Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулаторни електроинструменти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ама ти да не отиде да четеш в чайника?
    Те го те.

    От там: живот на батерията - около 5 лета при нормална употреба.
    Наскоро ми се наложи да купя някакви пластмасови боклучки от чайника. Батерията кара месец, без значение дали си го използвал.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • Не, хухъля квото ми пробута при това първото отгоре.
      И далеч не за тази марка.
      За толкова паре ще продължавам да си гледам в аналоговият.
      Поне докато не се наложи да го правя поне веднъж на ден.
      Засега повече гледам пиксели отколкото отколкото десети и стотни от милимундата
      Враг усраине

      Коментар


      • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
        Точност или резолюция? Че двете не са едно и също...
        Да, прав си:
        DASQUA 6 Inch/150mm Metal Housing Digital Caliper with Large LCD Screen - Accuracy: ±0.02 mm / 0.001’’ - Resolution: 0.01 mm
        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
        First impression is not always true. Get inspired.
        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
        Reading is sooo boring, unlike writing!

        Коментар


        • Имам три броя Български..във всеки гараж по един..да ги наречем Аналогови....и много са ми ок.....Отделно ползвам 4 бр цифрови да ги наречем.....един в колата ...работната ,и по един в двете работилници....и един в къщи....

          Цифровите са от порядъка на 20 лв бройката....двата май са от лидъл....един прецаках аз.... Завчера търся шублер...няма,къде ли не търсих...не намерих.Отидох до магазина и се осурках към 200 лв за нов....

          С къв акъл дадох толкова пари....пробвах го,ми той като тия от 20 лв....да речем че е малко по грамотно направен,капака на батерията е с болтчета ...леко по плътен ....Намерих си еталон и със микрометъра,и няколко шублери , абсолютно еднакви стойности....та се чудя,що един шублер,струва колкото 10 подобни.

          п.п За сега виждам и аналоговите,но Българските са с едни ситни чертички.....Днес гледах един на Traveling....ми той се вижда все едно с лупа гледам Българския.....

          Цифровия не ме напряга да мисля..,

          П.п 2 Два часа по късно,намерих всичките ми шублери ,някак си,съм ги събрал в един шкаф.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
            ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
            Редактиране на коментар
            Само предполагам, че евтините , някои са точни , други не са , а ужким от скъпите всички са точни

        • Допускам, че най-евтините може би “ядат” батерията повече, при по-интензивно ползване ще започнат с неточности…
          Изобщо едва ли разликата е само заради “данък марка”.

          Аз имам само два, единият е… Айде с по-голяма резолюция - мир да е
          Седи си в кутия и ги ползвам когато трябва да премеря нещо по-прецизно.
          Другият е работен и се подмята на масата.

          И пак ми идва леко излишно все още да кихна едни 400-500лв.
          А очевидно и много по-малко от това съм намерил за излишно да дам за дижитал.
          Но някога, като го направя със сигурност няма да е най-евтиният!

          До тогава може пък да са “пуснали” шублери с блутут а защо не и със сателитна връзка



          Враг усраине

          Коментар


          • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
            ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
            Редактиране на коментар
            Ми не ти изкарва пари , не инвестираш
            И аз на работа ползвам лата за 2 000 лева , ама на село няма да си купя такава а ще си взема за 100
            В определени моменти и двете ще показват едно и също

          • Esper
            Esper коментира
            Редактиране на коментар
            Именно!

            Въпреки, че аз нито с поялника нито с мултиметъра изкарвам пари.
            Но поне ги ползвам по-често.
            И съответно по-често разчитам да си свършат работата добре.
            Иначе особена разлика няма.

        • Имам лидълския за 20лв. мисля беше. Ами мери си сравнително точно и батерията съм я сменял веднъж след може би две години ползване и то доста, не е като да си седи и само от време на време да се замери нещо.

          Коментар


          • Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
            Допускам, че най-евтините може би “ядат” батерията повече, при по-интензивно ползване ще започнат с неточности…
            Изобщо едва ли разликата е само заради “данък марка”.
            Да, ядат повече. В общия случай нова батерия на 3-6 месеца, независимо дали през това време са ползвани или стояли в шкафа. А нещото се решава елементарно с едно механично ключе за пускане, ако толкова не могат да направят читава електроника (не е за всеки - факт).

            Неточности при шублер може да се случат от износване на челюсти или нещо такова. Ама то това важи за всички. При микрометър - от износване на резбата. При индикаторен часовник вече е по-сложно.

            ПП: Всичките ми такива дивайси са на 5+ години. Микрометъра даяни повече, поне година. Не знам колко даяни марков такъв. Нямам.

            ППП: За разлика от шублер, електронен микрометър ми е категорично по-удобен, но меря толкова "често" че като го извадя все е с паднала батерия, и ползвам повече механичните.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

              Да, ядат повече. В общия случай нова батерия на 3-6 месеца, независимо дали през това време са ползвани или стояли в шкафа. А нещото се решава елементарно с едно механично ключе за пускане, ако толкова не могат да направят читава електроника (не е за всеки - факт).
              Ставаше въпрос, че вероятно има основателна причина разликата в цената да варира до 10 пъти.
              А това с батерията поне за мен е повече от основателна.
              Щото ако работя с него ежедневно както с мишка например нова батерия на няколко месеца е ОК.
              Обаче както го ползвам няколко пъти в месеца - да ми трябва и да се окаже, че нямам...
              Ако не първият то вторият път ще му бъде последен



              Враг усраине

              Коментар


              • А, и аз не се съмнявам че има основателна причина за разликата в цената. Поне за част от нея. Но и данък марка със сигурност също има.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • Зависи какви сравнявате. В общия случай се сравняват уж еднакви на пръв поглед продукти, но които всъщност са много различни.
                  А ако чайникът се направи с параметрите и качеството на марковия, цената му също вече няма да е "народна".

                  Предполагам, че на никой не му е направил впечатление надписа "absolute" на "Митьо" от линка? Дори не се и надявам, че някой е прочел какво ли пък е туй нящу...
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                    ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                    Редактиране на коментар
                    аз още се чудя какво е "резолюция" ти къде ме пращаш

                • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                  Предполагам, че на никой не му е направил впечатление надписа "absolute" на "Митьо" от линка? Дори не се и надявам, че някой е прочел какво ли пък е туй нящу...
                  Тъкмо напротив - четох брошурата, не заради абсолютността а по принцип да ги видя на какво натъртват в нея като възможности.

                  ...обаче моя китайски за 20 кинта се държи по същия начин при включване. Като го мръднеш се включва автоматично и си помни къде му е последното нулиране. При това оня ден си играх (щото ми се мота по бюрото напослетък) да видя няма ли да прескочи стъпка или да си забрави нулата ако го дърпам с висока скорост от заспал - не можах да го излъжа. Но след 2-3 месеца батерията му ще е довиждане. А Митьо изкарвал 3 години според брошурата.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • Roninn
                    Roninn коментира
                    Редактиране на коментар
                    Всеки път пробвам да го излъжа ,с рязко движение.....баси.

                • Като захванахме мерилки на баКтерии да похваля и бош.
                  Да, не се ебавам!
                  2017 по време на алкохолен делириум явно съм купил "рулетка" GLM 50.
                  А преди няколко дни трябваше да вземам превази и се сетих за нея.
                  Включих я - батерия повече от половинаната според дисплея.
                  Ето това е power management предвид, че работи с проста 9V крона.
                  И никога не е сменяна.

                  Хич да не е ползвана от тогава (а не е така) пак е впечатляващо.

                  Иначе тоя уред...
                  Мислех си тогава, че заменя обикновената рулетка.
                  Да ама не!
                  Има случаи като този в които е супер удобна.
                  Обаче този процент при е нищожен.
                  Въпреки, че има даже Bluetooth и шарен телевизор

                  Във останалите случаи без истинска рулетка все едно нямам нищо.
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                    ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                    Редактиране на коментар
                    Моята е с две бактерии 3ААА , странно

                  • Esper
                    Esper коментира
                    Редактиране на коментар
                    Пък трябва да проверя и може да се окажеш прав.
                    Което не променя по факта, че каквото съм сложил там не е подменяно.

                  • Esper
                    Esper коментира
                    Редактиране на коментар
                    Прав си, 2хАА.
                    Току що проверих и са стоковите от 2017.
                    Малко безотговорно от моя страна но щом не са изтекли до сега ще стоят там до края!

                • Толкова са близки, че нямат нищо общо. Митьо не включва дисплея при преместване, но ако го включиш, знае къде е. Няма и "ауто пауър офф" което за мен е голямо предимство.
                  Оф, няма да преразказвам. Разликите могат да се хванат като ползваш единия и другия. Само с приказки и диплянки не става.
                  Ама разликата в цената не е заради данък марка. Другаде е заровен бау бау.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    Толкова са близки, че нямат нищо общо. Митьо не включва дисплея при преместване, но ако го включиш, знае къде е. Няма и "ауто пауър офф" което за мен е голямо предимство.
                    Оф, няма да преразказвам. Разликите могат да се хванат като ползваш единия и другия. Само с приказки и диплянки не става.
                    Ама разликата в цената не е заради данък марка. Другаде е заровен бау бау.
                    Пак, не се и съмнявам че има повече разлики, отклкото прилики и по никакъв начин не хваля 20 левовия. Ясно ми е че за 20лв дори читав механичен не може да се докара. Но точно въпросния абсолютизъм, функционално, не попада в разликите.

                    А за данък марка имаш много здраве от мен. Поне половината от цената е данък марка. Не влагам никаква емоция в това - просто така стоят нещата. Изградили са си име, берат плодовете. Така и трябва. Докато не изпитам вопиюща нужда или непреодолимо привличане към Митьо след пипване и заиграване с такъв, ще си карам с китайщините, когато изобщо ползвам електронен.

                    И малко по темата, последно придобих това за инцидентно домашно ползване:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:boschvint.jpeg
Прегледи:255
Размер:78.7 КБ
ID:6911453


                    BOSCH GSR 12V-30.

                    Безчетково, двускоростно, със степени на затягане, с 2 батерии и в чантЕ за нещо като 330 кинта.

                    До тук вЧепатленията ми са за добро качество и пърформанс. Патронника изглежда добър - няма луфтове и биене.

                    Най-вече, мъничко е. И 30-те нютона са повече от достатъчни за повечето неща.

                    Има го и ударно срещу малко повече пари и малко по-голям размер, но на мен би ми било излишно, пък и за тоя размер машинка и батерия ми се струва малко overkill.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • sparkybg
                      sparkybg коментира
                      Редактиране на коментар
                      Що па за друга тема? Баш в правилната си е - и е акумулаторно, и е електроинструмент.

                      Аз затова го и купих де - за пореден път ми дотрябва бормашинка, регулярно ми трябва отвертка. Оттърчах до Практикер и се сдобих. Позамислих се за Milwaukee аналог и има такъв, но трябваше да го чакам от чужбина за да е на смислени пари и рекох да направя компромис.

                      Може и да го запродавам де, ако ме ухапе мухата. Но така или иначе комплектчето си струва, според мен.

                    • Esper
                      Esper коментира
                      Редактиране на коментар
                      Просто размерът ми се стори много практичен и удобен.
                      Аз имам по-голям и по-малък от този.
                      Не се оплаквам, все пак аз съм си ги избирал но това е някаква "златна среда" май

                    • sparkybg
                      sparkybg коментира
                      Редактиране на коментар
                      Баш де. Хем компактно, хем си е и съвсем пълноценна малка бормашинка, при това изобщо не е слаба.

                      И... предвид марката се надявам и батерии да се намират по-дълго време.

                  • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                    Пак, не се и съмнявам че има повече разлики, отклкото прилики и по никакъв начин не хваля 20 левовия. Ясно ми е че за 20лв дори читав механичен не може да се докара. Но точно въпросния абсолютизъм, функционално, не попада в разликите.

                    А за данък марка имаш много здраве от мен. Поне половината от цената е данък марка. Не влагам никаква емоция в това - просто така стоят нещата. Изградили са си име, берат плодовете. Така и трябва. Докато не изпитам вопиюща нужда или непреодолимо привличане към Митьо след пипване и заиграване с такъв, ще си карам с китайщините, когато изобщо ползвам електронен.

                    И малко по темата, последно придобих това за инцидентно домашно ползване:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:boschvint.jpeg
Прегледи:255
Размер:78.7 КБ
ID:6911453


                    BOSCH GSR 12V-30.

                    Безчетково, двускоростно, със степени на затягане, с 2 батерии и в чантЕ за нещо като 330 кинта.

                    До тук вЧепатленията ми са за добро качество и пърформанс. Патронника изглежда добър - няма луфтове и биене.

                    Най-вече, мъничко е. И 30-те нютона са повече от достатъчни за повечето неща.

                    Има го и ударно срещу малко повече пари и малко по-голям размер, но на мен би ми било излишно, пък и за тоя размер машинка и батерия ми се струва малко overkill.
                    Спарки, този комплект в онлай машините е 279 лева. Напоследък често пазарувам от този сайт и съм доволен.
                    Y260

                    Коментар


                    • sparkybg
                      sparkybg коментира
                      Редактиране на коментар
                      Възможно. Но в неделя по никое време бяха затворили кепенци. Сдобих се от Практикер половин час след като ми дотрябва.

                  Активност за темата

                  Свий

                  Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X