайнер започва ремонт в тях и вика пак баща ми за ел. частта, по думите в тях не прави никакви дивотии, всичко скромно и евтино защото сам си го плаща.
                          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                          Телефон - в профила!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мнения за архитектурни студия - вътрешен дизайн на жилище - гр. София

                            Мога да препоръчам тази фирма :

                            http://www.rejindesign.com/
                            Който търси , намира !
                            Човекът е човек, когато е на път !

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мнения за архитектурни студия - вътрешен дизайн на жилище - гр. София

                              Препоръка не смея да давам, това е твърде индивидуален продукт. Ако има строителство намесено...не знам дали е добра идея интериорния дизайн, защото там нормално се стига до такива неща, дето после наистина е драма да се намери кой да ги изпълни. За обзавеждане само ако е, протичат по-човешки нещата.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X