Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преправяне на камина от дърва на газ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Преправяне на камина от дърва на газ

    По-добре недей да правиш неща от които не разбираш достатъчно, щото е отровно и достатъчно опасно.
    Появят ли ти се жълти езичета в пламъците - значи нямаш достатъчно кислород.
    Питите не са ефективни когато ги вкараш някъде да греят друго тяло (топлообменник).
    Ако искаш да грееш водната риза - по ефективно е с горелка тип пърлачка и директен огън към водната риза. Или горелка тип котлон на пропан-бутан.
    АИГ-Заваряване ООД
    Производител на заваръчни апарати "DEL"
    http://www.aigwelding.com
    0889 522 036

    Коментар


    • #32
      От: Преправяне на камина от дърва на газ

      И аз съм го мислил този вариант , но до достатъчно безопасно решение не съм стигнал ! Вариантите с горелка не са красива гледка в хола да речем !

      Коментар


      • #33
        От: Преправяне на камина от дърва на газ

        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
        Ела да го оклюкаме и да обменим идеи ( т.е. идеЙ) осФен чесане де'т ни не сърби ще има и локане на кафе
        Ще взема да дойда през седмицата, че не сме се виждали има няма 4 години...
        Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

        Коментар


        • #34
          От: Преправяне на камина от дърва на газ

          Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
          И аз съм го мислил този вариант , но до достатъчно безопасно решение не съм стигнал ! Вариантите с горелка не са красива гледка в хола да речем !

          Пробвам и споделям. Не знам защо да е опасно. Но ще разбера като му дойде времето :-) Определил съм си някакъв бюджет и ще пробвам...
          Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

          Коментар


          • #35
            От: Преправяне на камина от дърва на газ

            Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
            По-добре недей да правиш неща от които не разбираш достатъчно, щото е отровно и достатъчно опасно.
            Появят ли ти се жълти езичета в пламъците - значи нямаш достатъчно кислород.
            Питите не са ефективни когато ги вкараш някъде да греят друго тяло (топлообменник).
            Ако искаш да грееш водната риза - по ефективно е с горелка тип пърлачка и директен огън към водната риза. Или горелка тип котлон на пропан-бутан.

            Е, това ме притеснява - дали питата няма да се разтопи в затвореното пространство на камината. Може би е по-добре с "пърлачка" или котлон. НО, ако насоча пърлачката към водната риза, няма ли да прогори ламарината. Вариант е да направя "стълбичка" от метал, по която да се катери огъня от "пърлачката", преди да стигне водната риза. Пламъкът е концентриран... Май котлон.
            Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

            Коментар


            • #36
              От: Преправяне на камина от дърва на газ

              Първоначално публикуван от Ato Преглед на мнение
              Е, това ме притеснява - дали питата няма да се разтопи в затвореното пространство на камината. Може би е по-добре с "пърлачка" или котлон. НО, ако насоча пърлачката към водната риза, няма ли да прогори ламарината. Вариант е да направя "стълбичка" от метал, по която да се катери огъня от "пърлачката", преди да стигне водната риза. Пламъкът е концентриран... Май котлон.

              Питата ще се разтопи при над 1000 Целзия- все пак е керамика.

              С пърлачката имаш обаче най-голям шанс, стига да смуче въздух отвън. Ама вдига и бая джангър да знаеш!

              Коментар


              • #37
                От: Преправяне на камина от дърва на газ

                Тези пърлачки,пити,котлони и прочие са предвидени за други цели и при други режими на работа!Всяка симбиоза със съществуващата камина ще бъде енергетично крайно неизгодно.При кондензните котли технологията е претърпяла еволюция от над 120 години/юнкерс,купен от бош/,за да достигне сегашните разходи-за моята къща 2х90кв.м.,постоянна Т от 20 градуса за ноември-177 лева.В тази сума е включена и топлата вода и готвенето.Тока е 42 лв.
                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                Коментар


                • #38
                  От: Преправяне на камина от дърва на газ

                  Първоначално публикуван от Ato Преглед на мнение
                  Ще взема да дойда през седмицата, че не сме се виждали има няма 4 години...
                  Бе мисля че са поне 6, но пак си добрО дОшел.....обади се на другия ни адаш О878 86563О ( заради рано побелялата му коса понякога и на него му викат "дядо Владо" нищо че е по-млад) той си вади хляба с изграждане на отоплителни инсталации(парно климатици термопомпи и т.н.), та днес си говорихме че имало някакви приставки за камини да се газифицират и т.н но не искам да посреднича що'т посредника е ....
                  П.П. Че участва тук е ясно, но незнам ника му.
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #39
                    От: Преправяне на камина от дърва на газ

                    Ако въпреки всичко решиш да експериментираш и да се убедиш сам колко няма да е ефективно, то да те хвърля и в други размисли. Мога да "ударя едно рамо" за леко автоматизиране на процеса по запалване, следене на горенето, защита при липса на пламък, електронно термостатиране по температура на водата в системата и по температура на въздуха в помещенията...
                    www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                    0898777327

                    Коментар


                    • #40
                      От: Преправяне на камина от дърва на газ

                      Прочети тук: https://www.google.bg/search?q=%D0%B...or+a+fireplace
                      Това, което аз запомних, когато четох е, че клапата на комина се застопорява в отворено положение!
                      "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                      Коментар


                      • #41
                        От: Преправяне на камина от дърва на газ

                        Като гледам снимката на камината на дърва има проблем итой е в смолата по стените. Това е корозия и изолация, което пък е лош топлообмен с водната риза.

                        За пропан бутан и за природен газ си има автоватизирани котли за отопление на вода. Същите го има втора ръка работещи за много малко пари. Ще направиш някоя самоделко недомисличе /това го пиша четейки темата до тук/ Това само ще консумира га и няма да топли /ако не се случи нещо по-лошо/ и ще си разочарован.
                        Затова виж обявите за втора употреба.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #42
                          От: Преправяне на камина от дърва на газ

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          Като гледам снимката на камината на дърва има проблем итой е в смолата по стените. Това е корозия и изолация, което пък е лош топлообмен с водната риза.

                          За пропан бутан и за природен газ си има автоватизирани котли за отопление на вода. Същите го има втора ръка работещи за много малко пари. Ще направиш някоя самоделко недомисличе /това го пиша четейки темата до тук/ Това само ще консумира га и няма да топли /ако не се случи нещо по-лошо/ и ще си разочарован.
                          Затова виж обявите за втора употреба.
                          Днес гледах нагреватели тип пита, но направени от метал. Т.е. няма да се прегряват при затворена врата. А идеята ми дойде от един приятел, който има подобно нещо, но направено професионално. Това е горелка, отпред с бутафорни дърва. Поставяш я в камината, свързваш я с газта и бинго! Такива се използват масово в Англия и Америка. Разликата при мен е, че камината е с врата. А тези устройства са направени да стоят в отворена камина....
                          Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Преправяне на камина от дърва на газ

                            Как ще вкараш тръби/маркучи ? Как щш контролираш количеството газ и въздух ? При неуспешно запалване как ще осъществиш принудителна вентилация ? И много още как ... Това не е ташак работа и си иска сериозна премисляне . Твоя си работа .

                            Коментар


                            • #44
                              От: Преправяне на камина от дърва на газ

                              Малко ъп на темата. Така изглежда професионална горелка, която се монтира в камина (отворена).
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kamina01.jpg
Прегледи:1
Размер:125.2 КБ
ID:5738305
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kamina02.jpg
Прегледи:1
Размер:140.9 КБ
ID:5738306
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kamina03.jpg
Прегледи:1
Размер:113.9 КБ
ID:5738307
                              Един приятел си я монтира и пусна. Резултата е 1 бутилка пропан бутан за 2 дена. Дори да е за 3 дни, пак няма смисъл.
                              Така, че спирам търсенето. Благодаря ви за съветите!
                              Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X