Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Антифриз за локално парно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Антифриз за локално парно

    Някой знае ли, при измерване за концентрация, дали пропиленгликола дава същите стойности като етиленгликола? Дали е приложима същата скала на рефрактометъра?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

    Коментар


    • #32
      От: Антифриз за локално парно

      Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
      Дали е приложима същата скала на рефрактометъра?
      Не. Моят рефрактометър има две скали и те доста се разминават.

      Коментар


      • #33
        От: Антифриз за локално парно

        Ясно, утре ще занеса проба от парното на измерване. Понеже не знам колко вода има в системата, източих 100 литра и налях 100 концентрат. Три дни вече помпата ти смесва. Надявам се по данните от измерването по обратен път да сметна колко ми е било изходното количество вода, т.е. колко ми е обема на системата. После вече ще знам колко още да долея от концентрата, ако има нужда.
        Последно редактирано от ag ro; 12-11-17, 22:15.
        На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
        "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

        Коментар


        • #34
          От: Антифриз за локално парно

          А ако се добави калиев бихромат в антифриза, това няма ли да намали корозцията и да спре развалянето /на червен, когато не се загрява редовно/? Въпросът е по-скоро с ДВГ-насоченост
          Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

          Коментар


          • #35
            От: Антифриз за локално парно

            Не знам откъде ти хрумна да добавяш калиев бихромат в антифриз точно ама не го прави без лични предпазни средства.

            А най-добре въобще не го прави.

            Коментар


            • #36
              От: Антифриз за локално парно

              Предстои ми пълнене на нова парна инсталация. Незамръзваща течност е задължителна, на вила е. Системата е гравитачна. Антифриз явно няма да е, соларна течност по наше село налична май няма. Някой да препоръча марка/ доставчик, иначе из нета намирам 2-3 фирми.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #37
                От: Антифриз за локално парно

                Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                Предстои ми пълнене на нова парна инсталация. Незамръзваща течност е задължителна, на вила е. Системата е гравитачна. Антифриз явно няма да е, соларна течност по наше село налична май няма. Някой да препоръча марка/ доставчик, иначе из нета намирам 2-3 фирми.
                Купувай си антифриз концентрат от ОПСО-то и няма проблем.Разреждаш го 4 към едно и няма драми.Май беше на 3 лева.

                Коментар


                • #38
                  От: Антифриз за локално парно

                  Червен ,какъвто ще да е .Прави го на -30 и не се занимавай ,след 5 лета го провери с тестер и ако има нужда долей концентрат,пак червен.С гликол се връзва по-скъпо.
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Антифриз за локално парно

                    Аз си направих системата с опция за антифриз, като на разширителния съд съм сложил на входа за пълнене спирателен кран, а най-отгоре имам шлауфка, която отива през покрива в атмосферата. Не мисля че ще имам големи драми с екологията. Но все още не съм пълнил системата с антифриз. Зимата ми се налага в месеца да наливам 10-15л вода. Не знам къде отива, предполагам че се изпарява. От както съм спрял парното не е мръднало нивото. За къща предполагам че повече от -15 не е нужно да се прави. Това е нещо като 1:3 разреждане. Ако пък се обитава постоянно къщата не мисля че ще има драми. При -10 навънка през нощта и през деня около 0 ме нямаше в нас 3 дена. Не съм имал ядове. Баща ми всеки ден е идвал за да ми храни кучетата и е следил температурата. Под 5 градуса не е падало. Аз като се прибрах само в едната стая, която няма радиатор беше 3 градуса. Като топля, в тази стая си става 12-13 градуса само от топлината на комина и междинните стени.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Антифриз за локално парно

                      Антифриза ме притеснява, някой по-рано в темата каза, че разяжда кълчищата. Джартов, тоя от Опсо-то не съм му привърженик, знам за 2 запушени радиатора от него, аз си бях взел 1 л. и вътре плуваха някакви утайки. Ако е антифриз ще взема червен. Иначе за скъпото - аз съм изпълнител . Димич, проблема е че е вила, не се живее постоянно. Водомера в банята замръзва всяка зима и напролет сменям стъкло. Иначе -15 мисля да му стига, не че и на -10 ще има проблем.
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • #41
                        От: Антифриз за локално парно

                        Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                        Предстои ми пълнене на нова парна инсталация. Незамръзваща течност е задължителна, на вила е. Системата е гравитачна. Антифриз явно няма да е, соларна течност по наше село налична май няма. Някой да препоръча марка/ доставчик, иначе из нета намирам 2-3 фирми.
                        Такива системи са пълнят с пропиленгликол. С антифриз можеш да си докараш течове, да не говорим, че ако ползваш тази система да ти топли бойлера чрез серпентина и се получи пробив в нея.....Българските антифризи са пълен боклук и след 1г стават силно киселинни. Не знам от какво ги правят, но си направете сметка , че търговската му цена на 1л на -60гр е около 1,70лв. Продавам такъв, защото хората искат евтин антифриз......ей тъй да си долеят само. Пробвал съм да обяснявам, но като чуят цената на италианския всичко приключва.

                        П.П имам близък който се занимава с изграждане системи за вентилация, климатизация и отопление. Ходил съм често да му помагам и знам какво говори. А за да не замръзва водомера в гаража, той ми направи една система на източване и вече 4г. стъкло не съм сменял......преди всяка пролет.
                        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                        Коментар


                        • #42
                          От: Антифриз за локално парно

                          Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                          .. че разяжда кълчищата...
                          Не разяжда, но пропилен гликола не ги надува и ако се ползват само кълчища тече.



                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #43
                            От: Антифриз за локално парно

                            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                            Не разяжда, но пропилен гликола не ги надува и ако се ползват само кълчища тече.
                            Правил съм го с кълчища и тефлон, но мразя течове. По разни таблици сметнах 40 л. вместимост на радиаторите, да сложим 5-10 за камината, закръглям на 60 л. с инсталацията. Така мисля с 20 литра пропилен гликол ще докарам -15°С и надолу. Туба 10 л. из нета се върти 60-70 лв. Питах в Кнежа, видях че произвеждат и течност за соларни и отоплителни инсталации, чакам цена. Ще дам 80-100 лв. за по-хубав антифриз, за 150 ще стане като хората(надявам се).
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • #44
                              От: Антифриз за локално парно

                              Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                              Правил съм го с кълчища и тефлон, но мразя течове. По разни таблици сметнах 40 л. вместимост на радиаторите, да сложим 5-10 за камината, закръглям на 60 л. с инсталацията. Така мисля с 20 литра пропилен гликол ще докарам -15°С и надолу. Туба 10 л. из нета се върти 60-70 лв. Питах в Кнежа, видях че произвеждат и течност за соларни и отоплителни инсталации, чакам цена. Ще дам 80-100 лв. за по-хубав антифриз, за 150 ще стане като хората(надявам се).
                              Сподели моля контакти на фирмата която произвежда гликола, и аз търся да доливам парно.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Антифриз за локално парно

                                Най-накрая един,който е прочел темата и е разбрал нещо от нея!
                                088пет722пет99
                                http://www.hydropompi.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X