Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предпазни лепенки на пластмасова дограма

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Предпазни лепенки на пластмасова дограма

    Изпаднах в сериозен проблем. Дограма, монтирана 2014г. е все още с предпазните лепенки. После леко се разболях и работата утече у рЯката. Тази година форсирах довършителните работи и вече съм към края. Нещеш ли видях, че предпазните лепенки са частично свалени. Пробвах на някои места, ама йок. Лепенките са нагоряли, късат се и не се отлепват. Да не ми се налижи да сменя дограмата?
    Някой има ли идея какъв е начина да се махнат лепенките? То сега времето е леко хладно и може това допълнително да затруднява демонтажа. Ще бъда благодарен ако ми дадете нишан.
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

  • #2
    От: Предпазни лепенки на пластмасова дограма

    Има един спрей за махане на лепенки от коли и разни стикери,мирише на нафта ,питай в бау-мяу .
    Върши работа,пробвал съм размеква лепилото.Но за твойте площи ще е играчка голяма.Ако намеря флакона,ще пусна снимка.
    Honda CRF 250 X
    Touareg 3.0 TDI

    Коментар


    • #3
      От: Предпазни лепенки на пластмасова дограма

      Зависи каква е дограмата, дали е релефна или е гладка, но има решение.
      С пистолета за горещ въздух става, но трябва внимателно да работиш. При нагряването пръскай с някакъв препарат за чистене на прозорци. Идеята е да влезе течност между лепенката и дограмата и при нагряването да се разпредели топлината върху лепенката. Когато се размекне, изтъркай с пластмасова шпакла. Не е лесно и бързо, но става.
      Друг вариант е с парочистачка. Хем размеква лепенката, хем вкарва пара под нея и се отлепя и изтърква по-лесно с шпаклата.
      www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
      0898777327

      Коментар


      • #4
        От: Предпазни лепенки на пластмасова дограма

        Проблемът е че лепенката се разпада, но частично и остатъка не се сваля. Никой до сега не се ли е сблъсквал с проблема? Или всички са си махали лепенките навреме?
        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

        Коментар


        • #5
          От: Предпазни лепенки на пластмасова дограма

          Плюнка, гъба за съдове и много търпение.
          Е става и с друг лек разтворител вместо планката.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Предпазни лепенки на пластмасова дограма

            Чувал съм, че WD40 помага. Много внимавайте да не надраскате гланцовата повърхност на дограмата. Всякакви абразиви и дори търкане с по-силен натиск с гъба ще я надраска и после много лесно и трайно се зацапва.
            Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

            Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

            Коментар


            • #7
              От: Предпазни лепенки на пластмасова дограма

              До към третата година се свалят нормално, стига да не са се опекли на някой южен прозорец. Пробвал съм метода с парочистачка-става, но бавно.
              Изчакай да се стопли, в тоя сезон не е време за това.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #8
                От: Предпазни лепенки на пластмасова дограма

                С ножче, или там както се казва за сваляне на винетки няма ли да стане!?!

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:vin.jpg
Прегледи:1
Размер:85.5 КБ
ID:5782006
                Only after the last tree has been cut down,
                Only after the last river has been poisoned,
                Only after the last fish has been caught,
                Only then will you find that money cannot be eaten.

                Коментар


                • #9
                  От: Предпазни лепенки на пластмасова дограма

                  Никакви абразиви - повърхността на дограмата ще стане като на петнайсет години по стара. Никакви разтворители - лепенката и дограмата са от един и същи материал.
                  Пароструйка, мека (обикновена дунапренова) гъба и стискай зъби. Добре е наистина да го правиш в топло време, още 2-3 месеца няма да влошат положението особено, то каквото е станало, вече е станало.
                  И да си знаеш, че като я махнеш, каквото и да правиш ще си личи, че е седяла толкова време.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Предпазни лепенки на пластмасова дограма

                    Аиде като я свършиш сподели, че аз имам едни прозорци от 15 години.
                    При мен е само отвън обаче.
                    Пробвах със нокти и на 5та минута се отказах,и така си отлятяха 15 годинки.
                    Успех !!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Предпазни лепенки на пластмасова дограма

                      От личен опит: органичен разтворител "ксилол". Аз си купих от "Валерус" в Дружба (дано не го приемете като реклама) - струваше 12 лв/литър. Успех!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Предпазни лепенки на пластмасова дограма

                        Ето това е нещо по.конкретно.
                        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Предпазни лепенки на пластмасова дограма

                          Цецо привет !

                          Изчакай да се постопли, определено е фактор и то голям.

                          Скоро махах лепенките на дограма, монтирана преди 9 години с едно жълто, дето много чисти. Мегльо, ли е Мельо ли е, нещо такова, шишето по форма е като препарат за миене на прозорци. И домакинска гъба, само че дограмата която търках е имитация на дърво и търках само успоредно на шарките й, за да не я надера. С накисване търкаш по-малко. Ако ще пробваш с разтворител имай едно наум, да не стане някоя импресия.

                          Поздрави, и накрая ще чакаме да се поФалиш.
                          "Land Rover не губи масло, той маркира територия."

                          Искам България чиста!!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Предпазни лепенки на пластмасова дограма

                            Айде и моите пет стотинки. Не е препоръчитемно дограма да се почиства с обезмаслител. Уврежда я.
                            С разтворители разни за отстраняване на лепенки е поносимо, но лепилото се размазва по дограмата и парцала. Гадна работа.
                            За мен най-ефективно е със сапунена вода и скрапер. Като ножа на скрапера е добре да не е нов, защото лесно се забива и наранява дограмата. Каквото остане от лепенката го остави за година. UV-то ще си свърши работата и ще надигне остатъка.
                            Няма начин да не нараниш дограмата, но гледай да е минимално.
                            Казаха ми, че лепенки и хартиено тиксо се отстраняват лесно с газ за осветление. Не съм го пробвал този начин и немога да кажа колко работи.
                            Неприьтна задача е отстраняването, но с търпение ще се справиш.
                            Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X