Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сметка за една ограда.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сметка за една ограда.

    Заел съм се да разчиствам и облагородявам къщата на село. Викнах си багер, трактор с ремарке, хванах си един помощник, свършихме чудна работа с изчистването на едни паднали пристройки. Остана и още една, но нейното разчистване е пряко свързано с изграждането на нова ограда. Намерих си един майстор, той ми обяви една цена, която обаче значително надхвърля и най-смелите ми прогнози... но не можах нищо да кажа, тъй като съм много зле ориентиран в сметките по такива дейности. Затова ми е необходима помощ за тях-колко приблизително бетон и арматура ще ми трябва, колко горе долу излиза кофража, после колоните и така нататък...
    Иска ми се да бъде с готовите бетонни блокчета за огради, основата да е стабилна-бетон, отпред да има плочки и дръвчета.Дължината е 18 метра, има разлика в нивата на улица и двор от около 50 сантиметра, колко широка ще е оградата, не знам, но не повече от необходимото. Има да се направи и една малка декоративна оградка навътре, с дължина около 6-7 метра, тъй като на това място сега седят останките на срутил се обор (дам му викат в нашия край) и реално той ни разделя с комшията, който е роднина. Само колко е широк тротоара забравих да измеря, но да речем е метър и двадесет-тридесет. Височината на оградата трябва да е два метра. Сегашната е толкова и съм свикнал да не виждам улицата и улицата да не ме вижда.
    Местоположението е село Горски извор, близо до Хасково и Димитровград-на по около 15-16 км и от двете. Багера е 40 лв на час, за сравнение го давам.
    Аз това което мога да направя е да плащам и да казвам какво искам, мен в строителните дейности ме няма, мога само да заварявам и вратичката вече съм си я направил. Няма от кого да взема назаем кофражи.Цената за труда вече ми я казаха-2000 лв, но за материалите майстора не можа да ми каже нищо конкретно, освен, че ще е повече от труда.
    Моите представи бяха за 2000 лв да стане всичко, но... искам да знам кой е по-близо до истината от двама ни.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Frysco; 07-05-17, 20:58.

  • #2
    От: Сметка за една ограда.

    Здравей. От доста време и аз се занимавам с опресняване на разни неща из село. По - добре е сам да си правиш нещата с помощ от приятели, доколкото можеш. Ходиш, търсиш и сравняваш в околността цени на строителни материали, които са ти нужни. Че са скъпи, скъпи са, трудът си е на пазарлък в случая, но и той си е цифра. Като гледам има доста работа. Успех все пак.
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

    Коментар


    • #3
      От: Сметка за една ограда.

      Благодаря...
      Няма как да се заема аз, защото мога само събота и неделя да ходя.Не искам да седи разградено, затова смятам когато съм намерил майсторите за оградата и те почнат, тогава да изгребем старото.
      Варианта с бутобетон ми се вижда леко съмнителен, освен това все пак говориме за технологии, а тях ги решава майстора. А щом си търся майстор, значи нямам думата за технологиите. Просто основата съм приел че ще е с армиран бетон, а нагоре с бетонни блокчета.

      Коментар


      • #4
        От: Сметка за една ограда.

        420 блокчета ,около 420 лв.
        3,5 куб. м. бетон за основите.
        1,5 куб.м бетон за колонките и пояса - общо около 400 лв.
        дъски за кофраж на колонките - 60 лв.
        Арматура --
        общо около 1000 лв материал.

        Коментар


        • #5
          От: Сметка за една ограда.

          Аз ще ти кажа примерни цени от Варненско.
          Приемам че старата постройка е махната и изчистено до кота 0
          основа труд по копаенето, желязо, кофраж, бъркане на бетон и изливане за 7 м по 100 лв = 700 лв всичко с материалите
          Блокчета по 1 лв всяко, 11 в квадратен метър ако е висока 2 метра 22 лв + труд 20 лв = 64лв/л/м/ за 7 метра 450 лв + цимент И пясък = 500 лв. всичко.
          Шапки за оградата 70 лв.
          Дотука си 1270 лв. имаш ограда неизмазана от блокчета И без тротоар.

          Оттам насетне тротоара плочи минимум 15 лв.м2, + копаене, подложка земновлажно ставa приблизително 40 лв./м2.
          Тротоари едно друго ще стъпи за 7 л.м. около 500 лв.
          Ако оградата решиш да мажеш най тънкото 15 лв/м2 с материалите.
          Ако с камък 25 лв. е обикновения гнайс + 25 лв труд + 10 лв. лепило и скари стана 60 лв/м2

          поздрави
          Последно редактирано от rosen_offroad; 07-05-17, 22:36.
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #6
            От: Сметка за една ограда.

            Миналата година 15 метра ограда,със основа около 40 см.бетонен пояс около 50 см.и 2.20 нагоре бетонни тухли.Общата височина от двора дойде към 2.70 метра.
            Със арматурата цимент и пясъка и транспорта ,и без труд ми дойде към 600 лв.
            Кофражните дъски и платна са си мои.
            Бетона и бордюрите са отделна сметка.

            После правих още 30 метра,но тя е друг тип от твоята и да ти кажа цена,няма връзка.

            Транспорта,труда вкл.бъркането на цимента е от мен.Много труд.




            Зад леката кола се вижда,още няма бетонна шапка.

            Това е другата



            Последно редактирано от Roninn; 07-05-17, 23:02.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #7
              От: Сметка за една ограда.

              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              Бетона и бордюрите са отделна сметка.
              Бетона не влиза в тея 600 лв, ама все пак приблизително колко отиде? А иначе с такава лека ограда ще се разделя с чичо ми, който ми е комшия, там също ми е интересно приблизителна стойност.
              Последно редактирано от Frysco; 08-05-17, 08:37.

              Коментар


              • #8
                От: Сметка за една ограда.

                Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                Бетона не влиза в тея 600 лв, ама все пак приблизително колко отиде? А иначе с такава лека ограда ще се разделя с чичо ми, който ми е комшия, там също ми е интересно приблизителна стойност.
                Грешно се изразих, бордюрите и бетона и арматурата на земята,не са в тези 600 лв.за оградата.
                Настилката е 15 метра дълга,3.60 метра широчина ,нещо към 4 кубика бетон по 90 лв. Това е единственият път в който ползвах бетонобъркач,ако сам бърках бетона,трябваше да го правя на карета,което не исках,просто няма как ние за 2-3 часа на ръка да забъркваме такова количество бетон.
                Арматура за настилката ползвах каквото ми е останало,имаше армирани пръчки,метални поцинковани скари от каси за бира и лимонада,водопроводни тръби,стоманена тел ф4.общо взето вместо да ги карам за скрап,ги вложих ги там.


                Общината спечели по някаква евро програма пълно обновяване на централния площад и старите плочки и бордюри,бяха свободно раздадени на жителите,имам към 1000 плочки и стотина бордюра,та и тях не съм плащал.На втората снимка се виждат и чакат ред,тях ще ги редя вън зад къщата.

                Леката ограда е между мен и вуйчо ми.
                Основата е армирана и на места е дълбока 1.60 метра.
                Причината е че в някакъв по късен етап на част от нея ще легне плоча ,нещо като работилница,в другата част мисля закрито барбекю с камина да правя,ама няма време за нищо.

                За цени можеш да смяташ сам.
                Торба цимент 10 лв.
                Чакъла 1.2 тона ремарке към 30-40 лв.
                Армировъчна мрежа 2х1.2 метра ф4 към 12 лв.
                Тръбите са от неръждавейка,такива имах,мрежата е 55 лв.за 10 метра със пластмаса покритие.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Сметка за една ограда.

                  За тротоара питай кмета дали няма да помогне с материали. В нашето село са ни давали плочки, Ронин по-горе е писал ква е схемата.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Сметка за една ограда.

                    Е нашия площад не беше с плочки... имаше по тротоарите наоколо, ама те бяха доста ошмулени... по добре да си купя, че да не ме дразнят. А добра идея ли е да се направи една бетонена плоча под плочките?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Сметка за една ограда.

                      Не вашия бе, на общинския център е важно какво е имало...
                      Под плочките - пясък.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Сметка за една ограда.

                        Общинския център е Димитровград, той ще види европари, когато си смени името...
                        Шегувам се, нашето село има голям център (мегдан), с фонтанче, с паметник, със градинки, но още навремето не беше с плочки а на едни карета от някаква особенна мозайка и мраморни плочки, които се бяха натрошили до липсване. А Димитровград още не си е оправил стъргалото, пък и не е толкова зле, че да бързат да го оправят. Площада пред общината не го помня с какво беше настилан, но все едно - няма да търся кмета на Димитровград за да си искам плочки за тротоара, при все че този дувар е на малка уличка, а имаме още един откъм шосето, където ни поставиха плочки отдавна. На всичкото отгоре, от комшииските къщи, само една има плочки и те са старите извадени от двора.Този вариант го има и при мене, но аз съм кусурлия и предпочитам да дам някой лев за нови плочки и отпред пред къщата, пък майната му че било общинско... те общината ми отсякоха черниците и ме оставиха аз да се оправям с последствията, а бяха сериозни... на снимките се вижда крайния резултат. Недейте да сечете черница, ако нямате един литър раундъп да и отровите корена после.
                        Край на лиричното отклонение. От дотук написаното, особенно от Ронин, добивам впечатлението, че сметката за материалите е значително завишена в офертата която ми дадоха. Изглежда аз съм бил по близо до истината с преценката си за 2000 лв за труд и материали... и да бъркам, няма да е с хиляди...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Сметка за една ограда.

                          Няма ли някой, който да зида камъни в това село? Когато става въпрос за каменна зидария добиването и транспорта на камъните е скъпата част. Тук транспорт няма, нужна е основа от армиран бетон и презиждане на този красив някога зид, а тротоара и плочките са друг проект. Някъде четох за цена на труда за каменна зидария 100 лева на кубичен метър, но сигурно и това подлежи на договорка.
                          ...Вегетарианците са прекрасни. Обичам да ям вегетарианци и като се замисля, съм ял само вегетарианци...
                          ...0888 766485...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Сметка за една ограда.

                            Такова изпълнение, каменна зидария си е лукс, от гледна точка на зидарските практики в днешни дни, а аз не търся лукс, а функционалност на изгодна цена. Убеден съм, че най-прилаганите технологии в днешно време са и най-изгодни. И в крайна сметка извода ми е, че ако разтуря зида и излея бетонно легло, после да се изгради с готови бетонни блокчета е значително по-евтино, лесно и пак ще си имам ограда, която ми харесва.Сухия зид никак не се вписва на вароциментовата мазилка и цокъла с мозайка от соца, които са по къщичката.Оградата е сух зид, просто защото когато са ремонтирали къщата, тя е била права и са можели да си я ползват още.Ако тогава беше така килната, като сега-още дядо ми щеше да я бутне и да я изгради с бетон и тухли.

                            А всъщност някой тук има ли идея как се зида с камъни?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Сметка за една ограда.

                              И аз проявявам интерес към някаква стеничка вътре в двора, за леко терасиране.
                              На мен ми трябва прагче с височина 60 см дължина 12м.

                              Въпрос първи : - След като багерчето изкопае изкоп дълбок към 60 сантиметра за основа, вътре в него прави ли се кофраж ?

                              Значи 60 см основи + 60 сантиметра надземна височина. В основата на изкопа, трамбова ли се, насипва ли се чакъл или баластра за отводняване?
                              Прави ли се кофраж и какъв в подземната част ? Същото за надземната част.
                              Арматура.
                              Може ли арматурата да се поръча в някой арматурен двор, на парчета, примерно 8Х1.5 м с височина 1,2м и след това тези парчета да се поставят в изкопа
                              и да се съединят с надлъжни железа ?
                              Бетоновоз с какъв по-качествен бетон да се поръча, за да не се пука и рони ?
                              В основите правят ли се по дълбоки колони, през някакво разстояние, за да не се килне стеничката след време ?
                              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X