Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къща , или проект за 2 години !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къща , или проект за 2 години !

    N: 6 и 9 според мен са дискутабилни. Според мен 6- шпакловаш на гребен и слагаш мрежата. Заглаждаш над нея гребените. Едновременно с това 7 и после 8-финална изравняваща шпакловка. Ако е система на един производител няма нужда от 9.
    Гаранцията от 15 г е писмена от Баумит, не от фирмата инсталатор.
    За сам човек е много трудно да свърши цялата работа. Да ти пратя Муси-мастара с брат му от Лопушна да ти опаткат изолацията за 10-15 дни.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Последно редактирано от miro1972; 23-10-16, 00:12.

    Коментар


    • От: Къща , или проект за 2 години !

      Мерси, хора и аз имам в Бг . Но всичко ще направя сам . И ето казваш какво може да се елиминира от работата . Казах че всеки има свой начин на работа , и сам знам коя операция мога да си спестя . Но просто нямам желание да прескачам която и да е от стъпките , всяка си има своето значение . Не работя за някой ,че да искам да мина с най- малко работа .
      Гаранцията ако е от производител ,той иска да се спази технологията . Силно се съмнявам , че е предписано без дюбели .

      Коментар


      • От: Къща , или проект за 2 години !

        При сгради до 7 метра и при условие , че се лепи с най-скъпото им лепило , можело и без дюбели. То пък като че ли Винебергер тухлата държи дюбел? Пълен боклук! Дюбелът е термомост и язва . За вата ще трябват, защото е тежка. На мен не ми стигнаха силите за вата, защото ми искаха 200лв за м. куб за 130килограмова вата.


        Sent from my iPhone using Tapatalk

        Коментар


        • От: Къща , или проект за 2 години !

          Добре почети малко .

          III.3. УСЛОВИЯ ЗА ПРИДОБИВАНЕ НА УДЪЛЖЕНА 15 ГОДИШНА ГАРАНЦИЯ:
          Баумит България ЕООД издава 15 години гаранция в писмен вид при следните условия:
          1. Материалите за изпълнение на топлоизолацията да са включени в Баумит Интегрирана топлоизолационна система СТАР, а именно:
          Баумит опън рефлект, опън плюс, опън Терм, СтарТерм или ПроТерм;
          Баумит СтарТекс;
          Баумит СтарКонтакт бял;
          Баумит УниПраймер, ФилПраймер;
          Баумит НанопорТоп, СиликонТоп, СиликатТоп, ГранопорТоп, КреативТоп, СтайлТоп, МозаикТоп;
          Баумит Аксесоари към системата - профили, дюбели и други от ценовата листа.
          2. Топлоизолационната система трябва да се полага по технология, предоставена от ГАРАНТА и описана в Ръководство за полагане на Баумит ИТИС .
          3. Преди започване на изпълнението служител на ГАРАНТА трябва да проведе инструктаж на екипа на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ НА ТОПЛОИЗОЛАЦИОННАТА СИСТЕМА и да му предостави Ръководство за полагане на Баумит ИТИС в последната му редакция.
          4. Всеки етап от технологията на изпълнение на топлоизолационната система се контролира от служител на ГАРАНТА. Етапите могат да бъдат обобщени така:
          4.1. подготовка на основата;
          4.2. лепене на топлоизолационните плочи;
          4.3. дюбелиране на плочите;
          4.4. шпакловане на плочите с влагане на стъклотекстилна мрежа;
          4.5. полагане на пастообразна мазилка;
          4.6. изпълнение на цокъла.
          4.7. Полагането на всички допълнителни елементи по фасадата като улуци, декоративни профили, каменни облицовки и др., трябва да се изпълни след съответните препоръки на служителя на ГАРАНТА, така че те да не нарушават цялостта на топлоизолационната система.
          5. За отразяване на резултатите от извършвания мониторинг се попълват КОНСТАТИВНИ ПРОТОКОЛИ в специално заведена ГАРАНЦИОННА КНИЖКА. Всеки от протоколите се подписва от служител на ГАРАНТА и от представител на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ НА ОБЕКТА (бригадир,
          технически ръководител, управител).
          6. ПОЛУЧАТЕЛЯТ НА ГАРАНЦИЯТА получава веднага копие от ПРОТОКОЛИТЕ. Така той бива осведомен за етапите на изпълнение, както и за направените констатации и препоръки, които могат да повлияят върху издаването на ГАРАНЦИЯТА.
          7. ГАРАНЦИЯТА е валидна, както по отношение на качествата на материалите, така и за извършените работи по полагането. ГАРАНЦИЯТА отпада автоматично, ако се установят дефекти (като например лепене на топлоизолационните плочи само на топки), които не са могли да бъдат установени при посещение от служител на ГАРАНТА.
          8. Гаранционната карта се издава от Управителя на ГАРАНТА по специален образец след писмено становище от Продуктов мениджър, основаващо се на представените с ГАРАНЦИОННАТА КНИЖКА КОНСТАТИВНИ ПРОТОКОЛИ.

          Коментар


          • От: Къща , или проект за 2 години !

            Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
            При сгради до 7 метра и при условие , че се лепи с най-скъпото им лепило , можело и без дюбели. То пък като че ли Винебергер тухлата държи дюбел? Пълен боклук! Дюбелът е термомост и язва . За вата ще трябват, защото е тежка. На мен не ми стигнаха силите за вата, защото ми искаха 200лв за м. куб за 130килограмова вата.


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            Ако се спази технологията , дори със стиропор ще имаш около 9 - 10 кг. в кв.м. Според големината на стената , се събират едни добри килограми . Трябва си дюбел , но вече си го направил . Считаш че не е и важно .
            Не си мисли че ще купувам дюбели , щото си нямам друга работа . Качествен такъв си е скъп , за моя обект са около 600 евро само те.
            Последно редактирано от Пламен Атанасов; 23-10-16, 00:58.

            Коментар


            • От: Къща , или проект за 2 години !

              Фирмата изспълнител беше на техническото лице , което подписва Констативните протоколи по етапи. Консултираха се с Австрия относно дюбелите и оттам така казаха. Засега всичко си е на място въпреки ветровете около Виница.


              Sent from my iPhone using Tapatalk

              Коментар


              • От: Къща , или проект за 2 години !

                Аз преди 2-3 години като студент ходих на посещение в завода на Баумит и там ни обясняваха колко са важни дюбелите, и колко били инвестирали в дюбел, който да минимизира термомоста. И изведнъж да не искат да си продават разработките... странно.
                Иначе вата за външна изолация според мен е приложима само при окачени вентилируеми фасади, тъй като ако от някъде поеме влага, спира да и топлоизолация.

                Sent from my P8_Energy_mini using Tapatalk
                Кольо Динев

                Коментар


                • От: Къща , или проект за 2 години !

                  Така да бъде , видя го черно на бяло какво пише . Има изисквания за начина на поставяне на лепилото и дюбелите . Мислиш ли че при теб им беше първия обект , че да се консултират с Австрия . Кефи как много от хората вярват на обещения . Ако се наложи да ползваш гаранция , ще разбереш колко важи . Вземи си прочети и твоята гаранция , по специално точка 4.3 и точка 7 . Поздрави .

                  Коментар


                  • От: Къща , или проект за 2 години !

                    Те и в Германия имат хубави лепила , че и са 4 - 5 пъти по скъпи от нашите в Бг . Но продължава да ползват дюбели , защо ли ?
                    Върху дюбела се поставя капак от материала . До колко ще остане термомост там не се знае .
                    Погледни как се слага .

                    https://www.youtube.com/watch?v=drPKL5zHH_c

                    Коментар


                    • От: Къща , или проект за 2 години !

                      Вкарал си се във филм с тюите - ама типично по немски - всички (немци) си мислят, че са практични и лесни за поддържане - но нищо подобно. Ама правели бързо зихт шутц... И били евтини... Особено като пораснат, трябва по 2-ти в годината да се подстригват от 2-те страни, правят много боклук, почват да съхнат, трудни са за подстригване и т.н. Както и да е, вече си ги посадил, след няколко години - живот и здраве - като ти писнат и поискаш да ги разкараш има други храсти с листа - на почти същата цена, които са и по-красиви, и по-лесни за поддръжка. За напояването - добре, че в Германия често вали (ако за едно лято вали толкова колкото и в БГ - ще настъпи градински апокалипсис и заради цената на водата), та, ако от кладенеца нямате достатъчно вода, помислете за събирането на регенвасер (дъждовната вода). Има системи за 500-1000 л. и т.н. С помпа (една проста Гардена) и сте готови...
                      Иначе поздравления за труда и темата!

                      Коментар


                      • От: Къща , или проект за 2 години !

                        За мен проблем е само ако съхнат . Веднъж захванали се , не искат кой знае какво . Нали гледам съседите , някои ги подстригаха по веднъж а други въобще. Засети са на 80 см. навътре от границата , точно за по малко подстригване . Веднъж годишно мисля ще им е ок . Пък и нали човек трябва да има и занимавки , подстрижи тревата , дръвчетата и т.н.

                        Коментар


                        • От: Къща , или проект за 2 години !

                          За дюбелирането съм, но стъпка 6 и според мен е излишна.
                          Няма смисъл от шпакловане на плоскостите без мрежа, след като после така или иначе ще шпакловаш с мрежа.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • От: Къща , или проект за 2 години !

                            Ако е със стиропор да , с каменна вата е задължително .

                            Коментар


                            • От: Къща , или проект за 2 години !

                              Свърших още малко работа . Вчера свалих тапетите в гостната , и изкопах дупки за борчетата . Днес ги засях , подстригах тревата и чакаме да растат .
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161024_134912.jpg
Прегледи:1
Размер:662.1 КБ
ID:5732236
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161024_134937.jpg
Прегледи:1
Размер:696.9 КБ
ID:5732237

                              Коментар


                              • От: Къща , или проект за 2 години !

                                Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
                                Свърших още малко работа . Вчера свалих тапетите в гостната , и изкопах дупки за борчетата . Днес ги засях , подстригах тревата и чакаме да растат .
                                Ти не си човек бе, ти си машина! Басимамата производителност...
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X