Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как са закрепва XPS /фибран/ към ламарина?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как са закрепва XPS /фибран/ към ламарина?

    Вратата ще ти влезе в употреба, агрегата също, но за панелите се съмнявам. Щом са ги свалили, най-вероятно са доста стари и вече материалът е загубил изолационни свойства. Те заради това ги обновяват камерите на някакви години...там 6-7..нещо такова е. Започва да харчи много ток и им сменят изолациите.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #17
      От: Как са закрепва XPS /фибран/ към ламарина?

      Исках да кажа, че, ако сложа външно тези панели, отвътре спокойно ще мога да закрепвам фибрана с дюбели с подходяща дължина. Така края на дюбела ще остава в панела и няма да не се показва отвън. При разглобяването някой ден просто ще отрежа главите на пластмасовите дюбели.
      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

      Коментар


      • #18
        От: Как са закрепва XPS /фибран/ към ламарина?

        Ако не защитиш фибрана отвътре ще го нараниш при използването, обърни внимание на пода може много да загубиш от там ако не си отделен от земята.
        Какви градуси гониш ? Какъв е размера на камерата ? Колко често ще се отваря ?
        За преместваема камера най-удачно е хладилен фургон от камион/че.. имаше едно малко в олх за към 900лв с някакви остатъци от агрегата
        Щом не ти се лепи има нит-гайки за ламарина, ама трябваше някакъв инструмент за поставянето им..

        Коментар


        • #19
          От: Как са закрепва XPS /фибран/ към ламарина?

          Първоначално публикуван от resistbody Преглед на мнение
          Ако не защитиш фибрана отвътре ще го нараниш при използването, обърни внимание на пода може много да загубиш от там ако не си отделен от земята.
          Какви градуси гониш ? Какъв е размера на камерата ? Колко често ще се отваря ?
          За преместваема камера най-удачно е хладилен фургон от камион/че.. имаше едно малко в олх за към 900лв с някакви остатъци от агрегата
          Щом не ти се лепи има нит-гайки за ламарина, ама трябваше някакъв инструмент за поставянето им..
          Ако можех да вкарам готов фургон на желаното място, нямаше да приспособявам бараката. За съжаление е невъзможно - мястото е недостъпно за голямогабаритна техника. Затова сглобявам с възможност за демонтаж. Колкото до нит-гайките - често поставям такива. Но, за да няма термомостове, ще трябват пластмасови дълги болтове за закрепването, а такива не съм виждал да се продават. Основата ми е шейна от фургон, пода е отделен на поне 40 см от земята и вече е застлан с 15 см фибран, върху него ще има алуминиева рифелна ламарина. Стените и покрива са профилна ламарина, закрепена със самонарезни винтове. Все забравям да направя снимки, като ходя.
          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

          Коментар


          • #20
            От: Как са закрепва XPS /фибран/ към ламарина?

            Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
            .... Но, за да няма термомостове, ще трябват пластмасови дълги болтове за закрепването, а такива не съм виждал да се продават. ....


            Има такива, не точно болт с такава дължина, но има шпилки от полиамид.

            Коментар


            • #21
              От: Как са закрепва XPS /фибран/ към ламарина?

              Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
              Има такива, не точно болт с такава дължина, но има шпилки от полиамид.
              Имало значи, благодаря. Цената обаче много отказваща. И дупченето на стенните ламарини не отпада. С "охлювите" ще е по-евтинко.
              На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
              "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

              Коментар


              • #22
                От: Как са закрепва XPS /фибран/ към ламарина?

                Да дам и аз моите 5 стотинки. Няма ли да е по-лесно да се затвори със страници от сандвич панели. Има на всякаква дебелина. След това ако се налага да се слага допълнително фибран, ще го закрепваш в сандвич панела, без да го дупчиш изцяло.

                Коментар


                • #23
                  От: Как са закрепва XPS /фибран/ към ламарина?

                  Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                  Да дам и аз моите 5 стотинки. Няма ли да е по-лесно да се затвори със страници от сандвич панели. Има на всякаква дебелина. След това ако се налага да се слага допълнително фибран, ще го закрепваш в сандвич панела, без да го дупчиш изцяло.
                  В мнение 17 и аз до този извод стигнах. Ако спазаря панелите на сметка, проблема е решен.
                  На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                  "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как са закрепва XPS /фибран/ към ламарина?

                    Дюбел с пластмасова игла за топлоизолазия ще върши работа, евтини са. ХPSите са достатъчно плътни и твърди, и при дебелина 150мм нищо няма да се разглобява
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как са закрепва XPS /фибран/ към ламарина?

                      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                      Дюбел с пластмасова игла за топлоизолазия ще върши работа, евтини са. ХPSите са достатъчно плътни и твърди, и при дебелина 150мм нищо няма да се разглобява
                      Искаш да ги вкарвам отвън навътре през ламарината и да държат във фибрана? Или коментара е, ако се прави с термопанели отвън?
                      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как са закрепва XPS /фибран/ към ламарина?

                        В една съседна тема - за гаража, отворена от BatGeorceone, прочетох следното и ме заинтригува: "...или се ползват специални шипове с лепенка, на които се нанизва термоизолацията." За такова нещо не съм чувал, може пък да става за моя случай.
                        На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                        "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как са закрепва XPS /фибран/ към ламарина?

                          Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                          Искаш да ги вкарвам отвън навътре през ламарината и да държат във фибрана?
                          Да, има с дъжини до над 230мм, на различни производители, трябва ти да не излиза (или минимално от фибрана), т.е. да
                          се ,,отваря" в него. За тавана не може да се разчита само на това.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #28
                            От: Как са закрепва XPS /фибран/ към ламарина?

                            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                            Да, има с дъжини до над 230мм, на различни производители, трябва ти да не излиза (или минимално от фибрана), т.е. да
                            се ,,отваря" в него. За тавана не може да се разчита само на това.
                            На тавана имам конструкция под покривната ламарина, там няма загадки.
                            Дюбелите, вкарани отвън през ламарината, няма да имат гумички и може да влиза вода през неуплътнените отвори.
                            Гледах картинки на изолация, закрепена със самозалепващи шипове. Ползва се при метални въздуховоди, не виждам защо да не проработи при мен. Шишовете обаче излизат през топлоизолацията и върху нея се закопчава някакво "копче". Едва ли ще има толкова дълги шипове за моята 15 см изолация. Не можах да ги намеря в нет-а да се продават като отделен артикул с параметри и цена.
                            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                            Коментар


                            • #29
                              От: Как са закрепва XPS /фибран/ към ламарина?

                              Проблема с дюбелите се реши. Тия с пластмасовия "пирон" вътре се оказа, че достатъчно здраво държат в ламарината, ако отвора в ламарината е с правилния диаметър. Монтирах почти всичко вече, но излезе друг проблем. Свърши ми фибрана с дебелина 15 см и не мога да намеря 12 плочи наличен такъв, поне през сайтовете на търговците. Някой да знае за такава наличност, че с поръчка ще се чака дълго време, още повече, че количеството е малко.
                              На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                              "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X