Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Звукоизолация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Звукоизолация

    Продължават драмите с ремонта ми, та сега въпроса е, с какво да изолирам звуково вътрешна стена. Проблема е че се чува през стената, все едно е хартиена. Мисля да сложа вата ISOVER, но дали ще свърши работа, колко да е плътна и т.н. Моля за съвет.

  • #2
    От: Звукоизолазия

    Ако стената е вътрешна - и е гипсокартон - звукоизолационна вата с възможно най-висок NRC +Roxul rockboard от двете страни на стената .
    Ако е бетон - полагане на Roxul rockboard от двете страни на стената. Алтернативно може да се поставят коркови панели под тях.

    Коментар


    • #3
      От: Звукоизолазия

      Максимално плътна вата се слага... по възможност без да контактува със стената...

      Коментар


      • #4
        От: Звукоизолация

        Стената е тухлена и дели моя апартамент с комшийския. Дължината която трябва да изолирам е около 3,5м. като половината от това ще е зад гардероб, а височината на гардероба ще е до тавана т.е. 2,5м.

        Коментар


        • #5
          От: Звукоизолация

          Решения има много, но не разбрах как стоят нещата с парите ?
          Какво се търси, максимална ефективност, или бюджетно решение ?
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Звукоизолация

            За звукоизолация си има специален дунапрен.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #7
              От: Звукоизолация

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              Решения има много, но не разбрах как стоят нещата с парите ?
              Какво се търси, максимална ефективност, или бюджетно решение ?
              Ако бюджетното решение е най-евтиното, а максимално ефективното е най-скъпото решение, то аз искам с възможно най малко пари да постигна максималната ефективност , а ако може и без пари да е, ще е най-добре...търся златната среда колега.

              За звукоизолация си има специален дунапрен.
              ...да де, но все пак няма да правя звукозаписно студио, а просто искам да се предпазя от любопитните съседи.

              Коментар


              • #8
                От: Звукоизолация

                Тогава най-евтиния вариант , на гърба на гардероба залепваш дунапрен с дебелина 2-3см. , и го буташ плътно до стената. За останалата част , правиш на стената една рамка от летви 2/2 или 3/3 , запълваш я с дунапрен , върху всичко полагаш гипс картон и го боядисваш ,или тапет. На времето вратите на началниците ги тапицираха от вътре с кожа и дунапрен , за да не се чува какво прави секретарката.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #9
                  От: Звукоизолация

                  за да има изобщо някакъв ефект се прави следното.

                  рамка от УД-та и ЦД-та отделени от стената с гумени тампони.
                  плътна вата 2.5 см. 150 кг. м3 плътно по стената, без да се лепи и без да се заковава с дюбели.
                  Плътно върху нея 5 см. 60 кг. м3
                  после се оставя 2 см. въздух и се слага 1-вия пласт картон по възможност плътен.
                  като върху УД-тата и ЦД-тата се лепи битумна лента за звукоизолация ( продава се по специализиарните магазини ) това с цел да се отдели картона от металната рамка за да не резонира
                  после върху картона се слага изолация ПТУ май беше изпозва се и за под ламинат дава около 16 децибела и е дебела 2 мм.
                  след това се слага 2-ри слой картон.
                  това е най-евтиния и работещ вариант. За около 20 квадрата излиза 500-600 лв. и дава по сметки около 60 децибела затихване.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #10
                    От: Звукоизолация

                    Първоначално публикуван от mitko punev Преглед на мнение
                    Ако бюджетното решение е най-евтиното, а максимално ефективното е най-скъпото решение, то аз искам с възможно най малко пари да постигна максималната ефективност , а ако може и без пари да е, ще е най-добре...търся златната среда колега.
                    ...
                    Това вече е друго.

                    Имам приятел, който имаше няколко кинА в София, а сега има две други тематично профилирани, та знам как той прави нещата,
                    но явно, в случая, не е важно и няма да отделям време за писане по въпроса за баш начина.

                    Понеже имам да решавам подобен проблем, по подобен на теб начин, ще ти кажа как съм го измислил.

                    Взел съм гипсокашон 12.5mm, който ще залепва директно в/у стената с полиуретановата пяна която се води "лепило" и спира да раздува за 6-7 минути, по-плътна е от обикновената уплътнителна, и след час е готова за всякаква обработка.
                    Почистваш стената, пръскаш пяната в/у поне 30% от площта на картона, а може и повече, но трябва да предвидиш място да се намества и излиза като я натиснеш, изчакваш 5мин. докато спре да се надува видимо, мЕташ го на стената и придържаш няколко минути, през които можеш да го донаместиш.
                    Имай предвид, че след 8-10мин. пяната почва да изсъхва повърхностно, и спира да лепи.
                    После, ако искаш, може да сложиш още един ред картон в/у монтираният, като му разминеш снадките.
                    Може и първо да залепиш OSB, и в/у него да сложиш картон.

                    Един флакон пяна струва 15+/-2лв., и го дават за 9m2,
                    но аз с него лепя три, добре напръскани, панела от фибран с размери 2.5/0.6m в/у външна външна пръскана мазилка на крива стена.
                    За вътрешна стена разхода ще е по-малък, и близък до предписаният.

                    Става много здраво, полиуретановата пяна е допълнителна изолация,
                    и по-тънко от това нЕма !
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Звукоизолация

                      Човек ще си помисли, че стЕрЕОпора е поскъпнал яко от вчера насам и не изолира .
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • #12
                        От: Звукоизолация

                        Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                        Човек ще си помисли, че стЕрЕОпора е поскъпнал яко от вчера насам и не изолира .
                        Не, ама нали отгоре трябва нещо твърдо, а полиуретановата пяна, хем лепи, хем е и по-плътна.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Звукоизолация

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          Това вече е друго. .....
                          Мерси колега, това ми хареса.
                          Само още един въпрос...стената върху която ще се лепи е с латекс в момент, трябва ли да се остърже до мазилка, преди лепенето с пяна?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Звукоизолация

                            Първоначално публикуван от mitko punev Преглед на мнение
                            Мерси колега, това ми хареса.
                            Само още един въпрос...стената върху която ще се лепи е с латекс в момент, трябва ли да се остърже до мазилка, преди лепенето с пяна?
                            Не, стига да е здраво.
                            Полиуретановата пяна хваща в/у всичко, но е добре да го минеш с влажен парцал преди това.

                            И внимавай да не объркаш обикновената уплътнителна пяна с тази, която имам предвид !

                            На пазара има много, но ти препоръчвам тази на Soudal, което май си е Henkel.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Звукоизолация

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              Не, ама нали отгоре трябва нещо твърдо, а полиуретановата пяна, хем лепи, хем е и по-плътна.
                              Твърдо - гардероб, а където няма гардероб - гипсокашон, може и по-тънък, върху стиропора, и пак с пяна, има една синя, много яка, не помня марката обаче.
                              подаръци за мъже от FACOM
                              промоция на читави инструменти

                              и на хоби такива

                              тел. О879 Ч8Ч 2З5

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X