Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разглобяване на котел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Разглобяване на котел

    Дедитрих са едни от най-добрите котли.До едно време им събирахме тия зелените пластмаси да броим колко сме монтирали,ама станаха безброй.Не си усложнявай живота!Весели празници!
    Дизелов Jeep, не е Jeep.

    Коментар


    • #17
      От: Разглобяване на котел

      Благодаря ви за отговорите! Още не съм сложил прекъсвач, не остана време. Не, няма трипътен вентил, но май е добре да сложа!
      Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

      Коментар


      • #18
        От: Разглобяване на котел

        Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
        Благодаря ви за отговорите! Още не съм сложил прекъсвач, не остана време. Не, няма трипътен вентил, но май е добре да сложа!
        В момента използваме в работата Бош, 45 kW, монтирахме го сами, но след сметки от правилният човек.
        Въпреки, че системата е преоразмерена за над 1000 см.3 горелката в повечето време е в режим поддържане.

        Моят личен неопитен съвет, след 3 безумни оферти и огледа, както и стотици разговори, да си направиш равносметка за тръбната разводка, както и да се допиташ до правилният чоевек за буферен (не разширителен) съд, трипътния винтил, както и да управлението.
        ;-)
        Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
        нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

        Коментар


        • #19
          От: Разглобяване на котел

          https://dklux.com/kontakten-termosta...hina-imi-20-90 нещо такова
          Дизелов Jeep, не е Jeep.

          Коментар


          • #20
            От: Разглобяване на котел

            Весели празници на всички! Бъдете живи и здрави! Покрай празниците, така и не се захванах да правя каквото и да било, но поне се опитвам да се образовам по въпроса. Първо, вече съм убеден, че трипътен вентил трябва - и ще взема в работните дни. Второ, буферен съд също ще е много добро решение. Защото котелът е свръх-мощен и много лесно затопля системата. И точно един буферен съд ще върши доста работа, ще съхранява топлината. Имам някакви два странни варела, от изключително дебело желязо, общо правят май към 500 литра, да не е и малко отгоре. Лесно могат да се заварят в един общ съд, отвън дебела изолация - а вътре май трябва да се сложат тръби, като в бойлер, този въпрос ще го доизяснявам. Но ако ги заваря, ще стане прекалено висок цилиндър, може ли съдът да е легнал?
            Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

            Коментар


            • #21
              От: Разглобяване на котел

              Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
              Здравейте, миналата година разширих системата на парното и монтирах котел на твърдо гориво Де Дитрих 49 кВ. Това добре, ама е с 20-тина киловата повече от нужното. Не успявам да постигна оптимален режим на работа...
              Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
              А икономията даже не е цел на идеята - на сезон отиват по 4 тона "донбаски" въглища и ми се струва съвсем нормално. По-скоро очаквам да се оптимизира горенето, да е по-равномерно, да не се образува постоянно много дебел катранен налеп по цялата вътрешна повърхност. В момента топли отлично, но температурата на водата в котела е сравнително ниска. Разбира се, вдига се, като заредя по-голямо количество въглища, но тогава и овошките на двора тръгват да цъфтят...
              Котела не е с горелка, както разбирам. Ако е като Виадрус - между ребрата са не са нипели, а конусни втулки. Пуснал съм снимки в темата за всегоривните котли от моето разглобяване на Виадрус. Като за първото ми разглобяване на котел - не беше трудно, но правих приспособления за стягането при сглобяване. Колкото до регулирането - няма да те спаси трипътния вентил. Да, ще поддържа по-висока температура на котела, но "ще цъфтят овошките", както си се изразил. При теб се регулира само въздуха и количеството въглища. Поради големината на котела последните само тлеят и генерират катрани. Буфер с "домашен" размер ще помогне, но не толкова, колкото би ти се искало. Правилно е според мен да се търси намаляване на топлообменната повърхност. КПД-то със сигурност ще падне малко, но ще можеш да работиш на по-висока температура и ще имаш малко по-чисти повърхности. Ако можеш да присадиш автоматична въглищна горелка, там е истината. Дори не съм си представял какво облекчение е, когато още се канех да го направя.
              На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
              "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

              Коментар


              • #22
                Разглобяване на котел

                Ето къде в тази тема се скрили всички виновници за замърсения въздух в София


                Поне от кумова срама споменете за газ ифициране
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #23
                  От: Разглобяване на котел

                  Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                  Ето къде в тази тема се скрили всички виновници за замърсения въздух в София


                  Поне от кумова срама споменете за газ ифициране
                  Хубаво нещо, но не е дадено всекиму - газова инфраструктура трябва. Във Варна съм прокарвал трасетата на "Прима газ" преди години, доста нещо се газифицира, но не всякъде има такваз благинка.
                  На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                  "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                  Коментар


                  • #24
                    От: Разглобяване на котел

                    Да, научих за горелките - но след като бях взел котела. А доколкото разбирам, този модел, с тази водна риза, не бил подходящ за монтаж на горелка.
                    Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Разглобяване на котел

                      А пробвано ли е палене с горно горене?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Разглобяване на котел

                        Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
                        ...този модел, с тази водна риза, не бил подходящ за монтаж на горелка.
                        Не съм оглеждал такъв, че не ми е работа, но много неща стават, може и това да е възможно. Като че ли има шанс да се напъха на мястото на долната врата, но не съм сигурен.
                        На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                        "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                        Коментар


                        • #27
                          От: Разглобяване на котел

                          Първоначално публикуван от са6о Преглед на мнение
                          А пробвано ли е палене с горно горене?
                          Старая се да го паля единствено с горно горене. Когато се налага само да допълвам, изтеглям останалата жар в предния край и сипвам новите въглища назад.
                          Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Разглобяване на котел

                            Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
                            Старая се да го паля единствено с горно горене. Когато се налага само да допълвам, изтеглям останалата жар в предния край и сипвам новите въглища назад.
                            Щом и това не помага следващият ти вариант е трипътен винтил. Мислил си за бартер или продажба за по-малък котел . Защото махане на глидери не е лесно начинание с неясен резултат в домашни условия.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Разглобяване на котел

                              Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                              Не съм оглеждал такъв, че не ми е работа, но много неща стават, може и това да е възможно. Като че ли има шанс да се напъха на мястото на долната врата, но не съм сигурен.
                              Здравейте, този котел също може да се вдигне на кутия и в нея да се монтира горелка. Дъното му не може да се реже , защото е водна риза, за това димните газове от горелката се вкарват от кутията в котела през отвора на пепелника.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Разглобяване на котел

                                Първоначално публикуван от ktch_1964 Преглед на мнение
                                Здравейте, този котел също може да се вдигне на кутия и в нея да се монтира горелка. Дъното му не може да се реже , защото е водна риза, за това димните газове от горелката се вкарват от кутията в котела през отвора на пепелника.
                                Може, но губиш възможността да чистиш пепелта лесно, ако не ползваш горелката и гориш дърва, да речем. Всеки път трябва да разглобяваш, за да стигнеш отвора за пепелта. Което си е досадно и си губи част от преимуществата. Има и вариант с допълнителни две врати /горе и долу/ на вече направената връзка за димните газове. Не че не става, но си е доста труд по изработката. Ако не си го правиш сам, има за мислене колко ще струва цялата работа и дали си заслужава. Не знам дали не може да се изреже отвор на гърба на котела, там колегата казва, че не навсякъде има водна риза.
                                На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                                "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X