Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отводняване,улуци ,как се прави?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отводняване,улуци ,как се прави?

    Здравейте,
    Трябва да "хвана" водата която се стича по покрива на къщата. Има частично улуци много стари ,но забелязах,че единият е причина да има влага в единият ъгъл на къщата на първият етаж. Изхода му е под стряхата на 50-60 см и водата като почне да пада всъщност се стича по първият етаж.
    Въпроса ми е:
    Как да направя така, изхода на улуците да е в една точка? Тази точка е канал , който отива към дерето.
    Има ли някои,който е правил такъв вариант да сподели?
    Прилагам рисунки ...макар, че се сещате за какво говоря. Стряхата ми е много малка заради изграденото от тухли пространство до покрива.
    Не искам да пускам изходи от друго място защото влагата ми е в повече/ на 20 метра от река съм/.
    Благодаря!

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image1 (3).jpeg
Прегледи:1
Размер:103.0 КБ
ID:6151098Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image2 (1).jpeg
Прегледи:1
Размер:97.1 КБ
ID:6151099
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

  • #2
    От: Отводняване,улуци ,как се прави?

    Викни някоя фирма, която се занимава с улуци. Това първо въобще не е работа за сам човек, второ има купища особености. Имах съсед, който дълги години имаше фабрика за улуци. Имаше си машина, правеше си ги и имаше три бригади по 6-7 човека монтажници. Не е за всеки това. Иска опит.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      От: Отводняване,улуци ,как се прави?

      Е не е казано ,че ще го правя сам Проявявам интерес и ще ми е интересно някой да сподели...Може да не е майстор. Иначе за какво е този форум. Ако някой си мисли,че може да му открадна "занаята" да не се безпокои...нямам качествата на много "майстори" и "строители"
      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

      Коментар


      • #4
        От: Отводняване,улуци ,как се прави?

        Дай площ на покрива. Въобще не е сложно. 5мм на метър наклон на улука и водата ще ходи където искаш, въпросa е колко водостока трябват...

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1052177855_w800_h640_shema_vodostok__itt_iz_pvh.jpg
Прегледи:1
Размер:19.8 КБ
ID:5799847
        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
        Drag Grand Canyon Daily
        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
        LZ1JYM

        Коментар


        • #5
          От: Отводняване,улуци ,как се прави?

          Доколкото разбирам, искаш за целия покрив да имаш само един водосток? Дори да са изпълнени всички условности за наклони и прочее, това ще е едно неработещо решение. Независимо от площи, наклони, линейни разстояния и т. н. е необходим поне по водосток на скат. След като искаш накрая всичко да е на едно място, по-добре заусти всички водостоци, в канал/тръба под земята, който да отива във въпросното дере.
          Последно редактирано от davc; 03-10-18, 20:01.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #6
            От: Отводняване,улуци ,как се прави?

            Именно въпроса ми беше може ли на едно място... Явно няма стане. Не ме устроива да излизат по един на страна ... освен ако не се поставят бидони за водата ... което си е грозна работа.
            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

            Коментар


            • #7
              От: Отводняване,улуци ,как се прави?

              Е канал де, какъв е проблемът?
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #8
                От: Отводняване,улуци ,как се прави?

                Трябва да разбивам бетонна пътека опасала къщата ... и в бъдеще да се опитам да направя дренаж в основите. Изобщо работата е мащабна... Сега просто се опитвам са изолирам някои евентуални причинители на влагата
                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                Коментар


                • #9
                  От: Отводняване,улуци ,как се прави?

                  Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                  Трябва да разбивам бетонна пътека опасала къщата ... и в бъдеще да се опитам да направя дренаж в основите. Изобщо работата е мащабна... Сега просто се опитвам са изолирам някои евентуални причинители на влагата
                  Не каза колко квадрата е покрива.
                  Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                  Drag Grand Canyon Daily
                  Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                  LZ1JYM

                  Коментар


                  • #10
                    От: Отводняване,улуци ,как се прави?

                    Бетонната пътека, може да я разбиваш само напречно, в участъците непосредствено до водостоците, а каналът да е отстрани на нея.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Отводняване,улуци ,как се прави?

                      Колега, може да разгледаш сайта на devorex. Имат доста добри решения и има 1-2 момчета от тях, които могат ти дадат съвети. Всичко може сам да си направиш.


                      Коментар


                      • #12
                        От: Отводняване,улуци ,как се прави?

                        Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                        Не каза колко квадрата е покрива.
                        Ами да кажем, че къщата е 8х8 метра.
                        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Отводняване,улуци ,как се прави?

                          Ами и това го мисля,но пак водата отива в двора. Къщата е на по ниско ниво от улицата / не е била ,но едно време ,като са павирали са вдигнали нивото/. Както споменах имам 20 метра до реката с леееек наплон на парцела към реката.Това не пречи за задният двор...Но пред къщата до улицата има едно дворче,като завали водата има само един ход и той е в съседният двот. Нещата като цяло изглеждат така: Дренаж около къщата с тръба в която влизат изходи от улуците и отиват към реката...ама ни време ни пари. То всъщност предната страна ми е проблема...там да махна всяка вода. Долният етаж влагата се вдига по стените ...По една стена само..Сега над нея няма улуци пътеката постоянно се мокри и попива...Зида е каменен до 120 см нагоре имаше дупки вече по него. Сега ги опуших. Сега ще видя дали пак ще се вдигне. Аз съм най ниска точка /до реката/ селото е на склон/ и под оградата си до реката имам две изворчета,от които едното има вода и в най голямата суша. Значи под мен си тече..а и реката подпочвените се вдигат. Но аз съм живял там като малък и влага нямаше
                          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Отводняване,улуци ,как се прави?

                            Наскоро ми се наложи да се боря с подобен проблем в шведско. Хубавото е, че повечето големи магазини имат много подробни описания кое как се прави с елементарни правила които като ги следваш всичко заспива. Лошото е, че са на шведски и ще ти е проблем превода. Мога да помогна ако се налага. Разгледай това има добрси схеми:https://www.byggmax.se/tak/takavvatt...a-svart-p26142
                            http://static.byggmax.com/Content/Ge...ingssystem.pdf
                            http://static.byggmax.com/Content/Ge...navrinning.pdf
                            Може да поджъткаш из сайта има интересни неща.

                            На кратко на всеки 8 метар трябва да имаш тръба или водосток. Хубаво е наклона да е 4м от едната и 4 м от към другата страна т.е тръбата да е посредата. Т.е за това което си дал ще са четири тръби. Под земята може да ги събереш в една с голямо фи. Разгледай сайта подробно е обяснено на какво растояние най-малко трябва да е улука от ръба на покрива за да не го огъва снега когато натрупа, как се правят връзките, колко куки трябва да държат улука какъв налкон да има и т.н.
                            След това дали талива материали има в Бг идея нямам.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Отводняване,улуци ,как се прави?

                              Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                              Нещата като цяло изглеждат така: Дренаж около къщата с тръба в която влизат изходи от улуците и отиват към реката
                              Имай предвид, че дренажната тръба е с дупки за да може да се просмуква водата в нея. Ако заустиш улуците в нея, зорлем вкарваш цялата вода от покрива в почвата около къщата.
                              Аз това го реших, като пуснах допълнителни тръби, които не са перфорирани за водостоците. В близко бъдеще (до 50 години надявам се ще си направя подземен резервоар в който да събирам тази вода, за поливане.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X