Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да сменя две греди?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как да сменя две греди?

    Бетонна плоча. Ляга на зидовете заедно с арматурата.
    Тая година изгнили две греди, догодина(или след две-три) още две! Това го правих 2012г. По друга причина.
    И гредите бяха дъбови(меше), 100 годишни... Още бяха здрави.

    Коментар


    • #17
      От: Как да сменя две греди?

      Първоначално публикуван от Stany Преглед на мнение
      Бетонна плоча. Ляга на зидовете заедно с арматурата.
      Тая година изгнили две греди, догодина(или след две-три) още две! Това го правих 2012г. По друга причина.
      И гредите бяха дъбови(меше), 100 годишни... Още бяха здрави.
      Това не е толкова трудно, колкото изглежда. Много са боклуците, но е истинско
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #18
        От: Как да сменя две греди?

        А вместо греди в тоя случай не може ли да се сложат кофражни греди- перита май им казват?
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • #19
          От: Как да сменя две греди?

          Перитата са шперплат по средата. Нямат кой знае каква трайност, иначе наистина докато са "в кондиция" са много здрави. Но животът им е кратък.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #20
            От: Как да сменя две греди?

            Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
            Намирането на подходящ материал е най-големия проблем. Трябва да го избере някой който разбира и знае какво да гледа. И задължително трябва да изсъхне /поне година/, защото много бързо ще провисне. Другия начин е да купиш сухи талпи/бял бор или ела/ със сечение 5/15 или 4/15 , да ги провреш една по една и в последствие да ги приковеш една за друга. Ще е по-здраво от греда и ще е по-лесно за превоз и монтиране. Импрегнирането може да го направиш и с четка.
            Това е много добра идея. Малко акъл, ама на време.

            Не мисля да ползвам метален профил.

            Плочата - супер идея, но е много голям ремонт. Преди няколко години бях в бригада за бъркане на бетон за изливане на 2 плочи точно на такава каменна къща. Намира се в една махала, кдето бетоновоз не стига. Общо взето човека направи къщата наново. Всичко беше изкъртено и преправено.

            Къщата не е някоя стара и автентична и никога не е била. Таваните са мазани с хоросан. Така, че не мисля, че гипскартона ще наруши вида или духа на къщата. Прозорците и те са вече алуминиеви.

            Тази къща я е строил дядо ми през 1953 г. Старите починаха и сега я стопанисвамение ние с брат ми и братовчедите. Стараем се да я поддържаме в обитаем вид и всеки да ходи когато му се прииска. Просто като деца си прекарвахме лятните ваканции в нея.

            Ремонтите се правят в Събота и Неделя. Майстори в селото няма, така че се справяме със собствени сили.
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #21
              От: Как да сменя две греди?

              Петната от влага? по гредите и дюшемето на втора, трета и четв. снимка, които са най-широки до стената? Ликвидиран ли е източникът им?

              Коментар


              • #22
                От: Как да сменя две греди?

                Тъй като ще подменяте само 2 греди може да помислиш над варианта слепени тип BSH. Сигумен съм,че има размер 160/80 мм и с малко рендосване "ще се успят"
                Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                Коментар


                • #23
                  От: Как да сменя две греди?

                  Ъ? Не мисля че е от влага. Тези греди се радат точно зад стълбището на първата снимка. А там има козирка към 1,20 м и вода трудно достига. Странното е, че дюшемето в горната стая изглежда здраво, дори там, където отдолу е поразено. Ако беше влага, дюшемето отгоре щеше да е влажно и изгнило. Причината е гъба от този вид:

                  http://bochemit.bg/%D0%B4%D0%BE%D0%B...ula-lacrymans/



                  Поради това ще сменя гредите и заразените дъски. Ще обработя с Бохемит и се надявам, че няма да се повтори.

                  П.П. В къщата не се живее постоянно. Имахме неблагоразумието зимата да затваряме всички прозорци. В резултат, като отидехме за първи път пролетта, целия долен етаж беше много влажен и миришеше на застояло. Като влезнеш и постоиш вътре, дрехите ти ставаха влажни целите. От 2 години започнахме да оставяме всички малки прозорчета в стаите отворени. В резултат - влагата на етажа изчезна. Не мирише на застояло. Разликата е огромна.
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как да сменя две греди?

                    Аз бих свалил всичко долу и после изцяло нов таван , примерно така :



                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:selo-remont (6)-преразмер.jpg
Прегледи:1
Размер:207.2 КБ
ID:5789284



                    А това ми беше решението за мазата :




                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:selo-remont (13)-преразмер.jpg
Прегледи:1
Размер:238.4 КБ
ID:5789285

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как да сменя две греди?

                      Това на снимките не е много за пример! Повечето дъски са бичени от загнил материал или са загнили в следствие на неправилно съхранение. Има такива и с кора , което е много вредно за цялата конструкция. Гредите също не са с добро качество.
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как да сменя две греди?

                        Аз бих излял една плоча върху дървенията.
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как да сменя две греди?

                          Успя ли да смениш гредата bullet_pk ?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Как да сменя две греди?

                            Първоначално публикуван от 19R Преглед на мнение
                            Успя ли да смениш гредата bullet_pk ?
                            Да.

                            Нарязах гредите и ги отковах от дюшемето. Останаха парчетата в зида. От единия край (от към външното стъблище) се бяха разпаднали и ги извадих лесно. От другата страна (външна стена) реших, че ще ги разцепя с кама. Започнах да чукам и от фасадата падна мазилка. Оказа се, че гредите стигат почти до края на стената, отвън измазани с 3 см мазилка.

                            Та разбихме дупките, там където падна мазилката и отвън намъкнахме новите греди. Беше трудно, защото от тази страна терена е доста стръмен надолу и гредите трябваше да се вдигат на високо

                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X