Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв климатик?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какъв климатик?

    18-ка е нормално да има по-малък КОП от 12-ка или 10-ка,твоя какъв е ?

    Коментар


    • #17
      От: Какъв климатик?

      Абе по-добре наблегни на това кой да ти го монтира
      Личният опит:
      вкъщи 4 инверторни Мидеи... Единия изтърва фреона на втората година и след бърз ремонт си влезе в строя.
      Работят безотказно вече 9-та година. Като работят без изключване Октомври - Април... И инцидентно лятото...
      В другата къща - същия модел инверторни Мидеи вече 12 година... Безпроблемно.
      В офиса - Два дайкина + Дженерал... Единия дайкин умрЕ на 15 година и бе подменен пак с Дайкин...
      Дженерала умрЕ на 15 година и той току-що бе подменен с Дайкин...
      Новият Дайкин не се чува как работи - радва ме... Като цена - много атрактивна (учудващо евтина)..
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #18
        От: Какъв климатик?

        И след почти всички марки - Разгледай сериите Daiseikai. Вкъщи сме с 4то поколение, вече има 9то.

        Коментар


        • #19
          От: Какъв климатик?

          Виждам, че има много предложения за марки и модели, но споделям, щом е трудно мястото на външното тяло, задължително трябва да има реотан в тавата или там както се казва.
          LZ1AIV

          Коментар


          • #20
            От: Какъв климатик?

            Спарки, звънни на Стамат(Стъни). Работи във фирмата на сестра си за климатици. Продават и монтират. Доволен съм от тях, а и където съм ги пратил са останали доволни.
            Георги Танев (0+)
            Land Rover Discovery 1 300 TDi
            Land Rover Club Bulgaria
            0887 930 238, 0878 797 768

            Коментар


            • #21
              От: Какъв климатик?

              Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
              Виждам, че има много предложения за марки и модели, но споделям, щом е трудно мястото на външното тяло, задължително трябва да има реотан в тавата или там както се казва.
              Реотан може да се монтира допълнително, по 7 лв. за бройка ги вземам.

              Коментар


              • #22
                От: Какъв климатик?

                Развитието - спрях се на Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE, с тава, реотан и антивибрационни тампони. В събота ще монтират. Ще видим що за чудо е.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Какъв климатик?

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Развитието - спрях се на Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE, с тава, реотан и антивибрационни тампони. В събота ще монтират. Ще видим що за чудо е.
                  Това колко BTU-та е, или колко му е максималната консумация, примерно ?

                  P.S. И задължително ги накарай да ти сложат изолация на тръбите поне 9mm, като ги предупредиш предварително, щото като дойдат ще ти кажат, че не носят такава. 12mm е още по-добре.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какъв климатик?

                    Ей го, гледай си каквото те интересува:
                    http://www.mitsubishi-electric.co.nz...wall-heat-pump
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какъв климатик?

                      Добър избор като размер за твоите 83m3 с читава дограма.
                      Като марка и модел, ти ще споделяш.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какъв климатик?

                        Вчера мерих. По-скоро е около 70m3, и хич не е празно. То е дневна с кухненска част. Като махнем хладилници, шкафове, дивани и прочие сигурно и 9ка ще е достатъчна.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какъв климатик?

                          Е, аз това го казах на база написаните от теб 8х4m в първият пост.
                          Имай предвид, че щом има и кухненска част, е добре веднъж месечно да го почистваш със спрей, особено и ако пушите в помещението.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какъв климатик?

                            Аз съм пушач, поставил се сам под чехъл - никъде не се пуши вкъщи. Но манджи се правят чат-пат. Има абсорбатор, ама няма как да не дава влияние.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какъв климатик?

                              На месец-два задължително по половин спрей от 500мл за профилактика да свлича мазнотиите от манджите, че в комбинация с прахоляка във времето става на хасфалт.

                              Аз съм с 14-ка (която е по-скоро 12-ка) Hitachi в подобно помещение, но е само хол, като в момента съм отворил и още две спални да се охлаждат, и съм доволен.

                              Темата е повод да си почистя климатика със спрея който отлежава пред мен от половин година.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какъв климатик?

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                ...Има абсорбатор, ама няма как да не дава влияние.
                                Това е една тема която чак не ми се подхваща...
                                По мои наблюдения, в съвременните ни жилища, всичко е уплътнено на 6. Като се пусне вентилатор в банята и/или абсорбер, те започват да засмукват въздух откъдето намерят. Едно от тия места е дренажа на вътрешното тяло. Съответно, от там влиза всякакъв прахоляк и мизерия. Ако ни се подредят звездите, се случва и дренажа да се позапуши - напълно или частично.
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X