Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ниско налягане на топлата вода

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ниско налягане на топлата вода

    Само като идея - монтираш термостатичен смесителен вентил на изхода на бойлера и го нагласяш на няколко градуса над над температурата на водата за къпане. От там идват няколко предимства и само един недостатък:
    • Икономия. През тръбите от бойлера към душа тече по-студена вода и съответно има по-малко загуби. Колко точно е икономията обаче не мога да кажа. Разни хора от които копирах идеята споделят, че е около 10%, но би трябвало да зависи от разстоянието между бойлера и душа.
    • Няма да имаш проблема с налягането. Студената вода ще ти е пусната съвсем слабо докато се къпеш, топлата ще е отворена до край. При т'ва положение разликите в налягането на топла/студена почти не се усещат.
    • Лесно се наглася комфортна температура за къпане. Общо взето става от раз дори и да си със старият тип батерии по чешмите/душовете.
    • Не можеш да се изгориш с вряла вода от бойлера .
    • Недостатъка е и последното предимство - не можеш да ползваш вряла вода от бойлера.


    Вентилите аз си ги вземам от Китай, че са по 30лв. Тук не знам колко пари са. От както съм го направил това нещо нито един ден не съм съжелявал . Но все пак бих изчистил цедката на водомера.

    Коментар


    • #17
      От: Ниско налягане на топлата вода

      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
      Ако и това не помогне ето решение за 15 етажни блокове :
      Е точно тоя размер няма да е на тоя блок, но да, това е начина. Колегата да ръчкат местното ВиК, това е тяхно задължение. Най-вероятно блока си има хидрофор, но не работи, щото ми е набор. А от ВиК не им се дават пари за нов и скътават. Прочетете НАРЕДБА № 4 от 14.09.2004 г. за условията и реда за присъединяване на потребителите и за ползване на водоснабдителните и канализационните системи. Иначе като идейка - след проверка на цедки, възможни лоши спойки по новата инсталация, пуснете байпасно не през бойлера, за да проверите има ли пак намаляне на налягането, ако си е нормално, значи е от бойлера. Което е нормално. Но ако е драстично налаляване, по едно време продаваха много менте бойлери с PP тръба за студена вода вътре, където взима горещата, та тя се сплесква и няма светъл отвор. Но това е малко вероятно, освен ако бойлера не е мега менте.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #18
        От: Ниско налягане на топлата вода

        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        Свиренето е досадно, но то поне е индикатор, че клапанът работи правилно. Трябва да свири когато пускаш студената обаче
        Не съм съгласен... Изправния клапан никога не ми е свирил - работи си безшумно и 'невидимо'... Пък камо-ли при пускане само на студената вода..
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #19
          От: Ниско налягане на топлата вода

          Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
          Е точно тоя размер няма да е на тоя блок, но да, това е начина. Колегата да ръчкат местното ВиК, това е тяхно задължение. Най-вероятно блока си има хидрофор, но не работи, щото ми е набор. А от ВиК не им се дават пари за нов и скътават. Прочетете НАРЕДБА № 4 от 14.09.2004 г. за условията и реда за присъединяване на потребителите и за ползване на водоснабдителните и канализационните системи. Иначе като идейка - след проверка на цедки, възможни лоши спойки по новата инсталация, пуснете байпасно не през бойлера, за да проверите има ли пак намаляне на налягането, ако си е нормално, значи е от бойлера. Което е нормално. Но ако е драстично налаляване, по едно време продаваха много менте бойлери с PP тръба за студена вода вътре, където взима горещата, та тя се сплесква и няма светъл отвор. Но това е малко вероятно, освен ако бойлера не е мега менте.
          Имах предвид помпа за апартамента
          Не за блока.


          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #20
            От: Ниско налягане на топлата вода

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            Не съм съгласен... Изправния клапан никога не ми е свирил - работи си безшумно и 'невидимо'... Пък камо-ли при пускане само на студената вода..
            А защо си сигурен, че този работи правилно?

            Коментар


            • #21
              От: Ниско налягане на топлата вода

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              Имах предвид помпа за апартамента
              Не за блока.
              И съседите ще ревнат че нямат вода, тая помпа ще им дръпне водата. Гледал съм го тоя мач по Софийските села. Е там като се съберат повече помпиери и е по-осезаемо.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #22
                От: Ниско налягане на топлата вода

                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                А защо си сигурен, че този работи правилно?
                Възвратната му част работи - пробвах я, като чистих бойлера и откачах входящата вода. За налягането - тестовото отваряне/продухване си работи коректно, а то само повдига клапанчето, преодолявайки пружината, така, че би трябвало да работи.. Точното налягане и температурата (то измерването и ще е 'разрушаващ метод' ) - не съм ги измервал - доверих се на сертификата..
                Хидрофора - наистина е най-доброто решение... Навярно просто ревизия на блоковата хидрофорна инсталация би трябвало да реши проблема - все пак сигурно има 4-5атм разлика между долу и горе - би трябвало да има хидрофор...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #23
                  От: Ниско налягане на топлата вода

                  Разменили сте топла и студена вода на бойлера.
                  "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ниско налягане на топлата вода

                    Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                    Бойлера дойде с монтиран клапан , предполагам комбиниран. Явно от там е проблема. Гаранцията наистина отпада ако го сваля по някаква причина.


                    Ще има ли осезаема разлика , ако сложа отделно възвратен и предпазен ?
                    1- марката на бойлера е от значение защото разни производители-разни клапани
                    2- идват с комбиниран възвратно-предпазен клапан / ролята на този клапан е : пази бойлера от свръхналягане, като при загряване лекото разширение го пропуска обратно към ВиК инсталацията но при превишаване на 8 bar изпуска от отворчето -проблемни са или по скоро чувствителни са към боклуците намиращи се в стари инсталации вкл и на целия блок или дори от самата ВиК мрежа. Това се решава с монтирането на филтър след водомера така ще се пазят и керамичните смесители/
                    3- Монтирането на предпазен +възвратен е нож с 2 остриета както е казал колегата по горе и е добре да се прави от знаещ инсталатор а не самоук.
                    4-Възможност за заседнал боклук по меките връзки -дали е проверено?
                    Yamaha XV1900-личен
                    Range Rover L322, 3.0 td6 Vogue-за кучето, 3.6/272 PS 2008- на детето
                    JEEP WJ4,7-продаден със сълзи на очи
                    Daihatsu Rocky Fourtrak отново ме усмихна

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ниско налягане на топлата вода

                      Цедката на водомера е проверена , не е от нея. Топлата и студената вода са правилно свързани към бойлера , марката Елдом. Може би е от самото ниско налягане на студената вода както споменаха колеги по-горе. Засега ще карам така , а ако много ме дразни ще му мисля на по-късен етап.
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ниско налягане на топлата вода

                        Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                        Цедката на водомера е проверена , не е от нея. Топлата и студената вода са правилно свързани към бойлера , марката Елдом. Може би е от самото ниско налягане на студената вода както споменаха колеги по-горе. Засега ще карам така , а ако много ме дразни ще му мисля на по-късен етап.
                        Говорех за боклук на изхода на горещата вода, един вид тапа. Нали се сещаш колко са тесни отворите на меките връзки ( ако с тях е изпълнен монтажа)

                        Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
                        Yamaha XV1900-личен
                        Range Rover L322, 3.0 td6 Vogue-за кучето, 3.6/272 PS 2008- на детето
                        JEEP WJ4,7-продаден със сълзи на очи
                        Daihatsu Rocky Fourtrak отново ме усмихна

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ниско налягане на топлата вода

                          Да с меки връзки е , там не съм проверявал , ще погледна.
                          Който търси , намира !
                          Човекът е човек, когато е на път !

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ниско налягане на топлата вода

                            Меките връзки е добре да се изхвърлят!! Или поне да се подменят на 5-6 години.

                            Че от собствен опит знам, че се пукат около 4.30 часа сабале.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ниско налягане на топлата вода

                              На половин цол меките връзки са с малък отвор , за това аз си сложих с три четвърти резби .

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ниско налягане на топлата вода

                                Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
                                На половин цол меките връзки са с малък отвор , за това аз си сложих с три четвърти резби .
                                Аз също така. Това е решението за меките връзки, 3/4 са с доста по голям отвор а изглеждат и по здрави.
                                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X