Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къща , или проект за 2 години !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Къща , или проект за 2 години !

    Токущо видях туите до кладенеца. Цветът им син ли е? Ако е син си късметлия!
    HONDA XL650

    Коментар


    • #62
      От: Къща , или проект за 2 години !

      Взех 50 бр. сини , мисля че се казват туя барбант ( или брабант , нещо от сорта .) И 10 броя зелени , те са смарагд . От тъмните съм направил към предната част на къщата , и новите ще отидат от задната страна .

      Коментар


      • #63
        От: Къща , или проект за 2 години !

        Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
        Утре ще направя едни снимки на покрива . Съвет не е излишен . Над стълбите минава много ниско . Искам да го отрежа , и да направя капандура ( тук му казват гаубе ) Ще е широка 3 метра и висока 160 . Имам вече готовия прозорец . Дал съм на архитект да изготви проекта . Другата седмица уж ще е готов. Понеже аз ще си го правя , трябва да укрепя тавана . Фирмите искат 3500 евро на метър . Направил съм конструкцията , опира на три точки . На върха , долу където ще режа е с болтова връзка ( ще режа след нея) и аз ги подпрях в средата . Преди да режа , трябва да дойде техник от службата да каже става ли . Ако каже ок , мога да го правя .
        Нещо не можах да се ориентирам в снимките.
        Но в най-общи, принципни линии. Капандурата трябва да е от ребро до ребро на общия скат, ако позиционирането и е на точно място, а на местата, където трябва да са краищата и няма ребра, те се добавят, ако може да се варира, се поставя така че да е между ребра. Ако тръгва от билото и стига до контура на сградата, просто се разпокрива и демонтира съответната част на съществуващия скат и от билото се пускат нови ребра. Инак, там където започва и свършва (и отгоре, и отдолу, или само на едното място, според конфигурацията) се добавят столици, за да носят ребрата от новообразувания скат на капандурата и прекъснатите съществуващи ребра. Според ситуацията, тези столици, или се подпират с попове в двата си края (съвпадащи с очертанията на изгражданата капандура), или се окачат на ребрата на ската - като продължават възможно най-много в двете посоки и съответно са окачени на възможно най-много ребра - или някаква комбинация от двете (така като гледам, конструкцията на скатовете е крайно оптимизирана , та на съществуващото да се окача нещо, практически не е вариант).
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #64
          От: Къща , или проект за 2 години !

          Мерси !

          Коментар


          • #65
            От: Къща , или проект за 2 години !

            Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
            Взех 50 бр. сини , мисля че се казват туя барбант ( или брабант , нещо от сорта .) И 10 броя зелени , те са смарагд . От тъмните съм направил към предната част на къщата , и новите ще отидат от задната страна .
            Казват се по същия начин като другите само сорта им е 'glauca' . Не са най-оптималния вариант , но дано няма болни от тях.
            За другите които четат темата бих препоръчал: Cupressocyparis leylandii. Държи много на рязане и расте зверски бързо. Сади се на по-рядко от туята.
            Ако не си падате по (тия не са иглолистни , знам само на немски как се казват : schuppen) .... а по широколистни препоръчвам: Carpinus betulus .
            Иначе тоя филм го играхме преди 10 години с единия ни апартамент във Виена. Всичко до тухла и от начало. Поздравления за труда и за мерака!
            Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
            Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
            Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

            Коментар


            • #66
              От: Къща , или проект за 2 години !

              За мен е важно да стане зелена , висока ограда . Вида честно да кажа , ни най-малко не ме вълнува . Намерих ги на изгодна цена ,и влязоха без да искат в класацията . Само да не вземат да съхнат зимата . Но аз съм упорит , ще подменям с нови докато се получи . Иначе работата си има и предимства . Като започнах бях 106 кг . сега съм в категория 80 .

              Коментар


              • #67
                От: Къща , или проект за 2 години !

                Комплименти за всичко!
                Много ми харесва!
                Мераклийска работа!
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #68
                  От: Къща , или проект за 2 години !

                  Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
                  Иначе работата си има и предимства . Като започнах бях 106 кг . сега съм в категория 80 .
                  Освен, че си свършил много и перфектна работа, това е много важно! Да взема да си купя такава къща ли?
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • #69
                    От: Къща , или проект за 2 години !

                    Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
                    Казват се по същия начин като другите само сорта им е 'glauca' . !
                    Ще ме прощаваш, ама това е Chamaecyparis lawsoniana Alumni. много гообичам това разстение.
                    Ааз лейландито не го препоръчвам за жив плед, защото е рехаво и капризно в сравнение с другите подобни, НО тоа е за БГ климата. В Германия няма жеги и всичко живее по-щастливо.
                    HONDA XL650

                    Коментар


                    • #70
                      От: Къща , или проект за 2 години !

                      Die Thuja 'Brabant' ist eine ideale Heckenpflanze für etwas kleinere Gärten, da sie nicht so ausladend breit wird wie die Thuja 'Smaragd'. Sie wächst rasch und kann so innerhalb von wenigen Jahren eine lebendige Mauer bilden.

                      Die Nadeln der Thuja 'Brabant' haben eine dunklere und kräftigere Farbe als andere Thuja und wachsen besonders dicht, so dass sich bei einer Heckenpflanzung ein toller Sicht- und Schallschutz bildet. Der Wuchs ist straff aufrecht und die Pflanze kann problemlos bei jedem Wetter zurückgeschnitten werden.

                      Die Thuja 'Brabant' hat keine Ansprüche an den Boden und ist sehr robust. Auch im Schatten und in Einzelstellung gedeiht diese Thuja sehr gut.

                      Ето , мир да има . Възможно е да имат различни наименования . Тук ми ги продадоха като туя брабант и туя смарагд . Брабанта е с по тясната корона , и по тъмен цвят . На мен харесват ми повече . Смарагда е по светлото , с по широка и малко по рехава корона . За него обаче местните градинари казаха , че е много по устойчиво на студ . От него имам около70 бр. а от брабант 94 .

                      Коментар


                      • #71
                        От: Къща , или проект за 2 години !

                        Барабанта е по-рехав(8 години в озеленяването имам), но това е друга тема и не е важно как се казва храста))). Важното е да се получи красиво и да радва душата!
                        HONDA XL650

                        Коментар


                        • #72
                          От: Къща , или проект за 2 години !

                          Кухнята , вече е приключено с къртенето .
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161021_081556.jpg
Прегледи:1
Размер:51.9 КБ
ID:5731976
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161021_081615.jpg
Прегледи:1
Размер:52.3 КБ
ID:5731977
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161021_081016.jpg
Прегледи:1
Размер:39.9 КБ
ID:5731978
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161021_131959.jpg
Прегледи:1
Размер:46.5 КБ
ID:5731979
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161021_132012.jpg
Прегледи:1
Размер:51.1 КБ
ID:5731980

                          И финала .
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161021_132114.jpg
Прегледи:1
Размер:416.5 КБ
ID:5731981

                          Коментар


                          • #73
                            От: Къща , или проект за 2 години !

                            БРАВО!!! Поздравления.
                            0884 987 137
                            В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

                            Коментар


                            • #74
                              От: Къща , или проект за 2 години !

                              Благодаря .

                              Коментар


                              • #75
                                От: Къща , или проект за 2 години !

                                И ако всичко наистина сам си правиш.. евала. Супер е станала
                                Nissan Terrano 2.7 TDi
                                ----------------------------
                                Нещо което работи - не се пипа!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X