Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лепило за метал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лепило за метал

    Привет,
    Дали някой може да ме насочи към лепило за метал, но наистина да лепи здраво...много здраво.
    Имаме планка от 65Г с отвор Ф4 в който влиза стоманен нит, който трябва да е неподвижен. Към момента заварям нита но главата му се стапя и става грозно. Отделно от това, се налага шлайф.



    sent from smartphone
    42

  • #2
    От: Лепило за метал

    За мен за сега два вариянта.
    Резби с лепило -лок тайд или както се превежда.
    Ковашка сглобка с нагряване и разлика в диаметрите около пет стотни.
    ПП И трети вариянт -друг заварчик.

    Коментар


    • #3
      От: Лепило за метал

      А какво му е предназначението на този детайл!
      И защо да не се направи един единствен детайл-Г-образно да завършва с кръгло сечение.
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #4
        От: Лепило за метал

        Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
        Ковашка сглобка с нагряване и разлика в диаметрите около пет стотни
        +1 Даже и десета ще поеме.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • #5
          От: Лепило за метал

          Има едно много зло лепило на Локтайт, има допълнително активатор, лепим алуминий към стомана и после има стружкоотнемане по спомен. За едни валове. Ама не го помня, нещо 4ххх, активатора е с трицифрен номер. Питай някой техен дистрибутор, който е в час. Аз мога да кажа догодина чак, че запразних.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • #6
            От: Лепило за метал

            http://www.loctite.bg/loctite-1199.h...=8802627715073

            http://www.loctite.bg/loctite-1199.h...=8802627616769
            Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

            Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

            Коментар


            • #7
              От: Лепило за метал

              http://www.belzona.com/en/products/1000/1311.aspx

              https://www.youtube.com/watch?v=0b-X7S_7oTE
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #8
                От: Лепило за метал

                Loctite 660 имам и ползвам от 20 години, и не съм доволен от него, за разлика от всички други продукти на Loctite.
                Може и аз нещо да бъркам при употребата, но и скоро не съм го ползвал, та нямам и пресни спомени.

                ... и охлаждащо-разпускащият спрей също не ми харесва, за разлика от Вюртския.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Лепило за метал

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  Loctite 660 имам и ползвам от 20 години, и не съм доволен от него...
                  Ако лепилото е на цитираната възраст, няма причина да си доволен...
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лепило за метал

                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    Ако лепилото е на цитираната възраст, няма причина да си доволен...
                    Имам го, и го ползвам от '96-7, а не ми е трябвало (или съм преценил, че няма да ми свърши работа) поне от 10г.

                    Анаеробно е и си работи по същият начин, по който и при отварянето, щото се удървя като се нанесе слой под определена дебелина.

                    За последно май го ползвах при легло на лагер на полуоската на Волво 240, което е DANA30, не бях доволен.
                    Дават го за разбити легла на лагери, и ако някой иска да го пробва, имам го.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лепило за метал

                      Ще ми се да го пробвам. Ако го продаваш...да се спазарим?

                      sent from smartphone
                      42

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лепило за метал

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        Имам го, и го ползвам от '96-7, а не ми е трябвало (или съм преценил, че няма да ми свърши работа) поне от 10г...
                        Уви, тия алхимии имат срок на годност, който рядко е повече от една или две години. След това е "онче-бонче". Ако ти се падне бонче, оставаш недоволен. Например, един от ефектите е много бавна полимеризациа.,,
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лепило за метал

                          И аз съм за топлата сглобка, но зависи за колко детайла става въпрос... Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161226_150341_opt.jpg
Прегледи:1
Размер:18.8 КБ
ID:5738942Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161226_150452_opt.jpg
Прегледи:1
Размер:27.0 КБ
ID:5738943
                          В миналото ще остане, каквито сме били...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лепило за метал

                            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                            Уви, тия алхимии имат срок на годност, който рядко е повече от една или две години. След това е "онче-бонче". Ако ти се падне бонче, оставаш недоволен. Например, един от ефектите е много бавна полимеризациа.,,
                            Да, ама не !

                            До скоро ползвах Loctite 510 който ми изнесоха от " Международния гараж" в "Хаджи Димитър" през '89 или '90.
                            Беше 150ml, но просто свърши.

                            По спецификации издържаше температури до 200°С и дебелина до 0.15mm, и с него съм правил чудеса.
                            Новия 510, който се предлага сега, го дават до 150°С и до 0.5mm, но в момента не ми се дават 60лв. за нещо което не ми трябва за сега.
                            Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 26-12-16, 20:02.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Лепило за метал

                              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                              Уви, тия алхимии имат срок на годност, който рядко е повече от една или две години. След това е "онче-бонче". Ако ти се падне бонче, оставаш недоволен. Например, един от ефектите е много бавна полимеризациа.,,
                              Имам голяма бутилка анаеробно лепило за резби и безгарнитурни сглобки на тия, още преди да са loctite - набор 1972г. И още работи. Баща ми го ползвал при ремонтите на първата си кола някога - ей-такъв Volkswagen:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:vw.jpg
Прегледи:1
Размер:159.8 КБ
ID:5738946

                              И понеже количеството е такова, че ще стигне и до пенсиониране на синковеца, още го ползвам за неотговорни неща и още работи (44 години по-късно). Ако се сетя другия уикенд ще снимам опаковката.

                              Отделно имах 2 шишенца синьо на Permatex, които ползвах над 5 години, до това лято. Като свършиха и взех да псувам, баща ми изкара това чудо от един шкаф. Където е пробвано до момента си е полимеризирало и си е свършило работата.

                              ...сега, дали е с параметрите, с които е излязло от завода, няма как да знам. Ама за това, за което го ползвам все още си върши работата - понеже се случи да развивам болтове, навити предния ден и залепени с това, бяха си залепени като с Permatex-а, който пък за 5 години изобщо не си промени качествата.

                              Та специално някои от тия химии са доволно трайни.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X