Обява

Свий
Няма добавени обяви.

А тая прахосмукачка става ли за...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • А тая прахосмукачка става ли за...

    Hello guys
    Правя едно ремонтче и от тук от там все има боклук за събиране - парчета мазилка,парчета фибран,монтажна пяна, дървени стърготини и люспички фибран.... А скоро ще има и прах от шкурене на шпакловка....
    Та реших аз да купя една "мулти прахосмукачка" и се спрях на Karcher WD3 бюджета ми е до 150лв така че това е изборът ми + това вероятно след ремонта няма да ползва повече от в-3 пъти годишно та не си заслужава да се охарчвам повече... И отивам аз в Технополис да я видя на живо... И идва една мадама с вечната реплика: Нещо да ви помогна.... И аз казвам искам малко информация за тази прахосмукачка интересува ме може ли да събира стройтелни отпадъци.... И просто я виждам как изпада в смут от незнанието си и мк вика ами да може и вода може дори и функия издухване има .... От което ми стана ясно че не трябва да и задавам толкова "сложни" въпроси но въпреки това я питам добре гледам че в комплекта има и торбичка може ли прахосмукачката да се използва без торбичка а направо с контеинера и отново видях в погледа и че се чуди какво да ми каже и ми каза че можело... Питах я и други неща но да не навлизам в подробности... Отговорите бяха същите.... и се отказах да я купувам за сега.

    Въпроса ми към вас е някой има ли такова нещо и какви са отзивите?
    Ще ми върши ли работа за отпадъците който съм изброил без да и навредят?
    И най важното може наистина за се използва без торбичка а само с патрония филтър и за какво ми е тая торбичка като имам 17л контейнер?

  • #2
    От: А тая прахосмукачка става ли за...

    Преди няколко месеца купих от по скъпите с "правоъгалния филтър" и съд от неръждавейка. Поставих вътре и торбата и започнаха пробите. почистих работилницата и разбрах,че без предварителен циклонен съд работата не става. Разгледах импровизираните циклони и клиповете за изработката им и спретнах един от 40 литрово варелче. После една количка с четири колеленца и качих циклона и прахосмукачката.Сега вече нещата са съвсем други ,но количката заема доста място.
    -Извода е ,че става , но трябва да си спретнете и един импровизиран циклон за едрите отпадъци.В прахосмукачката се поставят и двата филтъра,като торбата се рязва в единия карай за почистване и многократна употреба.
    Същия ефект ще постигнете с "домашната прахосмукачка" и циклона. Силата на засмукването на керхера е по малка ,но дебита е по голям.

    Коментар


    • #3
      От: А тая прахосмукачка става ли за...

      А без циклона какво става? Бързо се напълва или нещо по-неприятно?

      Коментар


      • #4
        От: А тая прахосмукачка става ли за...

        Първоначално публикуван от Coolpapabel Преглед на мнение
        ..........................
        ................И най важното може наистина за се използва без торбичка а само с патрония филтър и за какво ми е тая торбичка като имам 17л контейнер?
        Без торбичка /48 лв за 8-10бр/, ще сменяш другия филтър , който е в подобен порядък, но за 1 брой. 3 смени и си я купил отново. Не мога да разбера ценовата политика на вносителя. На джипа ми оригинален филтър / р-р колкото на камион/бус/ е 2,5 по-евтин от на една тъпа румънска прахосмукачка. На една автомивка видях пригоден филтър - обикновен мъжки чорап. Вие правете сметка колко пари трябва да е. По-добре за целта немска прахосмукачка 2-ра употреба на същите пари.
        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

        Коментар


        • #5
          От: А тая прахосмукачка става ли за...

          Аз пък на жена ми на Керхера (не знам кой модел, най-калпазанския) наших автомобилен въздушен филтър по размер вместо оригиналния. Ама турбините вече се бяха прецакали.

          Коментар


          • #6
            От: А тая прахосмукачка става ли за...

            Да разбирам ли че ако е с торбичката ще мога да си върша работа? Защото нямам време и бюджет за циклон...
            Тази торбичка хартиена за многократна употреба ли се води?
            В тъпите инструкций нищо не са написали за тези неща написали ми да не дърпам щепсела от кабела.. а да го хвана хубаво и .... Бла бла

            Коментар


            • #7
              От: А тая прахосмукачка става ли за...

              Циклона хваща пепелта,май половин кило събира, Самсунг е правилния циклон,моя май е Горение.Има много смисъл от циклона.Имам един голям кирхер,но от най големите лидълски прахосмукачки съм адски доволен.Нещо под 200 лв.беше
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                От: А тая прахосмукачка става ли за...

                Първоначално публикуван от Coolpapabel Преглед на мнение
                ....................
                В тъпите инструкций нищо не са написали за тези неща написали ми да не дърпам щепсела от кабела.. а да го хвана хубаво и .... Бла бла
                И да не сушиш котето в микровълновата фурна. Западнярите искат и нас да направят плиткоумници.
                За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                Коментар


                • #9
                  От: А тая прахосмукачка става ли за...

                  Аз си купишх от Lidl да си събирам стружките. И прахта по пода в цеха събитам, а там има МНОГО. Засега съм доволен. Намерих и някакъв автомобилен филтър, дето става, ама още съм с първия, дето и сложих. Масло и стружки не я плашат. Вярно, става мазало във варела и по маркуча от маслото, ама на кой му пука - литър нафта и е като нов.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: А тая прахосмукачка става ли за...

                    Лидълски има няколко модела за мен най добрия е 1500w ползвам я вече пета година торбичките се сменят 5 бройки са 22.50лева. Може да включваш и бормашина към нея когато почнеш да пробиваш се включва прахосмукачката и цената е супер 169 лева.

                    Коментар


                    • #11
                      От: А тая прахосмукачка става ли за...

                      Мойта това с бормашината го няма, и торбички не ползвам. Като насъбере 10 кила стружки+масло от машините, нали се сещаш че торбичките ми вършат нула работа.

                      Иначе външно е почти същата и със същата мощност, просто няма контакта за бормашината. И май беше с 20-ина лева надолу. Просто това имаше като я купувах. И филтрите им са еднакви, ако помня добре.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: А тая прахосмукачка става ли за...

                        Пусни една снимка да видя дали е същата

                        Коментар


                        • #13
                          От: А тая прахосмукачка става ли за...

                          Подобна е на това, но не съвсем:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14254.jpg
Прегледи:1
Размер:29.5 КБ
ID:5750705
                          Отгоре има място за навиване на кабела, целия капак е черен, копчето е жълто, май и канта на капака е жълт. Гюма е от неръждавейка като на снимката и по спомен е 1500W.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: А тая прахосмукачка става ли за...

                            Преди няколко месеца купих такава лидълска . Жената е доволна
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              От: А тая прахосмукачка става ли за...

                              Някой ще ми отговори ли на последния пост ? ��

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X