Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за канализационен проблем.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за канализационен проблем.

    Таа... на мястото на тройника на снимката искам да наместя такъв с ревизия.

    Предвид че тръбите са една в друга, на вече изградена канализация, как да махна старата за да сложа новата? Има ли нещо като холендери за такива тръби?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kan.jpg
Прегледи:1
Размер:99.0 КБ
ID:6155444

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:redi-pvc-u-razklonitel-s-reviziya-dyasna-45-za-kanalizacya-bg-maistor.jpg
Прегледи:1
Размер:52.2 КБ
ID:6155445
    "Когато целта е всичко и пътят е без значение"

    Grand Cherokee Limited 2.7CRD

  • #2
    От: Въпрос за канализационен проблем.

    Има муфи .Напиши муфа 110 в гугъл и излизат десетки.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за канализационен проблем.

      Първоначално публикуван от Interceptor Преглед на мнение
      Таа... на мястото на тройника на снимката искам да наместя такъв с ревизия.

      Предвид че тръбите са една в друга, на вече изградена канализация, как да махна старата за да сложа новата? Има ли нещо като холендери за такива тръби?
      ]
      Пиши
      пвц компенсационна муфа ф110
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за канализационен проблем.

        Става, но не с тая ревизия. Ето такава ти трябва:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Bazi1.jpg
Прегледи:1
Размер:87.8 КБ
ID:5809084
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за канализационен проблем.

          Много благодаря за идеите!!!
          "Когато целта е всичко и пътят е без значение"

          Grand Cherokee Limited 2.7CRD

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за канализационен проблем.

            Аз имах подобен проблем. Купих една муфа с ревизия, срязах я и я наденах и залепих върху тръбата, където исках ревизия. След това изрязах дупка в канала. Стана ОК. Това беше най-мързеливото решение.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за канализационен проблем.

              По- лесно е да срежеш максимум два пъти тръба
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за канализационен проблем.

                Многократно ми се е налагало да правя такива нерегламентирани включвания в съществуващи пвц канализаций при липса на пространство и на труднодостъпно за работа място.

                Най лесно според мен е да се присади част от елемент със ревизионен капак.

                За целта трябва да се вземе една ревизия ф110 и от нея да се изреже задната част на тръбата за да стане като присадка като на първата снимка и после с малко нагряване я напасваш към съществуващата инсталация на мястото където си решил.

                След това я фиксираш на мястото и с неколко винта и като свалиш капака на ревизията в помоща на маркер очертаваш къде трябва да се изреже съществуващата инсталация.Сваляш присадката режеш по очертанието напасваш и когато си готов нанасяш между двете добре почистени части полиуретаново лепило или силикон 100% стягаш с винтовете , като не слагаш излишно дълги винтове за да не се показват много от вътрешната страна на тръбата и да задържат нечистотий.

                С тази присадка се избягва разбутването на съществуващата система което в условията на работеща вече система е малко неприятна процедура и съответно самото сглобяване на системата обратно в тясно пространство и при невъзможност за промяна на ъглите на тръбите една спрямо друга е доста тегава операция.

                Присадката се осъществява с лекота и на работеща с пълен капацитет канализация без никакво затруднение в реално временно.Пробвано ! А когато имаш фронта за разширяване и къртене монтиране на сандартна ревизиона шахта като посочените по горе е желателно много улеснява последващи манипулаций.
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от Николай Колев; 17-02-19, 19:05.
                Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                Място и хора към които да принадлежи ...

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за канализационен проблем.

                  На снимката се вижда, че това са хоризонтални тръби в земята и къртен доста бетон, за да се стигне до тях.
                  Каква е идеята на ревизионен отвор, ако той ще лежи дълбоко бетониран в земята? Ревизия на канал се прави с достъп от нивото на земята- да не трябва да копаеш, за да стигнеш до него. Инак е безполезен.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за канализационен проблем.

                    Двете тръби входни тръби са от две (всъщност три) тоалетни на една къща. От едната има проблем, запушва се някъде. Има някакъв проблем и го търся къде е. Пада се някъде 3-4 метра от тази връзка (понеже два пъти е пускано жило от другата страна и е мерено).
                    Идеята е да се свали, и да се бръкне от там. И понеже е възлово място искам да оставя ревизия. Разбира се че няма да се бетонира после, ще се направи малка шахта. Това е пътечка, дълбоко е около 20-25 см.
                    "Когато целта е всичко и пътят е без значение"

                    Grand Cherokee Limited 2.7CRD

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за канализационен проблем.

                      Щом е толкова плитко разкопай и си направи или монтирай една читава широка шахта да си чистиш удобно и като хората.
                      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                      Място и хора към които да принадлежи ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за канализационен проблем.

                        А това, дето се запушва....нещо камера пускали ли сте вътре? Да не се е счупила някоя от PVC тръбите и от там да идва проблема.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за канализационен проблем.

                          Камера не е пускана, но го обмислям вече след като имам по-близък достъп.
                          И аз подозирам сплескана тръба, или даже спукана, защото при последното бъркане, на върха на жилото имаше почва.

                          Изпратено от моят Moto E (4) Plus с помощта на Tapatalk
                          "Когато целта е всичко и пътят е без значение"

                          Grand Cherokee Limited 2.7CRD

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за канализационен проблем.

                            Копане му е майката.Първо вземи една камерка за телефон и после атака.
                            Няма страшно в умирачката...
                            Страшното е да си жив!...

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X