Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лепило за метал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Лепило за метал

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    Да, ама не...
    Да ама да. И аз използвам такива лепила, повече от един вид, производство не само на Локтайт. Срокът на годност, нанесен върху опаковката е една или две години. На написаното на опаковката ли да вярвам или на теб?
    Както споменах и по-нагоре, като одъртеят, се наблюдават аномалии. По-бавно полимеризират или изобщо пропускат тоя процес (казано леко пресилено).
    Та, както спомена и Спарки, след като им мине срокът на годност, ги използвам само за неотговорни неща.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #17
      От: Лепило за метал

      Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
      И аз съм за топлата сглобка, но зависи за колко детайла става въпрос... [ATTACH=CONFIG]896166[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]896167[/ATTACH]
      Касае се за серии от по 100-ина бройки. Топлата сглобка работи, но ми отнема около 5-6 мин. на бройка. Няма как да отделя толкова време. Отделно от това, нагряване до оранжево, и след това изстиване...- при последния опит с нагряване до оранжево в едно ТВЧ, след изстиване и опит за набиване на маркировка, детайла се строши.


      sent from smartphone
      42

      Коментар


      • #18
        От: Лепило за метал

        А ако главата на нита се отреже и така да се завари?Като се зачисти ще стане красиво и здраво.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • #19
          От: Лепило за метал

          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          Да ама да. И аз използвам такива лепила, повече от един вид, производство не само на Локтайт. Срокът на годност, нанесен върху опаковката е една или две години. На написаното на опаковката ли да вярвам или на теб?
          Вярвай му. Локтайд 270 / 250 мл го ползвам от 15 години и си работи. Като го взех беше с изтекла гаранция. Имам и още едно шише от същото, което е още запечатано. В тоя живот няма да купувам, пък за следващия ще видим.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #20
            От: Лепило за метал

            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
            Да ама да. И аз използвам такива лепила, повече от един вид, производство не само на Локтайт. Срокът на годност, нанесен върху опаковката е една или две години. На написаното на опаковката ли да вярвам или на теб?
            Както споменах и по-нагоре, като одъртеят, се наблюдават аномалии. По-бавно полимеризират или изобщо пропускат тоя процес (казано леко пресилено).
            Та, както спомена и Спарки, след като им мине срокът на годност, ги използвам само за неотговорни неща.
            Ако искаш ми вярвай.

            В това което казах, имах предвид анаеробните уплътнители и фиксатори които съм, и ползвам.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #21
              От: Лепило за метал

              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
              Вярвай му...
              Ами няма как да му вярвам. Забравих да спомена, че използвам подобни лепила за "по-индустриални" цели, в прилични количества, та не е като да не сме си научили номерата.

              И да, ако резултат "онче-бонче" би ме удовлетворил, вероятно не бих обръщал внимание на подобни баналности, като срок на годност. Който е една или две години...

              Добре де, я споменете какво пише върху опаковките на вашите ветерани?
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #22
                От: Лепило за метал

                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                Вярвай му. Локтайд 270 / 250 мл го ползвам от 15 години и си работи. Като го взех беше с изтекла гаранция. Имам и още едно шише от същото, което е още запечатано. В тоя живот няма да купувам, пък за следващия ще видим.
                С Loctite 270 има досег от '84-'85, покрай мой комшия, който беше мобилен камионски сервиз на СОМАТ.
                Та 270 който е осигурител на резби, и е зален на цвят, той го ползваше и за лепило, примерно като сменяваше феродото на челюсти за барабанни спирачки.
                Никога няма да му забравя миризмата.

                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                ...
                Добре де, я споменете какво пише върху опаковките на вашите ветерани?
                От моите ветерани имам само 660, но от него не съм доволен по принцип.
                Имам и 243, но съм го взел преди 6-7-8 години.
                Имам и нашенски осигурител за резби, който е перфектен като работа и цена, и е производство на "Специални полимери", които правят и "Каноконлит" от "онова време".
                Ползвам и тяхно лепило С-301, което също ми харесва.
                На водна основа е, та си го доливам с вода да не се одърви.
                Ето снимки, а има и срок на годност, но за него нямам представа до кога ще работи. Ползвам го за дърво.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:148278913323292069276.jpg
Прегледи:1
Размер:57.8 КБ
ID:5738981

                Пише: Срок на годност 12м.
                Дата на производство: 06 11 2013г.

                ... но едвам успях да кача само тази снимка !
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #23
                  От: Лепило за метал

                  27051
                  5К322

                  Каквото и да значи.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Лепило за метал

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Ползвам и тяхно лепило С-301, което също ми харесва.
                    На водна основа е, та си го доливам с вода да не се одърви.
                    Хайманата, горовим за анаеробни лепила/осигурители, или поне аз така разбрах.

                    C-301 е наследникът на така популярното в миналото (пък и не само) C-200, и няма абсолютно никакви допирни точки с темата. От тази гртупа лепила има сигурно повече разнообразие отколкото при анаеробните, като тръгнеш от монтажни, през такъва за плочки, за дърво, та стигнеш до лазурни лакове и бои на водна основа. С гъстота от такава като на прясно мляко, до такава като гъста паста за зъби.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Лепило за метал

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Хайманата, горовим за анаеробни лепила/осигурители, или поне аз така разбрах.

                      C-301 е наследникът на така популярното в миналото (пък и не само) C-200, и няма абсолютно никакви допирни точки с темата. От тази гртупа лепила има сигурно повече разнообразие отколкото при анаеробните, като тръгнеш от монтажни, през такъва за плочки, за дърво, та стигнеш до лазурни лакове и бои на водна основа. С гъстота от такава като на прясно мляко, до такава като гъста паста за зъби.
                      Това беше лирично отклонение, че С-301 ми е под ръка, а в същата опаковка имам техен осигурител за резби, който е анаеробен, и който взех преди 6-7-8г., но не мога да го щракна в момента, щото е в гаража.

                      Та снимката е ей така, илюстративно, че хората обичат картинки, да се движи Форума.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #26
                        От: Лепило за метал

                        Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                        Касае се за серии от по 100-ина бройки. Топлата сглобка работи, но ми отнема около 5-6 мин. на бройка. Няма как да отделя толкова време. Отделно от това, нагряване до оранжево, и след това изстиване...- при последния опит с нагряване до оранжево в едно ТВЧ, след изстиване и опит за набиване на маркировка, детайла се строши.


                        sent from smartphone
                        Затова писах, че зависи от бройките. Планката изглежда тънка и най-вероятно ТВЧ-то я е закалило, затова се е счупила. Ръчното нагряване отнема време, но ако има повторяемост на сериите, аз бих помислил за някаква елементарна автоматизация.
                        В миналото ще остане, каквито сме били...

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X