Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви права имат собствениците на сградите, които се "санират"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какви права имат собствениците на сградите, които се "санират"

    В момента се извършва "саниране" на блока, в който живея. Организацията на работа и качеството са под всякаква критика. Сложил съм кавички на думата саниране защото се извършва само топлоизолация и подмяна на старите дограми. Живеещите в блока сме само потърпевши на извършваните дейности. Въпросът ми е имаме ли права да контролираме дейността след като не плащаме за това.
    Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

    Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

  • #2
    От: Какви права имат собствениците на сградите, които се "санират"

    Права, непосредствено да участвате в процеса нямате, но винаги можете да "осведомите" разните контролиращи фактори (каквито има куп).
    Само не разбирам защо живеещите се позиционирате като потърпевши - та не ли именно вие сте кандидатствали и прочее всякак действали, за да се състои това.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #3
      От: Какви права имат собствениците на сградите, които се "санират"

      Първоначално публикуван от Сианга Преглед на мнение
      Сложил съм кавички на думата саниране защото се извършва само топлоизолация и подмяна на старите дограми. Живеещите в блока сме само потърпевши .
      Ами то точно това е санирането топлоизолация и дограма какво друго да е!
      И защо потърпевши?! Извинявай но мисля че потърпевши са други - в смисъл аз- защото с мои пари(на данъкоплатците) санират вашите жилища!
      Не считам че е справедливо да взимат от нас и да дават на вас!

      Коментар


      • #4
        От: Какви права имат собствениците на сградите, които се "санират"

        Само не разбирам защо живеещите се позиционирате като потърпевши - та не ли именно вие сте кандидатствали и прочее всякак действали, за да се състои това.

        Прав сте, но никой от нас не е очаквал през ден през два да се сменят разни групи цигани с всичките произтичащи от това мръсотия във входа и около блока и отчайващо качество. Вчера дойде някаква проверка и всички работещи в момента се разбягаха. Очевадно беше, че на обекта се работи, но проверяващите явно си затвориха очите и нямаше никакви проблеми за техническия ръководител.

        Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

        Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

        Коментар


        • #5
          От: Какви права имат собствениците на сградите, които се "санират"

          Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
          Ами то точно това е санирането топлоизолация и дограма какво друго да е!
          Това хич, ама въобще и изобщо не е саниране!

          ПП
          Имаше преди време актуална тема: https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=193491
          Там впрочем, всичко което се състоя впоследствие, беше предвидено в най-дребни подробности.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #6
            От: Какви права имат собствениците на сградите, които се "санират"

            Първоначално публикуван от Сианга Преглед на мнение

            Прав сте, но никой от нас не е очаквал през ден през два да се сменят разни групи цигани с всичките произтичащи от това мръсотия във входа и около блока и отчайващо качество. Вчера дойде някаква проверка и всички работещи в момента се разбягаха. Очевадно беше, че на обекта се работи, но проверяващите явно си затвориха очите и нямаше никакви проблеми за техническия ръководител.

            А нямате ли някакъв договор, в който да е упоменато кое, как и кога трябва да се случва ?
            Встрани от темата, аз термоизолирах и смених дограма на апартамент и къща, и всичко се получи според предварително изготвения от мен план. Имах доста детайлни договори с фирмите изпълнители. Е, и разликата, че всичко беше за моя сметка, но нямаше изненади !

            Коментар


            • #7
              От: Какви права имат собствениците на сградите, които се "санират"

              Санирането е схема за "крадене на едро", ако примерно видите цените на които циганите лепят "румънския стериопор", ще ви стане ясно мащаба на грабежа.....

              Коментар


              • #8
                От: Какви права имат собствениците на сградите, които се "санират"

                ...

                Коментар


                • #9
                  От: Какви права имат собствениците на сградите, които се "санират"

                  Като започна тая програма писахме анализи на нормативната база, съветвахме, обяснявахме защо не трябва да се влиза в тая схема, защо това е просто поредната гербаджийска кражба, защо трябва хората да мислят и преспят три нощи на чист въздух преди да вземат решение...
                  Ами няма...поне аз се уморих! Който е дошъл да пита, на всеки съм казал-не се хващайте на това. Поне по тая точка съвестта ми е чиста и спя спокойно-спасил съм много хора от грешни решения. Но има една особена категория, които и да искаш, няма как да спасиш. Те просто като видят отворен капан, сами си влизат вътре.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какви права имат собствениците на сградите, които се "санират"

                    Точно казано, като капан.....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какви права имат собствениците на сградите, които се "санират"

                      Блокът на тъщата го санираха... Стана добре, въпреки, че и аз бях силно скептичен в началото...
                      Резултатът - сменени всички щрангове на парното (другите бяха ОК). Изведени щранговете на парното в стълбищната клетка и подведен кран и топломер над вратата на всеки апартамент за разводка на хоризонтална инсталация (вътрешната - сам си я правиш)..
                      Външна изолация и пластмасова дограма. Ревизирано стълбище с дограма и автоматично осветление, входна врата и т.н...
                      Придоби значително по-европейски и приятен за живеене вид...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какви права имат собствениците на сградите, които се "санират"

                        Е, и разликата, че всичко беше за моя сметка, но нямаше изненади !
                        Няколко пъти, при направена забележка от моя страна към изпълнителите, получавах назидателен отговор " Какво искаш, нали не плащаш нищо". Още не мога да преценя какви ще бъдат моите и на съседите ми разходи за отстраняване на поразиите им.
                        Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                        Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какви права имат собствениците на сградите, които се "санират"

                          Процедурата при тъщата бе повикване на кафе няколко пъти на техничката, следяща за ремонта... Общо взето отстраняваха забележките 'на ход'...
                          Търси просто началник по-нагоре по веригата..
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какви права имат собствениците на сградите, които се "санират"

                            Първоначално публикуван от Сианга Преглед на мнение

                            Прав сте, но никой от нас не е очаквал през ден през два да се сменят разни групи цигани с всичките произтичащи от това мръсотия във входа и около блока и отчайващо качество. Вчера дойде някаква проверка и всички работещи в момента се разбягаха. Очевадно беше, че на обекта се работи, но проверяващите явно си затвориха очите и нямаше никакви проблеми за техническия ръководител.

                            Сега , какво точно са оплакванията- че са цигани ли/изненада няма/, че е мръсно/също няма изненада/,отчайващо качество- дефинирай го..... А че са избягали при проверка - вероятно е била инспекцията по труда- това няма общо с вашите оплаквания. При технически проверки не бегат.
                            За договор нищо не каза , но има такъв , постни го тук.
                            Във всеки случай има си технически ръководител, той началници , те пък други началници-надзора и възложителя и т.н. , и тези участници имат едни координати в договора, и на една табела , която трябва да виси на обекта.И много вероятно те не са цигани.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какви права имат собствениците на сградите, които се "санират"

                              Колгега, видгайте шум, колко може повече. Има добре направени блокове, има и пълни т....ци. Проблема е котрола, където го има нещата стават с що годе задоволително качество, където го няма е като при вас. Единствения начин е да ги гониш, търси строителния надзор, техническия ръководител, евентуално отговорника от общината. Договорите и поръчките ги правят там. Заплаши ги с медиите, ако трябва викни телевизия. Започни да им снимаш простотиите и качвай по интернет. ШУМ трябва иначе нищо.
                              "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X