Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв климатик?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв климатик?

    Такава тема май си нямаме, та рекох да си споделя терзанията...

    Помещение 8х4х2.6м, голям PVC прозорец, изолиран таван с 2см EPS, стената под прозореца също изолирана (10mm кухо PVC, 20см EPS + допълнено с перлитоцимент, 15см газобетон, 2см EPS), има едни около 4м изолирано с гипсови тухли отвътре, зад които 20см бетон. Там ще седи климатика.

    Ориентирал съм се към нещо като 12-ка (или пък 18-ка), ще се ползва предимно за охлаждане лятото (изложение югозапад). Външното тяло ще е що-годе на сянка.

    И сега, екзистенциалния въпрос - какъв (марка, модел), че да нямам грижи максимално дълго, при положение че външно тяло най-вероятно ще се монтира от алпинист. Да речем че бюджета не е водещ, но чак 3-4 бона за топ-глезотиите не ми се дават. Примерно нещо като 2000-2500 ориентировъчна горна граница смятам е разумно. Това за климатика, без монтажа.

    Е, какъв?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

  • #2
    От: Какъв климатик?

    Разгледай Нокриите,от тях по-кУрав климатик не съм виждал.
    https://v-clima.com/prod.php?id=klim...wyz18lb_nocria
    Имай предвид че са спрени от производство,но все пак се намират .
    Последно редактирано от Tanatos123; 11-06-18, 12:42. Причина: ...

    Коментар


    • #3
      От: Какъв климатик?

      Погледни финлукс. Внася ги една верига за техника. Щом е за охлаждане, не ти трябва супер,мега,гига и т.н Всеки един ще се оправи повече от доволно.


      п.с една дърта Мидея на 10г, удря в земята на охлаждане климатици за ~3000лв. Тежи 1,5 повече от съвременните, здрава машина излезе.,и още е. Чистене и газ ...

      Коментар


      • #4
        От: Какъв климатик?

        Зора за доказал се марков климатик не е заради начина на ползване, а заради куцото място на външното тяло. Вероятно ще се монтира от алпинист, после поддръжката пак ще е от алпинист. Тоест търси се нещо, за което да се налагат минимални интервенции максимално дълго време. Щото един такъв Finlux (ако помня добре де) в хотела, в който ходим на морето, три поредни години нещо все не могат да го нагласят, което за мен хич не е оферта. Виж ако беше под прозорец до сега да е купен и монтиран.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Какъв климатик?

          Аз съм много доволен от на Daikin Professional серията FTXS. Вкъщи съм с такива, но ги ползвам основно само за отопление. В офиса имаме 18-ка която 3та година не е спирана (стои в сървърното). Готиното на тази серия е, че външните тела са същите като на по-високата серия -4000+лв. Цената за 12-ка е около 2100лв. Мога да ти препоръчам търговец, който ще ти даде по-точни насоки какво ти трябва.
          Hyundai Galloper 3.0 V6

          0885 44 60 16

          Коментар


          • #6
            От: Какъв климатик?

            Това е едното, което заглеждам + едно на Mitsubishi Electric (MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE) + едно на Mitsubishi Heavy от 2018 (SRK/SRC35ZSX-W "Diamond"). Парите са пак там накъде - между 2000 и 2600, като Heavy-то е най-скъпо, ама е още недоказал се модел.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Какъв климатик?

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Това е едното, което заглеждам + едно на Mitsubishi Electric (MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE) + едно на Mitsubishi Heavy от 2018 (SRK/SRC35ZSX-W "Diamond"). Парите са пак там накъде - между 2000 и 2600, като Heavy-то е най-скъпо, ама е още недоказал се модел.
              Муци хеви е отговора. Ама поне 45ка. / Мечо Пух/. Вече пета година не е искало никаква поддръжка. Само пране на филтрите на вътрешното тяло.

              Коментар


              • #8
                От: Какъв климатик?

                Повече от 12 просто не ми е нужна, дори зимата, ако ще се топля. Помещението се топли безгрижно с 2кW конвектор, а вероятно би се топлило и с 1.5kW, щото конвектора не вижда абсолютно никакъв зор.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв климатик?

                  70W/кубик. 1000BTU = 293W.

                  Толкова, че бързам, ама не ти и трябва повече инфо. Преоразмерен климатик не ти е нужен, както и скъп "марков".
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв климатик?

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Зора за доказал се марков климатик не е заради начина на ползване, а заради куцото място на външното тяло. Вероятно ще се монтира от алпинист, после поддръжката пак ще е от алпинист. Тоест търси се нещо, за което да се налагат минимални интервенции максимално дълго време. Щото един такъв Finlux (ако помня добре де) в хотела, в който ходим на морето, три поредни години нещо все не могат да го нагласят, което за мен хич не е оферта. Виж ако беше под прозорец до сега да е купен и монтиран.
                    Което ознчава,че проблема не е в машината а в монтажника. Бригадите които монтират повечето климатици са едни и същи.Дали ще дойде за Мици или Финлукс, все тая. Споеделям опит от едно такова Финлукс-че.Добра машина за парите си,не отстъпва по нищо на прехваланите марки ...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв климатик?

                      Моя орентир е кой ще се справя най добре зимата.Така или иначе климатика за охлаждане е създаден и всеки би се справил.
                      От 8г. Ползвам Дайкин основно зимата и са супер.Лятото живея на село и там съм с Мидея обикновенна става хладилник.
                      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв климатик?

                        Фуджитсу-Дженерал определено е марка в тоя бранш.
                        Родителите ми ползват две 12-ки, над 10 години, без никакви проблеми. Наскоро идва майстор та смени гофрирания маркуч за конденза, но това заради калпав монтаж някога. Та той им беше обяснил на какви периоди, какви профилактични проверки се правят, и съответно ги беше направил, предвид че до тогава нищо не им беше гледано. Нещо там се гледа фреона, и някакво по-основно почистване на вътрешното тяло. Но всичко си им беше ОК и преди профилактиката.

                        Според мен, най-добре да се консултираш с някой спец в тая област.

                        В смисъл, едва ли ще ти помогнат отзиви на обикновенни потребители за модели от преди 10 години.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв климатик?

                          Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                          ...
                          п.с една дърта Мидея на 10г, удря в земята на охлаждане климатици за ~3000лв. Тежи 1,5 повече от съвременните, здрава машина излезе.,и още е. Чистене и газ ...
                          Поне инвертор да е, щото имам един не-инвертор, и по-тъп софтуер не съм виждал през живота си. Тенекиите дрънчат, ама като го поомачкам с юмруци и мирясва. Ако след дълга зимна ваканция го пуснеш в голям студ, и се чуди дали изобщо да тръгне. За охлаждането няма грижи. Чини ми се, че гори повечко от другите, ама помещението си е студено. Бръмчат с идея повече от останалите.

                          Дайкини имахме в офиса, не трябва да се гаси. Иначе като го пуснеш сутрин и към следобед може да съблечеш якето, при нова сграда с вътрешна и външна изолация, и ПВЦ дограма.
                          Лятото се омирисват на 4-тия ден, и не е предвидено да се чисти биологичната гняс. Дори специализирани препарати не помагат. И Мидеата е така, ама като за евтин му е простено.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какъв климатик?

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Това е едното, което заглеждам + едно на Mitsubishi Electric (MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE) + едно на Mitsubishi Heavy от 2018 (SRK/SRC35ZSX-W "Diamond"). Парите са пак там накъде - между 2000 и 2600, като Heavy-то е най-скъпо, ама е още недоказал се модел.
                            От наблюденията ми: електрик - да, хеви метъл - тц. Имам чувството че тия хеви метъли ги правят я някоя незнайна китайска фабрика или са ментета. Негативният ми опит и наблюдения са за повече от един брой.
                            Някъде във форума бях писал повече по въпроса, а междувременно опитът се обогати с още една бройка която посред зима се оцъкли...
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какъв климатик?

                              Първоначално публикуван от Tanatos123 Преглед на мнение
                              Разгледай Нокриите,от тях по-кУрав климатик не съм виждал.
                              https://v-clima.com/prod.php?id=klim...wyz18lb_nocria
                              Имай предвид че са спрени от производство,но все пак се намират .
                              Само ми е чудно как може климатик от 3 бона да има КОП само 4.11?
                              Аз с една дръта Тошиба Супер Дайсекай от далечната 2006 съм с 5.9
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X