Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Индукционен котлон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Индукционен котлон

    Чувал съм, но никога не съм се докосвал до този вид техника. Четох из нета, търсих и тук във форума подобна тема, но не можах да открия информация по въпрос който живо ме интересува.
    Та иде реч за следното.
    Имам една идея да взема чугунена скара (затворена), която да сложа на балкона и да си пека пържолите и риба без да ме гонят от вкъщи.
    От опит обаче знам, че с обикновен ел. котлон няма да ми се получи, защото зимата при -10 -15 гр., просто не работи, охлаждането е сериозно и грея атмосферата.
    Та дошла ми е идея дали един индукционен котлон 3.5 kW няма да свърши работа и евентуално чрез него да осъществя начинанието пък отделен бонус е и пържената риба.
    Тук обаче не ми е много ясно и не можах да открия инфо по въпроса дали ще ми се получи.
    Въпроса ми е на какво загряване мога да разчитам и дали въпросния индукционен котлон, ще може да постигне доволна температура за печене на пържоли или само ще ги подгрява
    Бих могъл да го разбера и по трудния начин, като го купя и пробвам, но ще съм благодарен ако спестя едни пари след малко разяснение от по-вещите колеги, като задължението за черпене ще остане за моя сметка
    От сега уточнявам, че съм наясно, че една газова пиростия е перфектния вариант, но просто нямам място и възможност да монтирам такова нещо и бутилка с газ към него.
    TLC 90 1KZ-TE 2000г.
    "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

  • #2
    От: Индукционен котлон

    3.5 kWt индукционен котлон няма ли да е доста скъп? Провери дали чугуна ще го лови индукцията - простото правило е лови ли го магнита - става.

    Коментар


    • #3
      От: Индукционен котлон

      Със скара няма да стане. По скоро някаква плоска ламарина на която да печеш. За температура проблем няма да имаш. Индукционните котлони си имат режими, варене, пържене... И не ти трябва 3500w 2000 даже е много.
      Дори няма нужда от home made. Взимаш един котлон, един плосък керамичен тиган(квадратен) слагаш паржолата в тигана и си я пържиш. Предполагам има и оребрени тигани...

      Коментар


      • #4
        От: Индукционен котлон

        Не знам дали ти дреме, но за съседите е гадно да се върти скара на балкон.

        Коментар


        • #5
          От: Индукционен котлон

          "Дреме" ми, но мястото и ситуацията е такава, че и 1 тон скумрия да изпечеш, единствено при мен ще мирише.
          Въпроса ми беше относно индукционния котлон, дали при минусуви температури ще върши работа ?
          TLC 90 1KZ-TE 2000г.
          "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

          Коментар


          • #6
            От: Индукционен котлон

            За това дали пречи на съседите има има доста фактори. Ако р на първия етаж може да пречи, ако е на последния едва ли.
            Не виждам проблем да печеш с индукционнен на минусови температири. Индукцоионния взаимодейства директно с метала над него. Ако ниските температури пречат, ще пречат по скоро на електрониката му....

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X