Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Параван в банята, въпросът е....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Параван в банята, въпросът е....

    Възможността за лесно надраскване на пластмасите май все пак ще ме откаже от тях. Ще ги ползвам за тавана в последствие. Освен това намерих на не лоши цени да ми направят закалени стъкла 8мм по мой размер, при това цветни. От триплекса се отказвам защото си мисля че може да се спука по лесно. Като съм готов ще снимам какво съм направил.
    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

    Коментар


    • #32
      От: Параван в банята, въпросът е....

      Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
      Възможността за лесно надраскване на пластмасите май все пак ще ме откаже от тях. Ще ги ползвам за тавана в последствие. Освен това намерих на не лоши цени да ми направят закалени стъкла 8мм по мой размер, при това цветни. От триплекса се отказвам защото си мисля че може да се спука по лесно. Като съм готов ще снимам какво съм направил.
      Триплекса е от две закалени стъкла и найлон по средата.
      Технологията се използва и за бронираните джамове.

      Коментар


      • #33
        От: Параван в банята, въпросът е....

        Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
        От триплекса се отказвам защото си мисля че може да се спука по лесно.
        В рамка не се пука лесно.
        Триплекса има едно предимство: като се спука(счупи) не те нарязва,
        като се замисля, бая предимство си е.

        Коментар


        • #34
          От: Параван в банята, въпросът е....

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Триплекса е от две закалени стъкла и найлон по средата.
          Технологията се използва и за бронираните джамове.
          До колкото разбрах (а и автомобилните предни стъкла също) стъклата при триплекс не са закалени.
          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

          Коментар


          • #35
            От: Параван в банята, въпросът е....

            Разликата между триплекса и закаленото стъкло е единствено полиетилен терафталата между слоевете.Иначе безопасността на триплекса е безпорна.Пластмасите са по скъпи и нетрайни.Алуминия,въпреки че е елоксиран,има вероятност да се окисли.Затова е добре да се боядиса прахово,но с полиестер - за външно,не с епокси-полиестер.Може и с акрилни прахови,но е излишно скъпо.Кристиян Нейко даваха добра цена за триплекс преди година.Добри цени и избор на алуминиеви профили има в едно складче близо до централата на емтел,а за прахово мога да ти дам телефон на ЛС.Може би най-доброто съотношение качество - цена.

            Коментар


            • #36
              От: Параван в банята, въпросът е....

              Един куп душкабини са пластмасови, стъкло няма. Не съм чул да се драскат. Моята е вече на 15 години и си е като нова. Полупрозрачните и извити плоскости не са от стъкло, отвън грапави, отвътре гладки. Избрах си я /след дълго обикаляне/ по-голяма от нормалните и добре, че така направих, много по-удобна е. Ако не ме лъже паметта, марката беше нещо като "равак" или подобно.
              На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
              "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

              Коментар


              • #37
                От: Параван в банята, въпросът е....

                Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                До колкото разбрах (а и автомобилните предни стъкла също) стъклата при триплекс не са закалени.
                Триплекса е достатъчно здрав и безопасен и без да е закален.
                Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                Коментар


                • #38
                  От: Параван в банята, въпросът е....

                  Закаленото стъкло триплексово ли е?
                  Защото това е оксиморон.

                  На автомобилите, които са с такива стъкла, обикновено предното е триплексово - сиреч трислойно, докато задно или странични са закалени.

                  Или поне така пишеше в учебниците, сега може да е друго.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Параван в банята, въпросът е....

                    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                    Закаленото стъкло триплексово ли е?
                    Защото това е оксиморон.

                    На автомобилите, които са с такива стъкла, обикновено предното е триплексово - сиреч трислойно, докато задно или странични са закалени.

                    Или поне така пишеше в учебниците, сега може да е друго.
                    Закаленото стъкло не е задължително да е триплекс,но пък триплекса си е един вид закалено,поради добавянето на метални оксиди за подобряване на качествата.Закаляването на едно стъкло зависи от изстиването на стопилката.А задължителното триплексово челно стъкло мисля че е урегулирано още в евро1,ма не съм сигурен.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Параван в банята, въпросът е....

                      Във всеки случай, триплекса не е закален, и при счупване не става на сол.
                      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Параван в банята, въпросът е....

                        Във всеки случай,вероятността да се нараниш от триплекс е в пъти по малка и от най закаленото стъкло ,макар и в триплекса да е ползвано същото стъкло

                        Коментар


                        • #42
                          От: Параван в банята, въпросът е....

                          Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                          Във всеки случай, триплекса не е закален, и при счупване не става на сол.
                          Басче нещо,ала бала

                          Коментар


                          • #43
                            От: Параван в банята, въпросът е....

                            За душ кабини триплекс не се ползва.

                            Идеята е, че ако се счупи стъклото под някаква форма става опасно. Дали си се хванал или подпрял на него или просто летиш с глава към стълкото като преди това си се спънал няма значение има ли парче ще се порежеш или отрежеш. Плексигласа когато остарее не е пластичен и се чупи като стъкло.

                            Използва се само закалено стъкло! То е предварително напрегнато и в случайте в които иначе би се счупило то се пръска на малки парченца като ориз. Може да ти одраска кожата доста но не и да ти отреже ръката.

                            По отношение на паравана;

                            плексигласа се огъва! това го прави много неподходящ за целта. ако се обрамчи с профили пък се вади от профилите, ако се силиконизира се измята от температурата. Може да се полва но ако виси, тогава пък дрънчи като на варбург вратата.

                            Колкото и да е странно стъклото е най-здравия и безопасен материал за целта.

                            По стечение на обстоятелствата се занимавам от 5 години с това, минах вече етапа на най-евтиното сега осигурявам по-стабилни конструкции. Ако имате въпроси на лично! но не влизам много често вече.
                            Т5
                            Crossrunner

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X