Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мобилен климатик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мобилен климатик

    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
    ... на който му е затворена клапата на рециркулацията.
    Това е отговорът. Истинските (westinghouse, carrier, toshiba и hitachi) прозоречни климатици имаха клапи за вкарване на външен въздух. Вкарваха в тук любимата на много участници КНДР напр. вонята на гниещи гингко-билоба плодове (по-ужасна е само вонята на разложен поне от седмица труп ) па като спрреш външния въздух, ведмага си проличаваше.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #17
      От: Мобилен климатик

      Вени е забравил...

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:117997259_6_800x600_klimatik-konditsioner-bk1500-.jpg
Прегледи:1
Размер:82.7 КБ
ID:5792943

      Коментар


      • #18
        От: Мобилен климатик

        Ползвали сме в службата преди 10-тина години мобилен марка Delongi pinguino. Охлаждаше перфектно, но помещението беше 16 кв.м.
        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

        Коментар


        • #19
          От: Мобилен климатик

          Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
          Вени е забравил...
          Забравил съм...(следва емотикон, който показва как си посипвам главата с пепел)..

          Хем и аз съм израстнал с такива, хем и аз съм разглобявал...

          Ами - забравил съм....Това е - старост-нерадост, уви.
          Моля за извинение.

          Коментар


          • #20
            От: Мобилен климатик

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Gagic, не знам кой те е заблудил че прозоречния климатик вкарва въздух отвън. Няма такова нещо.

            Конструктивно си е досущ същия сплит, само че външното и вътрешното тяло са залепени с гръб едно към друго.
            Има такова нещо. Клапа, която затваря притока от вън. Но дори и да е отворена една голяма част от обема, който преминава през топлообменника е от вътрешния въздух, но вкарват и външен.

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            Популярните в близкото минало БК-1500 и БК-2000 НЕ ползват външен въздух, а охлаждат този в помещението.
            Работят точно като автомобилен климатик, прочее, на който му е затворена клапата на рециркулацията.
            Бк 1500 още стои на прозореца в апартамента на моите родители. Също има клапа.
            Само охлажда, не топли.
            И също имам 2 броя купувани от Метро прозоречни китайци 12-ки, които работят повече от 10 години безпроблемно и топлят и охлаждат и също имат клапа, през която при отворено положение смуче въздух отвън.

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Това е отговорът. Истинските (westinghouse, carrier, toshiba и hitachi) прозоречни климатици имаха клапи за вкарване на външен въздух. Вкарваха в тук любимата на много участници КНДР напр. вонята на гниещи гингко-билоба плодове (по-ужасна е само вонята на разложен поне от седмица труп ) па като спрреш външния въздух, ведмага си проличаваше.
            Ужасна е защото не е монтиран правилно и в тавата за отичане се събира вода и завъжда гадости. Като е монтиран с подходящ наклон назад и като се почиства от време на време от прахоляк и мъхове /цвят от тополи/ вода не се задържа и не смърди на блато.
            Почистването е трудно. Демонтира се целия климатик, сваля му се кожуха и предния панел и се мие с чешмяна вода с налягане 2-4 бара и пръскалка за поливане, за да не се изкривят ламелите. Малко обезмаслител много облекчава почистването.

            Имам поглед и над мобилен Уърпул. Баща ми даде за него близо 1000 лв. преди години. Голям, шумен и неефективен. Той охлажда "топлото" тяло с въздух, който взема от помещението и го изкарва през отдушника, в нашия случай комина. А през прозорци и врати от вън отново влиза топъл въздух, за който трябва още енергия, за да се изстуди.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #21
              От: Мобилен климатик

              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
              Ужасна е защото не е монтиран правилно и в тавата за отичане се събира вода и завъжда гадости. Като е монтиран с подходящ наклон назад и като се почиства от време на време от прахоляк и мъхове /цвят от тополи/ вода не се задържа и не смърди на блато.
              Не става дума за миризма на блато. Ако не си виждал дърво Гингко билоба, у Софето, на Дохтурската градинка има 3-4. Ама им обират плодовете някакви фенове на билкотерапията още преди да се развонят (от земята ги събират, де, щото дърветата са много високи). Трябва да се издебне и в конкуренция с билко-фито-талибаните да се съберат два-три плода (като жълти джанки), да се оставят някъде за няколко дена и... да се приближиш с противогаз до тях (с още двама придружители, които да те поемат и изнесат когато си свалиш противогаза...).
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X