Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Решение за топла вода в апартамент

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Решение за топла вода в апартамент

    Не съм вярвал, че в 21в. може да те оставят 40 дни без топла вода но ето. Ще ви спестя какво мисля за топлофикация и ще карам направо. Трябва ми временно решение в банята за топла вода. Както се сещате бойлер не е предвиден и монтаж на постоянен такъв не е решение. Ползвали ли сте нещо, което върши работа и с което действително човек ще успее за 5 мин да си удари един сапун? Проточен бойлер ли какво? Притеснява ме тока... как да се направи да не стане беля, тъй като най-вероятно ще се пуска с някакъв разклонител ?

  • #2
    От: Решение за топла вода в апартамент

    Питай Димитър Желязков за газовите проточни бойлери. Хем са преносими.

    www.occ.bg
    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

    Коментар


    • #3
      От: Решение за топла вода в апартамент

      За село взех такъв , беше на промоция за 40 лева .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170708_165004.jpg
Прегледи:1
Размер:87.4 КБ
ID:5764391
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • #4
        От: Решение за топла вода в апартамент

        Проточен. Но с разклонител не става щото това смуче яко ток.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Решение за топла вода в апартамент

          За проточен,първо виж инсталацията за колко KW е предвидена.Да не стопи кабелите.

          Коментар


          • #6
            От: Решение за топла вода в апартамент

            Слабо вероятно да е предвидено. Пуска една дебела жица да бушона и е той.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: Решение за топла вода в апартамент

              Другата част на София бяхме пролетта и то много.
              Малките бойлери на дипломат и подобни им трябва сериозна жица и въпреки това докрава църцорене около 30 градуса. може и да се изкъпеш но по лесно е с кофа. Общо взето слаба имитация

              Истинските проточни бойлери са с налягане и от 18- 2.. киловата. 3 фазни примерно

              За това ако нямаш толкова ток, карай на кофа

              Коментар


              • #8
                От: Решение за топла вода в апартамент

                То май нямаш голям избор за решение Вероятно някакъв проточен бойлер, компактно решение, за да се къпеш водата вероятно ще трябва да върви слабо, за да имаш приятно топла вода. Другото е с бързовара, което не е хич удачно за повече време.
                Но кабелите трябва да се проверят дали имат запас и дали ще устискат, че повечето бойлерчета си лапат.

                У нас имаме един проточен бойлер (Елдом или Дипломат, не помня) но е слаган за инцидентно ползване, а е и от по-големите, ама когато се е случвало да се къпем на него не можеш да го нагласиш, ту много гореща, ту много студена. Хем има един ключ със степени и отделно още една врътка за регулиране и как ли не съм го мъчил, не става. Може и модела да си е калпав.
                Дали не беше нещо такова
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:122938b.jpg
Прегледи:1
Размер:25.1 КБ
ID:5764392

                Добре че имаме 500 литра бойлер при котела, та не ни се налага да го ползваме.
                Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                Коментар


                • #9
                  От: Решение за топла вода в апартамент

                  Временно бюджетно решение за в разклонител - кофа/леген с 3kW бързовар. Друго няма. Проточен бойлер под 15 киловата става да си измиеш ръцете, но не и за къпане. За всичко над 4-5 киловата трябва да дърпаш жици или до таблото с бушоните в коридора, или до външното табло.

                  Трайното решение е да теглиш една майна на топлофикация и да си инсталираш бойлер. Аз съм свършил тая работа от над 15 години и за тия нефелници със закачени по веригата безкраен брой клатикурци, дето освен да прибират пари нищо друго не правят, не ща и да чувам. Даже нямам водомери за топла вода а е затапено. 80л неръждаем хоризонтален бойлер, сложен над мивката на високо. Не заема полезно място, инсталира се от сам човек за 2-3 часа, барабар със закачането. Хем тогава минавах за кльощав. Топла вода нямам само когато няма никаква вода или спре тока за достатъчно време за да източа всичката налична топла вода. ПОддръжката за тия 15 години е била 2 смени на нагревател в рамките на месец (първия се оказа менте най-страшно) и заедно с това подмяна на всичката електрика. За крупната сума от около 40-50лв, ако помня добре.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Решение за топла вода в апартамент

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Временнпрешение за в разклонител - кофа/....Трайното решение е да теглиш една майна на топлофикация и да си инсталираш бойлер. Аз съм свършил тая работа от над 15 години и за тия нефелници със закачени по веригата безкраен брой клатикурци, дето освен да прибират пари нищо друго не правят, не ща и да чувам. Даже нямам водомери за топла вода а е затапено. 80л неръждаем хоризонтален бойлер, сложен над мивката на високо. Не заема полезно място, инсталира се от сам човек за 2-3 часа, барабар със закачането. Хем тогава минавах за кльощав. Топла вода нямам само когато няма никаква вода или спре тока за достатъчно време за да източа всичката налична топла вода. ПОддръжката за тия 15 години е била 2 смени на нагревател в рамките на месец (първия се оказа менте най-страшно) и заедно с това подмяна на всичката електрика. За крупната сума от около 40-50лв, ако помня добре.
                    До това се стига винаги, често по трудния начин. Ако има място и малко доп. топлоизолация съвсем се успива.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #11
                      От: Решение за топла вода в апартамент

                      Аз ползвам за селска къща, за кухнята верно, Делимано проточна батерия. Електрическа, включена е в контакт с щепсел - демек стандартна консумация. Работи, дебит да те удави няма, но работи. Стотина лева струваше.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Решение за топла вода в апартамент

                        За инциденти имам следните варианти:
                        Проточен бойлер 6КВт - къпеш се с хладка вода, но за сметка на това струята е слаба. Добрата новина е, че на 2.5 кв.мм твърд меден кабел без щепсели и контакти работи безгрижно.
                        Проточен бойлер 8КВт (като на снимката по-горе) - много по-добре регулира темературата и струята. Вързал съм го директно към главния бушон с 4 кв.мм твърд меден кабел - също работи безгрижно.
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Решение за топла вода в апартамент

                          Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                          Питай Димитър Желязков за газовите проточни бойлери. Хем са преносими.

                          www.occ.bg
                          Това е бюджетното и вършещо работа решение. Виждал съм го на миналия събор Приморско.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Решение за топла вода в апартамент

                            Топлиш вода с каквото и в каквото искаш. Мобилен душ за каравана и подходящ адаптер за 12 волта.
                            Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Решение за топла вода в апартамент

                              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                              Това е бюджетното и вършещо работа решение. Виждал съм го на миналия събор Приморско.

                              Хапсолютно подкрепям!!
                              Имам такъв в караваната. При добро желание може и да се ощавиш.
                              Иначе в къщи съм с проточен трифазен 24 киловата и също нямам проблем.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X