Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПАРНО

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: ПАРНО

    Схемата за последователно и успоредно(паралелно)свързване на консуматори,би могла да помогне.Както и да е.Тук си имаме задание.При готови подови настилки(плочки,паркети),предложенията за друго свързване на 4 радиатора се отхвърлят.Всъщност,не знам.ЕИванов не пише,може да е грабнал големия къртач!?
    Дизелов Jeep, не е Jeep.

    Коментар


    • #77
      От: ПАРНО

      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
      Последователно е когато тръгва от източника подаващата минава през всички точки ,студената обира всички точки и връща в източника.Върши работа ,но за малък брой радиатори и по мощна камина.
      Последователна е само на първият радиатор.

      Коментар


      • #78
        От: ПАРНО

        Не пиша че. не остава време за парното а и до пусковия срок има доста време. След парното ще има тотален ремонт на банята. За сега смятам да и прекарам две две тръби 20 или 25 и после ще го мисля. Преди четири месеца подадохме молба за газ и вчера жена ми ходила да провери какво става. Отговорът бил - на 200метра от вас няма газ-. Апартамента е на централен булевард -еха как звучи само за наше село- и се чудя възможно ли е да няма или ги мързи. Навихте ме решено е газ ще е но ако не стане до началото на следващият отоплителен сезон -пелети-. Това е за сега.

        Коментар


        • #79
          От: ПАРНО

          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
          Последователно е когато тръгва от източника подаващата минава през всички точки ,студената обира всички точки и връща в източника.
          Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
          Последователна е само на първият радиатор.
          Леле...

          Всяка сграда с вертикални щрангове е устроена на същия принцип. Няма нищо последователно нито на първия нито на другите радиатори и си е съвсем логична и работещa схема. Хубаво е тръбите да си оразмерят правилно с редукция, за да има хидравличен баланс.

          Аз бих го направил с външна разводка с медна тръба вървяща под радиаторите. Не го разбирам това криене толкова на тез тръби.

          Моя апартамент е изграден точно така, и лирата в банята е без вентил за да осигури циркулация.
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X