Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дървени Стълбища и какво се слага от страни на стълбата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Дървени Стълбища и какво се слага от страни на стълбата

    Не съм виждал и не съм правил в БГ такова нещо, пък и стълби от дърво няма да си направя никога, защото няма кой да го лакира и поддържа. Мога да ти кажа как го правят това в щатите. Понеже там живеят масово в дървени къщи, стълбата много често е стандартна-купува се готова и само се монтира, като тия неща са си готови и си вървят към стълбата:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:stair-Strings.png
Прегледи:1
Размер:48.8 КБ
ID:5788085
    Другия вариант е така и силно ти препоръчвам да работиш с осцилатор за дребните детайли и дооформяне, вместо с циркуляр-прахта и мизерията намалява разко с 90%.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #47
      От: Дървени Стълбища и какво се слага от страни на стълбата

      В дадената задача трябва да се направи шаблон от напаснати парчета картон , от тях трябва да се направи цял шаблон от мдф или шперплат , и по него с оберфреза да се копира нужния детайл. Само така би станало точно и професионално , по друг начин ще е омазано с много кит и силикон.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #48
        От: Дървени Стълбища и какво се слага от страни на стълбата

        Mисля че става дума за (Molding decorative) или ( Тrim). https://www.vandykes.com/moldings-trim/c/16/.https://www.youtube.com/watch?v=FYEZClMpFng
        Последно редактирано от Иво Томов; 05-05-18, 08:14.
        Honda CRF 250 X
        Touareg 3.0 TDI

        Коментар


        • #49
          От: Дървени Стълбища и какво се слага от страни на стълбата

          Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
          В дадената задача трябва да се направи шаблон от напаснати парчета картон , от тях трябва да се направи цял шаблон от мдф или шперплат , и по него с оберфреза да се копира нужния детайл. Само така би станало точно и професионално , по друг начин ще е омазано с много кит и силикон.
          Напълно съгласен съм! Гледал съм няколко пъти подобни операции и стават перфектно.
          ;-)
          Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
          нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

          Коментар


          • #50
            От: Дървени Стълбища и какво се слага от страни на стълбата

            Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
            В дадената задача трябва да се направи шаблон от напаснати парчета картон , от тях трябва да се направи цял шаблон от мдф или шперплат , и по него с оберфреза да се копира нужния детайл. Само така би станало точно и професионално , по друг начин ще е омазано с много кит и силикон.
            Другият възможен вариянт е първо да се монтира страничните дъски (первази ) и вече когато са монтирани , вече по-лесно и с по-малко мерене и рязане да се монтират стъпалата . След това фугата която се образува в двата края ще бъде лесна за прикриване . Съответно ще се ползват много по-елементарни и лесни за употреба от всеки инструменти . Професионалната квалификация и опита на изпълняващият не е задължително да са супер - дупер ПРОФИ .
            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

            Коментар


            • #51
              От: Дървени Стълбища и какво се слага от страни на стълбата

              В дърводелството има две неща за които е нужно много опит и умения , едното е стол , другото е стълбище. Но в случая както е подкарано , може да се правят всякакви експерименти.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #52
                От: Дървени Стълбища и какво се слага от страни на стълбата

                В Англия на това нещо му викаме skirting board. Материалът е всякакъв - пластмаса, МДФ, дърво. Миналото лято сам си монтирах такъв перваз. Споменавам "сам", защото не съм професионалист в тази област. Според мен всеки, който не е член на кръжока "Пречат ми ръцете" ще се справи. Аз го правих с шаблон от хартия и рязах с обикновен електрически вертикален трион (известен в България като "зеге"). Използвах такъв трион, защото предстоеше обличане на стълбите с мокет и не гонех голяма точност в рязането.
                В случая, както споменаха по-горе, най-лесно ще е да се монтира първо перваза и после стъпалата, които да скрият евентуалните дефекти при рязането на перваза.

                п.п. Ако пода поне на единия от двата етажа е дърво/ламинат, аз също бих използвал дървен перваз а не бял. Моята идея беше да направя перваза на стълбите от дърво, но не ми бе оказано доверие да го сторя, понеже за пръв път се захващах с такива неща. Разрешиха ми да опитам с евтини пластмасови первази. Впоследствие си направих сам дървени первази към ламината на втория етаж. Като видя резултата, съпругата ми каза - Ако знаех, че така ще се получи, щях да ти позволя да направиш по този начин и стълбите.
                Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                Коментар


                • #53
                  От: Дървени Стълбища и какво се слага от страни на стълбата

                  Рязането на дърво е много по различно от рязането на пластмаса. В случая е трудното да се напасне челото на стъпалата , защото съдейки по снимките , то няма да се облича. И да , стъпалата може да се поставят в последствие , но ще е нужно да се подрежат и напаснат към страничният детайл. Но точното изрязване и напасване на лакирано дърво хич не е за някой без никакъв опит.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • #54
                    От: Дървени Стълбища и какво се слага от страни на стълбата

                    Естествено, че има разлика в рязането, но пък не е и необходимо дърводелеца да е от Алфа Кентавър. Правилните машини и необходимите познания са достатъчни. Аз се заех сам, 'щото не ми трябваше прецизност. Не че нямаше да се справя и по-прецизно, ако трябваше да го правя от дърво.
                    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                    Коментар


                    • #55
                      От: Дървени Стълбища и какво се слага от страни на стълбата

                      Първоначално публикуван от babyworldoffice Преглед на мнение


                      вече дървото е поставено на стъпалата. Снимка преди и сега, Още нчма парапет и това от страни за което се чудя от къде да го взема и как се казва.
                      А какво е дървото?
                      Nissan Pathfinder 4.0L

                      Коментар


                      • #56
                        От: Дървени Стълбища и какво се слага от страни на стълбата

                        Съдейки по снимката , е чамов материал , най-вероятно смърч.
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • #57
                          От: Дървени Стълбища и какво се слага от страни на стълбата

                          Чамов за стълби?!
                          Nissan Pathfinder 4.0L

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X