Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем с котела

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблем с котела

    Здравейте
    Нов съм в сайта и имам проблем с котела!
    Котела е Viadrus 20 или 23 kw отоплявам около 150 кв и 80л бойлер.Къщата е с външна изолация с 5 камерна дограма.Проблемът е,че не може да подържа зададената температура,която е 70 градуса и трябва на всеки два часа да му се слага,тъй като го напълня с въглища,температурата се покачва много ,стига до 90 градуса и трябва да пусна помпата да върти много бързо,за да спадне температурата.Явнъ има проблем,по не знам,дали проблема е в системата или в самия котел,тъй като клапата,която трябва да се отваря и затваря,за да подържа зодадената температура(70 градуса)не се отваря и затваря

  • #2
    От: проблем с котела

    Здравей!Оправи си клапата ,че с тая не затваряща клапа може и да го прецакаш.70 градуса е малко висока температура,60 градуса е нормалната темп. на работа.

    Коментар


    • #3
      От: проблем с котела

      И аз държа 55 - 60 макс.
      Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

      Коментар


      • #4
        От: проблем с котела

        Ако е повреден вентила, който отваря и затваря клапата, продава се като резервна част и не е много скъп, така че не отлагай.
        На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
        "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

        Коментар


        • #5
          От: проблем с котела

          Колега задната клапа на кое положение е?Тя също играе голяма роля в играта, моята я отварям само като се разгаря и прислагам.През останалото време затворена или на първото положение-това в случай че времето го подтиска.Котела ми е немски подобен и никакви грижи.

          Коментар


          • #6
            От: проблем с котела

            Много важна е задната клапа да работи.
            Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

            Коментар


            • #7
              От: проблем с котела

              Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
              Много важна е задната клапа да работи.
              Аха, и колко е отворена. Имам го същия, 29 кВ.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #8
                От: проблем с котела

                Само да спомена че трябва да има филтърче някъде преди помпата(поне там е редно да е) то трябва да се чисти поне 2 пъти в сезона, иначе се губи добрата циркулация

                Коментар


                • #9
                  От: проблем с котела

                  Тази клапа преполагал,че се задеиства автоматично,когато и се подаде сигнал?

                  Коментар


                  • #10
                    От: проблем с котела

                    При мен като запуши филтъра и държеше висока температура на котела, не можеше да циркулира добре водата.
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • #11
                      От: проблем с котела

                      Е то за това се чистят тия филтри.Как да циркулира като не може да премине тая вода.Оправията е да преминеш на по-голям размер филтър(разбирай цолаж,а не размер на мрежата) и от там по-рядко почистване.Поне един размер нагоре.Например при 1 цол тръба може да сложиш преходи и филтър на 1 1/2 цола.
                      Но ако котела отделя много ръжда ще си се налага почистване.
                      Няма страшно в умирачката...
                      Страшното е да си жив!...

                      Коментар


                      • #12
                        От: проблем с котела

                        При мен не беше ръжда, а нещо като плесен, лигаво като водорасло, иначе всичко сравнително чисто. Самата цедка хванала тия гадости.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #13
                          От: проблем с котела

                          Мдам.Ниската температура ги прави тия мизерии.При мен стандартно си поддържам температура м/у 70-95 градуса и водата си стой мммммм мръсна,но бистра ако ме разбираш.
                          Хем тръбите са железни,котела е чугун на 25 години и системата е отворена.
                          Няма страшно в умирачката...
                          Страшното е да си жив!...

                          Коментар


                          • #14
                            От: проблем с котела

                            Котела е чисто нов сега го палим от две семици,надали да е от филтъра!

                            Коментар


                            • #15
                              От: проблем с котела

                              Как ги почиствате тези филтри. Аз сега си изграждам инсталацията и котела съм го подвързал целия. Преди помпата имам такъв филтър утайник. Обаче така направих подвързването на котела, че ще трябва да източа всичко от котела. Събира около 50л течност. Мисля да пълня системата с антифриз и да е отворена, като изхода да бъде някъде извън къщата.
                              Сега разбирам че е трябвало да сложа кранове между филтъра и да мога да си го чистя лесно. Вече е почети невъзможно да го направя.
                              На родителите ми парното, няма монтиран такъв филтър и помпата не е създавала проблеми.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X