Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за архитектурни студия - вътрешен дизайн на жилище - гр. София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Мнения за архитектурни студия - вътрешен дизайн на жилище - гр. София

    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
    Теоретично правилна постановка, но практически в България ще получиш умерено до гранично приемливо качество на много висока цена.
    Със сегашния ръст на строителството в Бг, при всички положения си обречен на високи цени, а качеството е въпрос на познания, контрол и доверени хора.
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • #17
      От: Мнения за архитектурни студия - вътрешен дизайн на жилище - гр. София

      Цените са си цени и те наистина са обречени да вървят нагоре, но качеството що върви надолу?
      В сайтовете пуснати в темата видях само 1 единствен реално изпълнен проект, останалите са рендъри. Защо? Аз се сещам за 2 варианта - проектите не са почвани никога или изпълнителите са напъдени по някое време от изпълнението с или без шамари. Нямам познат, който е да приключил такъв проект без някаква драма

      Коментар


      • #18
        От: Мнения за архитектурни студия - вътрешен дизайн на жилище - гр. София

        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
        .....Защо? Аз се сещам за 2 варианта - проектите не са почвани никога или изпълнителите са напъдени по някое време от изпълнението с или без шамари. Нямам познат, който е да приключил такъв проект без някаква драма
        Не ти ли минава мисълта,че има хора,които не искат домовете им да се развяват по интернет?
        Дизелов Jeep, не е Jeep.

        Коментар


        • #19
          От: Мнения за архитектурни студия - вътрешен дизайн на жилище - гр. София

          Ами възможно е и това, въпреки че рендърите са си форма на развяване. Аз гледам от моя реален жизнен опит.

          Коментар


          • #20
            От: Мнения за архитектурни студия - вътрешен дизайн на жилище - гр. София

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Вероятно няма и да видиш!!
            Аз 15 години си вадех част от хляба с укротяване на дизайнерски мераци, както у нас, така и във Виена.

            Та понеже е дълго за обяснение, колегата пуснал темата, спокойно може да мине за по бира - две. Или кафе.
            С удоволствие ще мина. Къде ще е удобно?


            Коментар


            • #21
              От: Мнения за архитектурни студия - вътрешен дизайн на жилище - гр. София

              Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
              С удоволствие ще мина. Къде ще е удобно?
              Аз съм в Борово. 0877 51 79 65.
              Само да не е днес. Виждането, де. за чуване -става.

              Коментар


              • #22
                От: Мнения за архитектурни студия - вътрешен дизайн на жилище - гр. София

                Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                Аз бих ти предложил следното. Първо на намери дизайнер и направете концептуален дизайн и бюджет спрямо изискванията. После с количествената сметка си намираш изпълнител, който и да ти управлява проекта. С дизайнера само се договараряш да е в контакт с изпълнителя и да посещава обекта на определно време.


                При възникване на различия така или иначе ти като инвеститор трябва да се намесиш. Аз досега дизайнер, който да е добър в управлението на проект и специално финансовата му част, не съм видял.
                Това така или иначе е алтернативата, но съществува риска - не мога да го направя както дизайнера го е нарисувал/не го е направил според предложения от мен дизайн.
                И отново - трябва да се доверя на изпълнител, който не познавам. Като се появява още един потенциален проблем - отношенията дизайнер - изпълнител.


                Коментар


                • #23
                  От: Мнения за архитектурни студия - вътрешен дизайн на жилище - гр. София

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Аз съм в Борово. 0877 51 79 65.
                  Само да не е днес.
                  Ще звънна утре - аз съм отсреща, зад Джъмбо. Ще се разберем къде в квартала.


                  Коментар


                  • #24
                    От: Мнения за архитектурни студия - вътрешен дизайн на жилище - гр. София

                    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                    Препоръка не смея да давам, това е твърде индивидуален продукт. Ако има строителство намесено...не знам дали е добра идея интериорния дизайн, защото там нормално се стига до такива неща, дето после наистина е драма да се намери кой да ги изпълни. За обзавеждане само ако е, протичат по-човешки нещата.
                    Ние ще имаме грижата да няма такива полети на мисълта
                    Дребният детайл е това, което прави според мен проекта различен, а добрите дизайнери би трябвало да знаят какво може и какво - не.


                    Коментар


                    • #25
                      От: Мнения за архитектурни студия - вътрешен дизайн на жилище - гр. София

                      Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                      Ще звънна утре - аз съм отсреща, зад Джъмбо. Ще се разберем къде в квартала.
                      Архитектурни планове - няма да навредят.

                      Както и актуални снимки.
                      Последно редактирано от Пенчо; 23-02-19, 15:42.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мнения за архитектурни студия - вътрешен дизайн на жилище - гр. София

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        Архитектурни планове - няма да навредят.

                        Както и актуални снимки.
                        Плановете са в телефона ми, снимки не съм правил на апартамента, ще разкажа (тотален ремонт при всяко положение).


                        Коментар


                        • #27
                          От: Мнения за архитектурни студия - вътрешен дизайн на жилище - гр. София

                          Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                          Като се появява още един потенциален проблем - отношенията дизайнер - изпълнител.
                          Напипваш много възлов момент, това наистина е много важно.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мнения за архитектурни студия - вътрешен дизайн на жилище - гр. София

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Напипваш много възлов момент, това наистина е много важно.
                            Въпреки, че се занимавам с дигитални проекти, приликата е поразителна - процесите, проблематиката и преговорите с клиенти са идентични.
                            Дори и часовите ставки са подобни - за дизайн на 4-стаен апартамент (заедно с плановете за различните дейности и количествените сметки) искат 5-10к лв. Подобна е сумата за дизайн на средно-сложна WEB страница.

                            За строителството, уви, не знам нищо, а и не ме влече да науча. Поради което ще се наложи да намеря някой, на който да се доверя.
                            Препоръчвайте

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мнения за архитектурни студия - вътрешен дизайн на жилище - гр. София

                              Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                              Здравейте,


                              Търся изпълнител за вътрешен дизайн и последващо изпълнение и авторски надзор на проекта.
                              Тоест - да проектира, планира и изпълни цялостен ремонт на апартамент от 1981 г. в гр. София
                              Включително поръчковите мебели.

                              Бюджет - достатъчен за целта.

                              С молба за мнения и препорки за добри архитекурни студия, които могат да поемат и изпълнят качествно подобно нещо.
                              Повече от 20г. се занимавам и изработка на поръчкови мебели , обзавел съм достатъчно жилища , но никога не съм виждал това което искаш работещо. Тия архитектурни и дизайнерски студия си нямат никаква представа кое с какви материали и как трябва да се изпълни , с каква последователност трябва да се изпълни , какъв материал го позволява , каква експлоатационна трайност ще има , .... А всичко това трябва да го знае и този който ще упражнява контрол. А най-лошото е , че всеки има с кой да се оправдае и да го изкара виновен. Примерно, преди няколко дни , един майстор беше казал на клиентите , че трябвало да им направя вратите с "плаващи" первази , за да покрият кривините който той е оставил , кривини до 2см. само на едната стена.
                              Относно мебелите , какво точно разбирате под поръчкови мебели? Защото за повечето дизайнери това означава да сглобят примерно кухня , подреждайки модули по различен начин и различен цвят от тази в магазина. Освен това , повечето от тези дизайнерски студия не изработват мебели , а ги поръчват на други , като не ги интересува качеството на материалите а само комбинацията от цветовете.
                              Та ако решиш , че мога да съм ти полезен с нещо , ще ти снимам няколко апартамента които съм обзавел. Работя само по поръчка , нищо серийно , не работя с дизайнери , дизайна го правим с клиента така , че да става функционално , здраво , красиво.
                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мнения за архитектурни студия - вътрешен дизайн на жилище - гр. София

                                Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                                Повече от 20г. се занимавам и изработка на поръчкови мебели , обзавел съм достатъчно жилища , но никога не съм виждал това което искаш работещо. Тия архитектурни и дизайнерски студия си нямат никаква представа кое с какви материали и как трябва да се изпълни , с каква последователност трябва да се изпълни , какъв материал го позволява , каква експлоатационна трайност ще има , .... А всичко това трябва да го знае и този който ще упражнява контрол. А най-лошото е , че всеки има с кой да се оправдае и да го изкара виновен. Примерно, преди няколко дни , един майстор беше казал на клиентите , че трябвало да им направя вратите с "плаващи" первази , за да покрият кривините който той е оставил , кривини до 2см. само на едната стена.
                                Относно мебелите , какво точно разбирате под поръчкови мебели? Защото за повечето дизайнери това означава да сглобят примерно кухня , подреждайки модули по различен начин и различен цвят от тази в магазина. Освен това , повечето от тези дизайнерски студия не изработват мебели , а ги поръчват на други , като не ги интересува качеството на материалите а само комбинацията от цветовете.
                                Та ако решиш , че мога да съм ти полезен с нещо , ще ти снимам няколко апартамента които съм обзавел. Работя само по поръчка , нищо серийно , не работя с дизайнери , дизайна го правим с клиента така , че да става функционално , здраво , красиво.
                                Да, бих се радвал да видя снимки на мебелировка. Също така, интересно ми е с какви материали работите при изработка. Имам интерес към масив, за някои от нещата, стига да има възможности за качество и нормални срокове за изработка.



                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X