Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Осветление на гараж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Осветление на гараж

    Гаража е в сграда без ток. ИдеЙ за варианти за осветление, и евентуално за захранване на инструменти до 1500 вата?
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

  • #2
    От: Осветление на гараж

    Осветление диодни ленти,акумулатор 7 амперчаса 2 бр.единия се зарежда,другия се ползва.
    Другото е инвертор от 12 волта,на 220 волта.2000 вата TBE ако не бъркам модела са читави.
    Ако сложиш един малък соларен панел на осветлението ще е чудно.
    Другото е китаец агрегат 3500 вата.гори грубо половин литър на час,това ако шума не пречи на някой в сградата.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      От: Осветление на гараж

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Осветление диодни ленти,акумулатор 7 амперчаса 2 бр.единия се зарежда,другия се ползва.
      Другото е инвертор от 12 волта,на 220 волта.2000 вата TBE ако не бъркам модела са читави.
      Ако сложиш един малък соларен панел на осветлението ще е чудно....
      Мисля, да сложа за осветлетнието соларно панелче + малък акумулатор, а един по-голям акумулатор с инвертор за някое инструментче. Въпроса е какви, ако някой има опит, че аз нямам никаква идея. ТВЕ е марка инвертори ли?
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #4
        От: Осветление на гараж

        Мисля, че можеш да решиш осветлението и евентуално охраната с акумулатор и соларен панел. Включването на мощен инвертор в схемата първо че е доста изнасилено решение и второ изисква един друг размер на акумулатора (евентуално и на панела).

        Впрочем има ли къде да се сложи соларен панел?

        Коментар


        • #5
          От: Осветление на гараж

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Мисля, че можеш да решиш осветлението и евентуално охраната с акумулатор и соларен панел. Включването на мощен инвертор в схемата първо че е доста изнасилено решение и второ изисква един друг размер на акумулатора (евентуално и на панела).

          Впрочем има ли къде да се сложи соларен панел?
          Инвертора ще се включва само когато имам нужда - просто да имам вариант за ползване и на 220 волтови инструменти (а и като цяло става въпрос от време на време да резна нещо с ъглошлайв и да пробия нещо с дрелка... сега като се замисля и 1000W инвертор трябва да стигне). Мястото за панела също не е ясно - това е гараж на кота 0, като фасадата е изток-югоизток. Мога да го монтирам на самата врата, като му дам нужния ъгъл с някаква стойка...
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • #6
            От: Осветление на гараж

            По-добре да няма ъгъл. Освен ако не го направиш като козирка над вратата, ще изпълнява и тази роля. За 1000W инвертор приготви 100-120Ач акумулатор.

            Коментар


            • #7
              От: Осветление на гараж

              А преспектива за мрежов ток има ли? Щото тия занимавки, описани по-горе не са съвсем евтини, а и панела може да проима собствен ход...

              Коментар


              • #8
                От: Осветление на гараж

                Чак пък. Панели от тоя размер седят по улиците (пътни знаци и спирки) и не личи някой интензивно да ги краде.

                Предполага се че за да си има човек гараж на дадено място има някакъв елемент на законопослушание наоколо. Примерно дотолкова че да не му откраднат вратата.

                Коментар


                • #9
                  От: Осветление на гараж

                  В гаража имам ток ,но зимата в квартала при бедствия задължително веднъж за седмица няма ток.Това е инвертор преработен в зарядно.Но...имам още два репотека които работят като източник на 220 в.Отделно имам една самоделка която преди две седмици ползвах за ъглошлайф по язовирите,рязах стоманени въжета,ако разгледаш последните теми има и снимки и тестове.Отделно имам два купени инвертора,даже са три,които ползвам.
                  Сега ще намеря снимка ,да ти спестя моя труд и пари за експерименти.





                  Това е най-доброто което съм намерил.Имам предвид на смислена цена.

                  Че има много по добри е ясно.
                  TBE то нещо към 100-120 лв.
                  Сега виждам че има и 3000 вата модел.
                  До 1.5 киловата се справя гарантирано от 75 амперчаса акумулатор.Не ми се е налагало да го товаря с повече.1400 ватов флекс тръгва без проблем.То същия тръгва и на 350 ватов самоделен инвертор.

                  Само да попитам,какви инструменти искаш да ползваш
                  Последно редактирано от Roninn; 31-05-17, 18:14.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Осветление на гараж

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    По-добре да няма ъгъл. Освен ако не го направиш като козирка над вратата, ще изпълнява и тази роля. За 1000W инвертор приготви 100-120Ач акумулатор.
                    В какъв смисъл да няма ъгъл - да е хоризонтален ли имаш предвид? Някъде мернах, че били най-ефективни (за нашите ширини) на 30 гр...

                    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                    А преспектива за мрежов ток има ли? Щото тия занимавки, описани по-горе не са съвсем евтини, а и панела може да проима собствен ход...
                    Сградата се строи от 2006 и ми писна да чакам акт 15/16 - така поне ще мога да си ползвам гаража. Иначе на цивилизовано място и се надявам да оцелее панела...

                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    В гаража имам ток ,но зимата в квартала при бедствия задължително веднъж за седмица няма ток.Това е инвертор преработен в зарядно.Но...имам още два репотека които работят като източник на 220 в.Отделно имам една самоделка която преди две седмици ползвах за ъглошлайф по язовирите,рязах стоманени въжета,ако разгледаш последните теми има и снимки и тестове.Отделно имам два купени инвертора,даже са три,които ползвам.
                    Сега ще намеря снимка ,да ти спестя моя труд и пари за експерименти.
                    Мерси предварително!
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Осветление на гараж

                      На нашите ширини са най-ефективни под ъгъл който зависи от сезона, ама това на открито. При налични околни сгради най-ефективният ъгъл е този който определиш опитно и е най-близък до пътя на Слънцето за периода в който не си в сянка.

                      Без ъгъл имах предвид да го завинтиш директно на вратата, вертикално. Но като козирка е по-добре.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Осветление на гараж

                        От инвертори с модифицирана синусоида, не очаквай добра работа на машини и уреди с електромотор.
                        За всичко останало стават, а правилните са едни други пари.
                        Ако ще даваш 100-120 лв за инвертор, то добави още 30-40 и едно китайско агрегатче от ония по 650 -850 вата.
                        Така и така ше го ползваш спорадично, та колкото и да е шумно, вярвам няма да е проблем.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Осветление на гараж

                          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                          От инвертори с модифицирана синусоида, не очаквай добра работа на машини и уреди с електромотор.
                          Четковите мотори като дрелки и флексове не се впрягат изобщо на такива неща.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Осветление на гараж

                            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                            Сградата се строи от 2006 и ми писна да чакам акт 15/16 - така поне ще мога да си ползвам гаража. Иначе на цивилизовано място и се надявам да оцелее панела...
                            А, тоя цирк съм го играл. Не в такива мащаби, де. Вероятно отношенията със строителя са крайно обтегнати, но все пак неколократно по-евтино би излязло да си пуснеш един кабел от т.н. "времянка" през един електромер от старите и да не се занимаваш с панели, инвертори, акумулатори и прочее.

                            Ако въобще има някакви останали работници на обекта - носиш рискове да удовлетворят всякави техни претенции към строителя от твое имущество преди да изчезнат окончателно.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Осветление на гараж

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение

                              ...



                              Това е най-доброто което съм намерил.Имам предвид на смислена цена.

                              Че има много по добри е ясно.
                              TBE то нещо към 100-120 лв.
                              Сега виждам че има и 3000 вата модел.
                              До 1.5 киловата се справя гарантирано от 75 амперчаса акумулатор.Не ми се е налагало да го товаря с повече.1400 ватов флекс тръгва без проблем.То същия тръгва и на 350 ватов самоделен инвертор.

                              Само да попитам,какви инструменти искаш да ползваш
                              Това ще ми върши ли работа за еспресо машина и по точно за помпата?
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X