Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем с котела

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: проблем с котела

    Филтъра си има капачка, развива се и се измива добре. Моята система има 450 литра вода, държи 50-55 градуса и поддържа 22 градуса в стаите. А кранове имам преди и след помпата, за такива случаи

    Коментар


    • #17
      От: проблем с котела

      Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
      Как ги почиствате тези филтри. Аз сега си изграждам инсталацията и котела съм го подвързал целия. Преди помпата имам такъв филтър утайник. Обаче така направих подвързването на котела, че ще трябва да източа всичко от котела. Събира около 50л течност. Мисля да пълня системата с антифриз и да е отворена, като изхода да бъде някъде извън къщата.
      Сега разбирам че е трябвало да сложа кранове между филтъра и да мога да си го чистя лесно. Вече е почети невъзможно да го направя.
      На родителите ми парното, няма монтиран такъв филтър и помпата не е създавала проблеми.
      Помпата и филтъра се монтират между два сферични крана,за да може да се демонтират и чистят при нужда ,без да се източва цялата система.Филтърът съм го отварял за почистване,ама нямаше никакви затлачвания.

      Коментар


      • #18
        От: проблем с котела

        Аз не съобразих това. Преди помпата имам кранове на входа на студената вода за всеки кръг. Другите кранове са ми на изхода на топлата вода. Ще трябва да източвам всичката вода от котела за ревизия, събира около 50л.

        Коментар


        • #19
          От: проблем с котела

          Затова е хубаво човек първо да пита,а после да прави.Пари за акъл по телефона не взимам.Във форума също.Нали уж за това са тия форуми,опит и информация да споделяме.
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • #20
            От: проблем с котела

            предполагам,че тази клапа се отваря и затваря сама,в зависимост какъв сигнал и е подаден?Ако таза клапа не си променя положението,означава ли ,че не и се подава сигнал,от уреда който трябва да подаде сигнала.Кой е уредът който трябва да подаде сигнал на клапата,за да промени позицията си и ако клапата не си променя позицията,означава ли ,че уредът,който подава сигналът е повреден?Какви са възможните сценарий,за да не се подържа зададената температура.Котелът е чисто нов сега го палим за пръв път.

            Коментар


            • #21
              От: проблем с котела

              Здравей!Умишлено е зададена 70 грауса,тъй като котела е в гаража и имам 5м тръби навън

              Коментар


              • #22
                От: проблем с котела

                Намерих решение на проблема си с липсата на кран за спиране на помпата и филтъра. Развих единия холендър на помпата и тръбите мръднаха. Утре ще купя един сферичен кран и ще го монтирам. Инсталацията ми е изградена с тръби с алуминиева вложка и се гънат. От котела ми тръгват 32 и 26мм, към радиаторите ще ги правя на 20мм. Слагал съм широки тръби от котела, защото на изхода на 32мм ще имам закачени 4 радиатора, а на 26мм по 3 радиатора или 2 радиатора и лира за банята. Тези дни ще се опитам за запаля котела с част от радиаторите и да видя как работи. Котела е виадрус 6 секции 35 киловата. Къщата е голяма на 2 етажа по около 100 квадрата на етаж. Ще имам 11 радиатора и две лири в баните.

                Коментар


                • #23
                  От: проблем с котела

                  Първоначално публикуван от inad1 Преглед на мнение
                  предполагам,че тази клапа се отваря и затваря сама,в зависимост какъв сигнал и е подаден?Ако таза клапа не си променя положението,означава ли ,че не и се подава сигнал,от уреда който трябва да подаде сигнала.Кой е уредът който трябва да подаде сигнал на клапата,за да промени позицията си и ако клапата не си променя позицията,означава ли ,че уредът,който подава сигналът е повреден?Какви са възможните сценарий,за да не се подържа зададената температура.Котелът е чисто нов сега го палим за пръв път.
                  Отгоре на котела имаш термостатен клапан,който отваря и затваря клапата с помощта на тънка верига.Тази верига се регулира. Погледни какво се случва там,след като запалиш котела. Ако не ти е ясен принципа на работа,по-добре не пипай,а се обади на техника който ти го е монтирал!
                  088пет722пет99
                  http://www.hydropompi.com/

                  Коментар


                  • #24
                    От: проблем с котела

                    Обаче не видях никъде да се спомене за помпата-управлението.
                    Ако се намали зададената температура за включване на помпата.
                    Да не са малко консуматорите-радиаторите като цяло.

                    Коментар


                    • #25
                      От: проблем с котела

                      Сложих кран след помпата и така вече спокойно ще мога да си почиствам утайника, без да точа целия котел. Да събира максимум литър помпата, утайника и събирателния колектор.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X