Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво да запълня фуга на спукана стена ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: С какво да запълня фуга на спукана стена ?

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Ники, темата резонно отива на бъзик. Кажи все-пак какво всъщност искаш да направиш.
    Изобщо не се ебавам . А това "бъзик" нали знаеш от къде идва.

    Коментар


    • #17
      От: С какво да запълня фуга на спукана стена ?

      Бих заложил на пенополиуретаново лепило за 10-на кинта-дограмаджиите с него лепят прозорците,дават го да лепи гипсокартон,гипсофазер,фибрани и най-различни облицовки.Аз редовно си пеня и съм доволен!
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #18
        От: С какво да запълня фуга на спукана стена ?

        Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
        Е па ако искаш само да не ти духа зимата я напълни с пяна.
        Направено е.
        Разцепеното м/у близнака е запълнено с пяна до покрива.

        Цялата ни улица почна да мърда след масираното строителство след 2000, и всички къщи се напукаха, а пък близнаците почнаха да си бЕгат един от друг, но знаеш как стоят нещата в квартала.


        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Ники, темата резонно отива на бъзик. Кажи все-пак какво всъщност искаш да направиш.
        Е, на който му е бъзик, да се весели.

        Като изпълнение, написал съм го в първият пост,
        а като постигнат резултат, като се видим, че е дълго за писане, а и не искам да разводнявам темата, което също съм написал в първият пост.

        Ама айде пак:

        Търся разтвор който като попълва фугата да компенсира свиването при изсъхването, или дори леко да се разширява, и да е достатъчно здрав да носи на натоварване.

        Затова и полиуретанова пяна не ми върши работа,
        а и полимери по 60-70лв./кг. също, по понятни причини.

        Вече имам някакво решение, но ще видим как ще дойде като пари.

        Очаквам и други идеи.

        Каквото и да стане, ще го споделя, та да спестя лутането на някой друг.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #19
          От: С какво да запълня фуга на спукана стена ?

          Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
          Бих заложил на пенополиуретаново лепило за 10-на кинта-дограмаджиите с него лепят прозорците,дават го да лепи гипсокартон,гипсофазер,фибрани и най-различни облицовки.Аз редовно си пеня и съм доволен!
          Става, ама ако може да се зида с него.

          ... ползвам го директно за залепване на фибран за изолация, без нищо друго.
          Става перфектно, а мисля да лепя и едни гипсокашони директно в/у стена, въпреки коментарите на картонистите, че нямало да стане.
          Картоните са ми в хола, но трябва да сваля вътрешното тяло на климатика, та сега втасват.

          ... ааа, облепих си и тавана на хола с 2.5см. стиропор по този начин.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #20
            От: С какво да запълня фуга на спукана стена ?

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            Става, ама ако може да се зида с него.

            ... ползвам го директно за залепване на фибран за изолация, без нищо друго.
            Става перфектно, а мисля да лепя и едни гипсокашони директно в/у стена, въпреки коментарите на картонистите, че нямало да стане.
            Картоните са ми в хола, но трябва да сваля вътрешното тяло на климатика, та сега втасват.

            ... ааа, облепих си и тавана на хола с 2.5см. стиропор по този начин.
            Става и за зидане ,защото не раздува като пяната!Аз съм направил две стаи и една баня с него и гипсокартон направо върху тухлена стена неизмазана.
            Наложи се на едно място заради прозорец да къртя-падаха парчета картон със парчета тухла,а тухлата е плътна от стария матрял!
            Общо взето не робувам на клишета!
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #21
              От: С какво да запълня фуга на спукана стена ?

              Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
              Става и за зидане ,защото не раздува като пяната!Аз съм направил две стаи и една баня с него и гипсокартон направо върху тухлена стена неизмазана.
              Наложи се на едно място заради прозорец да къртя-падаха парчета картон със парчета тухла,а тухлата е плътна от стария матрял!
              Общо взето не робувам на клишета!
              Май говорим за различни неща.

              Аз имах предвид полиуретановата пяна която за 8-10 мин. спира да раздува, след час е готова за всякакви обработки, и е по-плътна.
              Нея я водят "полиуретаново лепило".

              Това ли имаше предвид, или друго ?

              Ако е друго, моля те, пусни картинка или линк.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #22
                От: С какво да запълня фуга на спукана стена ?

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Май говорим за различни неща.

                Аз имах предвид полиуретановата пяна която за 8-10 мин. спира да раздува, след час е готова за всякакви обработки, и е по-плътна.
                Нея я водят "полиуретаново лепило".

                Това ли имаше предвид, или друго ?

                Ако е друго, моля те, пусни картинка или линк.
                Има пяна на която пише монтажна пяна!Не е това!!!Това което ползвам е лепило по етикет,има малък коефицент на раздуване,полимеризира за 3 минути!
                Повърхностите се обезпрашяват и намокрят!После става бетон!Става за работа и при минусови външни температури!Аз го видях в Тубата как едни Альоши санираха една дача с едни токмаци стиропор в един сняг!
                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                Коментар


                • #23
                  От: С какво да запълня фуга на спукана стена ?

                  Сподели го де.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #24
                    От: С какво да запълня фуга на спукана стена ?

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Тези въженца да не би да са ГОМАПЛАСТовите ?..
                    Точно! Има и от други производители, но същността е една и съща.
                    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                    Коментар


                    • #25
                      От: С какво да запълня фуга на спукана стена ?

                      Доколкото разбирам ситуацията,може да се проверят и епоксидните смоли с висока тиксотропия ,в комбинация с пълнител.

                      Коментар


                      • #26
                        От: С какво да запълня фуга на спукана стена ?

                        Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                        Има пяна на която пише монтажна пяна!Не е това!!!Това което ползвам е лепило по етикет,има малък коефицент на раздуване,полимеризира за 3 минути!
                        Повърхностите се обезпрашяват и намокрят!После става бетон!Става за работа и при минусови външни температури!Аз го видях в Тубата как едни Альоши санираха една дача с едни токмаци стиропор в един сняг!
                        Полиуретаново лепило с клас на водоустойчивост Д4 , издържа на течаща вода , дърводелците го използват най-вече при сглобки , защото раздува и уплътнява луфтовете. Има го в течен вариант , има го и с гъстотата на силикон и е в същите туби с пистолет.
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X