Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви права имат собствениците на сградите, които се "санират"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какви права имат собствениците на сградите, които се "санират"

    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
    Като започна тая програма писахме анализи на нормативната база, съветвахме, обяснявахме защо не трябва да се влиза в тая схема, защо това е просто поредната гербаджийска кражба, защо трябва хората да мислят и преспят три нощи на чист въздух преди да вземат решение...
    Ами няма...поне аз се уморих! Който е дошъл да пита, на всеки съм казал-не се хващайте на това. Поне по тая точка съвестта ми е чиста и спя спокойно-спасил съм много хора от грешни решения. Но има една особена категория, които и да искаш, няма как да спасиш. Те просто като видят отворен капан, сами си влизат вътре.
    Искаш да кажеш,че е по-добре да бяха останали така мизерните панелки с изгнилата дограма,олющените фасади,счупените врати и пощенски кутии,неработещо входно осветление и т.н.? Всички мрънкат,докато се прави,но после казват “Абе, добре че го направиха“.
    Дизелов Jeep, не е Jeep.

    Коментар


    • #17
      От: Какви права имат собствениците на сградите, които се "санират"

      Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
      Искаш да кажеш,че е по-добре да бяха останали така мизерните панелки с изгнилата дограма,олющените фасади,счупените врати и пощенски кутии,неработещо входно осветление и т.н.? Всички мрънкат,докато се прави,но после казват “Абе, добре че го направиха“.
      Абсолютно подкрепям. Ако някой има повод да мрънка, това съм аз, защото живея в къща, и никой не ми дава пари да си я ремонтирам. Покрай нас има два санирани блока, еми има си голяма разлика от преди. Миналата зима се усети и ефекта. Разлика в изпълнителите има, но както казаха по-горе, трябва си контрол от живущите.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #18
        От: Какви права имат собствениците на сградите, които се "санират"

        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
        Като започна тая програма писахме анализи на нормативната база, съветвахме, обяснявахме защо не трябва да се влиза в тая схема, защо това е просто поредната гербаджийска кражба, защо трябва хората да мислят и преспят три нощи на чист въздух преди да вземат решение...
        Ами няма...поне аз се уморих! Който е дошъл да пита, на всеки съм казал-не се хващайте на това. Поне по тая точка съвестта ми е чиста и спя спокойно-спасил съм много хора от грешни решения. Но има една особена категория, които и да искаш, няма как да спасиш. Те просто като видят отворен капан, сами си влизат вътре.
        Тъй като не се интересувам от темата и не съм наясно с нея, а ти щом си писал становища (за каквото и да е ) ще нахвърляш ли накратко как са организирани правоотношенията между страните? ОС на сдружението на собствениците взима решение и дава мандат на кмета може би, който възлага на фирма да извърши?

        Коментар


        • #19
          От: Какви права имат собствениците на сградите, които се "санират"

          Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
          Искаш да кажеш,че е по-добре да бяха останали така мизерните панелки с изгнилата дограма,олющените фасади,счупените врати и пощенски кутии,неработещо входно осветление и т.н.? ...
          Смяната на дограмите, вратите и пощенските кутии си е 100% грижа и задължение на собствениците и не виждам ни една причина да се прави с пари на данъкоплатците, освен ако правещите го не искат да крадат и гъза си.
          Що се отнася до т.нар. "саниране" на фасадите, в една огромна част от случаите това отново е преместване на бюджетна пара в нечии джобове, а ефектът за голяма част от собствениците на жилища в "санираните" сгради ще е най-вероятно доста краткотраен. До момента, в който не се наложи да се бръкнат за ремонти на ремонта. В много голяма част от случаите изпълнението се прави от под-подизпълнители, събрали работници от кол и въже от циганските махали - без квалификация и без дори минимално желание за качествена работа. Евтин стиропор се лепи пет за четири с всевъзможни "рационализации" и далеч от предписаните процедури. Дето Манго ще се мори да бие дупки за дюбели - дюбелите се режат, колкото е дебел стиропорът и просто се бодват с пръстче. Пък после, след някоя година като вятърът свали "топлоизолацията" или зад нея почне да се стича вода собствениците да му мислят. Който трябва, е усвоил едни парици и пита за още ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X