Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къща , или проект за 2 години !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Къща , или проект за 2 години !

    Ей , замисляте ме с тези приказки . Тук при нас за външна облицовка под 200 мм. не ползват . Масово се ползва тъмно сивия стиропор (неопор или както и да е). Край прозорците и основата с фибран . Дебелината според мястото . Шум споменах като качество на изолацията . Тук чувам само птичките да пеят , и то ако е отворен прозорец . Под прозореца на спалнята има малко езеро , в края на лятото все едно спях на язовира жабешки концерт . Това е за шума . Ако реша да правя стиропор , за мен има две предимства . По лесна работа ( ватата иска внимание при шпакловането ) , и по ниска цена . Иначе и стиропор да е , пак ще гледам около 200 мм . Мерси за съветите .

    Коментар


    • #92
      От: Къща , или проект за 2 години !

      Това е облицовката която трябва да се махне .
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161019_153340.jpg
Прегледи:1
Размер:593.0 КБ
ID:5732112 Хваната е на конструкция от дървени летви , които се вадят адски трудно . Има 2 см .стиропор под нея . Летвите са захванати с пирон от пневматичен пистолет . Излизат на парчета , но пирона не излиза .
      Ето го и него .
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161022_095037.jpg
Прегледи:1
Размер:40.1 КБ
ID:5732113
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161019_153317.jpg
Прегледи:1
Размер:493.2 КБ
ID:5732114
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161019_153347.jpg
Прегледи:1
Размер:570.4 КБ
ID:5732115
      И вече премахнати .
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161022_095458.jpg
Прегледи:1
Размер:79.6 КБ
ID:5732116
      Един домашен любимец .
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161022_095152.jpg
Прегледи:1
Размер:87.3 КБ
ID:5732117

      Коментар


      • #93
        От: Къща , или проект за 2 години !

        Миналото лято ,400кв стиропор на Баумит 20см с лепене, без нито един дюбел ; мазилка Баумит Нанопор , лепила, скелета и труд ми стъпи на 50лв /кв м.


        Sent from my iPhone using Tapatalk

        Коментар


        • #94
          От: Къща , или проект за 2 години !

          Как без дюбел? Лепенето си е лепене , дюбели 6 - 8 бр в квадрат . По правилно е 8 бр . Иначе тази математика тук не става . Само материала ще е около 20 евро кв. , без труд и скеле . Скелето започва от 8,50 евро квадрат наем за месец . Аз ще си купя модулно алуминиево , поне ще си е мое . Височина до 8 метра , леко и мобилно с колелца е . Цената около 1500 евра , но поне може да се продаде след това .

          Коментар


          • #95
            От: Къща , или проект за 2 години !

            Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
            Как без дюбел? Лепенето си е лепене , дюбели 6 - 8 бр в квадрат . По правилно е 8 бр . Иначе тази математика тук не става . Само материала ще е около 20 евро кв. , без труд и скеле . Скелето започва от 8,50 евро квадрат наем за месец . Аз ще си купя модулно алуминиево , поне ще си е мое . Височина до 8 метра , леко и мобилно с колелца е . Цената около 1500 евра , но поне може да се продаде след това .
            Аз имам мерак за скелето . Може да обсъдим дори модела . На около 330 км сме един от друг така че няма проблем с извозването . Видях една снимка на дограмата и стената . Въпроса ми е на едно ниво ли са или дограмата е малко назад .

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161022_095458.jpg
Прегледи:1
Размер:116.9 КБ
ID:5732121


            И какво се случва с горният прозорец ако сложиш 24 см изолация ?
            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

            Коментар


            • #96
              От: Къща , или проект за 2 години !

              То и 10 см да сложа , за горния прозорец е проблем . Ще сложа или по малък прозорец , или ще го изместя целия с около 20 см ако има възможност . Там където е този прозорец , е малка стая около 13 - 14 кв. , ще става офис . От нея се влиза в около 30 кв. стая там ще става фитнес , да тормозя малките . Общо има 8 стаи , ще има и две стаи за гости . Гостни ,фитнес , офис и една баня ще са на втори етаж . А дограмата долу е малко навътре в стената , около 5 см. от външния ръб .
              Последно редактирано от Пламен Атанасов; 22-10-16, 13:23.

              Коментар


              • #97
                От: Къща , или проект за 2 години !

                Преди години и аз се наиграх при ремонта на апартамента . И вече знам че ако се слага дебела изолация прозореца се слага да равни със стената или дограмата се прави по-малка от отвора с разлика от предполагаема дебелина на изолацията . Разликата се подзижда предварително . Идеята е изолацията която застъпва дограмата да бъде същата дебелина като на стената и да се постигне същият коефицент . Виждал съм 5 см изолация и един или два см стиропор за обръщане на прозореца , защото няма място за повече . Обикновенно така се случва когато се прекърпва постоянно ама по малко .
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • #98
                  От: Къща , или проект за 2 години !

                  Еми така, без дюбел. Лепило Стар Контакт на Баумит и 15 години гаранция на системата. Лепене на рамка. Досега нищо не е мръднало. За дограмата е най-добре изнесен монтаж с планки в равнината на топлоизолацията.


                  Sent from my iPhone using Tapatalk

                  Коментар


                  • #99
                    От: Къща , или проект за 2 години !

                    Няма шанс при стар обект , варианта е да се правят по малки прозорци . Но мен не ме устройва , а и не се прави едновременно всичко . Ако сега правя прозорци , а догодина изолация как да има разлика в размера . Отвън край прозорците ще изкъртя мазилката до тухла . Ще се постави изолация колкото позволява мястото , няма да е болка за умиране .

                    Коментар


                    • От: Къща , или проект за 2 години !

                      Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
                      Еми така, без дюбел. Лепило Стар Контакт на Баумит и 15 години гаранция на системата. Лепене на рамка. Досега нищо не е мръднало. За дограмата е най-добре изнесен монтаж с планки в равнината на топлоизолацията.


                      Sent from my iPhone using Tapatalk
                      Не знам , аз във Варна съм виждал не един калкан с отнесена изолация . Дето са без дюбели , ама като имаш гаранция . дано след година две фирмата с гаранцията да я има още .
                      Да за монтажа с планките става , обаче пак казвам , не се правят едновременно .Тази година дограма и вътре , догодина отвън .

                      Коментар


                      • От: Къща , или проект за 2 години !

                        Аз сам си правих изолация на един калкан, който е разлика между нивата на покривите на две постройки. Идеята на дядо ми е била да събори старата постройка и да я вдигне на нивото на новата. Зида е от четрворка на тясната страна (половин тухла), неизмазана. Преди 5 години видях че няма да се прави старата къща, а ще си остане така. Исках да защитя зида и вариантите бяха да мажа с хоросан или да лепя студопор. Препоръчаха ми лепило на пяна за студопор. Лепенето го направих на рамка по указания и без дюбели. Не е мръднало. Като се опитах да отлепя едно парче студопор за да пробвам здравината, се счупи студопора и остана по пяната, но от тухлата не мръдна. С един флакон налепвах 5-6 квадрата. На хоросанова мазилка не държи. Просто пяната се отлепя с горния слой песачинки от мазилката. Там лепих на гребен с лепило клей. Дюбели не съм слагал, защото тези 4-ки са толкова крехки, че не ми се рискуваше да ги натроша.

                        Коментар


                        • От: Къща , или проект за 2 години !

                          Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                          Аз сам си правих изолация на един калкан, който е разлика между нивата на покривите на две постройки. Идеята на дядо ми е била да събори старата постройка и да я вдигне на нивото на новата. Зида е от четрворка на тясната страна (половин тухла), неизмазана. Преди 5 години видях че няма да се прави старата къща, а ще си остане така. Исках да защитя зида и вариантите бяха да мажа с хоросан или да лепя студопор. Препоръчаха ми лепило на пяна за студопор. Лепенето го направих на рамка по указания и без дюбели. Не е мръднало. Като се опитах да отлепя едно парче студопор за да пробвам здравината, се счупи студопора и остана по пяната, но от тухлата не мръдна. С един флакон налепвах 5-6 квадрата. На хоросанова мазилка не държи. Просто пяната се отлепя с горния слой песачинки от мазилката. Там лепих на гребен с лепило клей. Дюбели не съм слагал, защото тези 4-ки са толкова крехки, че не ми се рискуваше да ги натроша.
                          Не лепи защото трябва да се обезпраши ( измете праха ) и после да се грундира с дълбокопроникващ грунд . Ако и след грунда има проблем с отделяне на песъчинки е редно да се отстрани мазилката .
                          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                          Коментар


                          • От: Къща , или проект за 2 години !

                            С лепило клей на гребен си става доволно здраво и без да се маже с грунд. Нямам паднал судопор. Никъде не съм набивал дюбели в интерес на истината, но това върху хоросана е 4-5 квадрата, докато другото на тухла е 30 квадрата.

                            Коментар


                            • От: Къща , или проект за 2 години !

                              Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                              С лепило клей на гребен си става доволно здраво и без да се маже с грунд. Нямам паднал судопор. Никъде не съм набивал дюбели в интерес на истината, но това върху хоросана е 4-5 квадрата, докато другото на тухла е 30 квадрата.
                              Това че при теб се е случило всичко добре до момента не е гаранция че на друго място ще се случи отново . Споделям какво е правилно и как е редно . Понеже повечето случай работя за клиенти и не мога да си позволя лукса да си правя експерименти (защото после са за моя сметка ) . Отделно се получава и антиреклама . Забелязал съм че икономията на труд или материяли излиза по-скъпа от спестеното ако всичко се прави както трябва .
                              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                              Коментар


                              • От: Къща , или проект за 2 години !

                                Всеки има право да го прави както иска . Експерименти не ме устройват , струват скъпо .
                                Как знам че се прави аз , а може да има и нещо което не знам . Приемаме , че стената е равна .
                                1 - Грунд . 2 - Стартерна алуминиева лайсна монтирана с дистанционери . 3 - Лепило за лепенето . 4 - Изолацията .
                                5 - Дюбелиране . 6 - Шпакловане без мрежа . 7 - Поставяне на ъглови , водобранни и лайсни край прозорците . 8 - Шпакловка с мрежа , 9 - Грунд , 10 - Мазилка (боя , или облицовка и т.н.) .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X