Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мини ъглошлайф ???????

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мини ъглошлайф ???????

    Здравейте колеги имам следния проблем и ми трябва съвет. Миналото лято сменихме старата камина Прити на село със същата но с водна риза. Визуално няма разлика само дето топлим цялата къща обааааче. Тъй като майсторите , когато зидаха къщата и забравиха да иззидат комина на първия етаж в кораборемонтния завод ми завариха от тръба 5мм с нужните чупки, която се включва във иззидания комин на втория етаж. Всичко беше идеално със старата камина , но новата явно е малко по висока и тръбата притиска врътката на клапата и не мога да я затворя до край. Трябва ми мини флекс или друга машинка с която да мога да прорежа още малко прозорчето в тръбата, за да не притиска клапата. Пробвах с дремел с удължение но идва слабичък. Та нещо подобно ми трябва давйте идеи моля ви се по късно ще кача и снимки , че интернета нещо се губи.

  • #2
    От: Мини ъглошлайф ???????

    Ако качиш снимка за ориентир ще получиш много по-полезни и конкретни съвети

    Коментар


    • #3
      От: Мини ъглошлайф ???????

      Пробвай да разпробиеш с дрелка с по-дълга бургия.

      Mitsubishi Outlander II 2.0 DI-D

      Коментар


      • #4
        От: Мини ъглошлайф ???????

        Варианта с дрелката не е много удачен тъй като мястото е много малко а и не ми се иска да наранявам самата камина понеже все още е гаранционна а се оказа с фабричен дефект в ризата, който беше отстранен на място от фирмата . Все още имам проблем с качването на снимките нито един от сайтовете не работи. Някой има ли идея защо?

        Коментар


        • #5
          От: Мини ъглошлайф ???????

          Или прав шлайф с цанга 3мм и диск за дремел, но диск за рязане на метал, не за пилене, или някакъв вид мултишкайф
          “Реноватор” дето му викат [emoji1]
          I'm not Lost, I'm Discovering !

          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

          Коментар


          • #6
            От: Мини ъглошлайф ???????

            с червено съм отбелязъл какво трябва да отрежа
            А на тази снимка се вижда какво постигнах със дремела



            Коментар


            • #7
              От: Мини ъглошлайф ???????

              Това е за тази цел:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:35576-bor4eta-abrazivni-raider-6-5br-komplekt.jpg
Прегледи:1
Размер:19.7 КБ
ID:5785611
              0885600006 - Чичо Коце

              Коментар


              • #8
                От: Мини ъглошлайф ???????

                Има ли възможност да се "издуха" с електрожен ?
                Едно две веженчета 2,5 , преварително намотаваш алуминиево фолио в/у тръбите (на няколко "ката").
                Или да направиш "превръзка" с мокри вестници.
                Успех .

                Коментар


                • #9
                  От: Мини ъглошлайф ???????

                  Щом бъркаш там с дремела няма причина да не стане. Въоражи се с търпение и такива дискчета:

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мини ъглошлайф ???????

                    Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                    Това е за тази цел:
                    [ATTACH=CONFIG]953973[/ATTACH]
                    Имам и дискчета имам доста ще пробвам събота или неделя когато остане време и ще доложа. В краен случай ще минем на варианта с електрожена

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мини ъглошлайф ???????

                      Категорично става. Скоро и аз бях в един такъв филм, та прерязвах 20мм плоска шина с 3мм дебелина. Да, отне време, но като няма друг начин... Работата стана само с едно такова дискче, от което остана още много. Пиниза е да не го натискаш много, защото то по принцип няма сила, а като му паднат оборотите пък съвсем.

                      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                      Щом бъркаш там с дремела няма причина да не стане. Въоражи се с търпение и такива дискчета:

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мини ъглошлайф ???????

                        Тези дискчета за дремела(специално този на снимката , дремелските имат контра) като видят малко зор и почват да превъртат. Имам същата приставка с дискче и са практически неизползваеми. Дремелските са скъпи колкото целият ми шлайф.
                        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                        Ford Fiesta 1.4 Tdci

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X