Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за хладилник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за хладилник

    Имам хладилник с фризер Electrolux intuition, на 12 години. Той е с 1 компресор. Скапа се уплътнението на вратата на фризера и почна да трупа скреж. Смених го, но ефект - никакъв. Цената на нова врата за фризера е към 170 лв. Въпросите ми са 2:
    1. Има ли смисъл да се заигравам с ремонти? Аз мисля - не;
    2. Как да елиминирам фризера така, че да работи само хладилника? Ако може, мисля да го сложа под навеса на хижата, да студи бирата.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    От: Въпрос за хладилник

    До колкото знам,на някои хладилници ,част от тръбите ,топлата част ,високото,минават пред уплатненията точно за да не трупа скреж,именно там често се и пукат,ако твоя случай е подобен,там може да има запушване.

    По първи въпрос,щом работи,да.Но едва ли заради уплътнение,се налага смяната на вратата.

    По втори въпрос няма невъзможни работи,но колко лесно ще бъде,зависи от модела.Вероятно ще се наложи смяна или преработване на ел.частта на терморегулатора.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за хладилник

      Аз си мисля да отрежа или да ги дам на късо жиците към фризера или да отрежа и/или затапя тръбите към охладителя му. За съжаление - не знам схемата на работа.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за хладилник

        ако е само от уплътнението и няма да се ползва камерата, запечатай със силокон и под навеса.
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за хладилник

          Аз имам подобен проблем, но с уплътнението на хладилника. В горния край не прилепва хубаво и трупа конденз. Уплътнението е здраво, но вратарят имам чувството че е увиснала. Не слагам нищо вече на вратата. С натискане прилепва, но като пусна и се отваря около 2мм в горния край. Къд се продават уплътнения? Да пробвам с ново.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за хладилник

            Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
            ... Къд се продават уплътнения? Да пробвам с ново.
            http://www.northtechnic.com/index.ph...=82&Itemid=120
            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за хладилник

              Намажи уплътнението с глицерин да омекне и на вратата на фризера една притискаща закопчалка.
              Toyota Land Cruiser LJ70;Mazda Tribute;0878 84 20 84

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X