Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво да запълня фуга на спукана стена ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • С какво да запълня фуга на спукана стена ?

    Колеги трябва ми нещо, с което да запълня фуга получила се при спукването на тухлена стена.

    Интересува ме продукт подобен на анкериращите, който се разширява.
    Такива с цена от 60-70лв./кг. не ме устройват.

    В Сика имат подходящи предложения, но ще съм благодарен и на други.
    Ще се радвам и на отзиви от първа ръка за резултат от ползвали подобни продукти.

    P.S. Темата не е за причините за спукването и укрепване на стената, а за запълване на фугата.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

  • #2
    От: С какво да запълня фуга на спукана стена ?

    Колко е голяма фугата?Ще се боядисва ли,или..?

    Коментар


    • #3
      От: С какво да запълня фуга на спукана стена ?

      Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
      Колко е голяма фугата?Ще се боядисва ли,или..?
      Фугата не е една.
      Има фуги от 0 до няколко сантиметра, които може и да тръгнат да се събират, та ми трябва нещо, което и да е твърдо.
      Външни са, и няма да се боядисват.

      Абе разчеква ми се къщата, и това е закърпване.
      Не очаквам чудеса като резултат.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: С какво да запълня фуга на спукана стена ?

        Я звънни, та да уточним нЕкой неща, ако искаш де.

        Коментар


        • #5
          От: С какво да запълня фуга на спукана стена ?

          Първата ти работа според мен е да спреш разпукването,дали с външен пояс дали по друг начин твоя работа.Самите пукнатини можеш просто с цимент и пясък да ги замажеш,като цена/качество мисля ок.

          Коментар


          • #6
            От: С какво да запълня фуга на спукана стена ?

            Кажи какво смяташ че е подходящо от Сика,за преценка на аналози. Питам , щото ситуацията е неясна -ще се свиват ли , ще се разширяват ли , а и различните ширини /дълбочини само заради това предполагат различни материали и обработка. Кърпиш заради зимата докато чакаш укрепване или замонолитваш дългосрочно.../това второто е невъзможно без други мерки/. Защо мислиш , че ще се свиват пукнатините, ако се "разчеква" къщата ...

            Коментар


            • #7
              От: С какво да запълня фуга на спукана стена ?

              Първоначално публикуван от dragoveli Преглед на мнение
              Първата ти работа според мен е да спреш разпукването,дали с външен пояс дали по друг начин твоя работа.Самите пукнатини можеш просто с цимент и пясък да ги замажеш,като цена/качество мисля ок.
              Съвсем нарочно съм уточнил
              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              ...
              P.S. Темата не е за причините за спукването и укрепване на стената, а за запълване на фугата.

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Я звънни, та да уточним нЕкой неща, ако искаш де.
              Искам, а и баш сега скучая, та щи звънна след малко.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: С какво да запълня фуга на спукана стена ?

                Абе я направи някоя снимка. Ако фугите ще работят в двете посоки е едно, ако ще се увеличават е друго. А ако се разчеква къщата, не е ли по-добре да търсиш решение на проблема?
                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                Drag Grand Canyon Daily
                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                LZ1JYM

                Коментар


                • #9
                  От: С какво да запълня фуга на спукана стена ?

                  Ето един вариант за да се ограничи разхода на полиуретановия мастик (дали от Сика или друга фирма материала се нарича полиуретанов мастик), който не е никак евтин и затова аз не пълня цялата фуга в дълбочина с него. Според широчината на фугата купувам уплътнително въже от пеногума (с подходящия диаметър или диаметри), с една отвертка или нещо подобно напъхвам въжето във фугата, така че да имам останало място във фугата около сантиметър-два до повърхността и този сантиметър го запълвам с мастика. Правил съм го два или три пъти - работи. Вероятно има и други читави варианти.
                  Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                  Коментар


                  • #10
                    От: С какво да запълня фуга на спукана стена ?

                    Отвори фугaтa още ,нa клин и от двете стрaни нa стенaтa ,aко е възможно и я зaпълни или с цимент /пясък 1:1 ,или якостен терaкол,добaвям и мaлко цимент зa по бързо стягaне ,след стягaнето нa мaтериялa ,шпaкловaй с полимернa мрежa .Подготви си тaкa нещaтa ,че финиш обрaботкaтa с мрежaтa дa нулирa с общaтa рaвнинa.
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #11
                      От: С какво да запълня фуга на спукана стена ?

                      Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                      Абе я направи някоя снимка. Ако фугите ще работят в двете посоки е едно, ако ще се увеличават е друго. А ако се разчеква къщата, не е ли по-добре да търсиш решение на проблема?
                      Намества се периодично в секви посоки.
                      Решението ми е запълване на фугите, а след известно време багер.
                      За да направя снимки (и да не са от 50см.) трябва да съм в гардината, което няма как да стане.

                      Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                      Ето един вариант за да се ограничи разхода на полиуретановия мастик (дали от Сика или друга фирма материала се нарича полиуретанов мастик), който не е никак евтин и затова аз не пълня цялата фуга в дълбочина с него. Според широчината на фугата купувам уплътнително въже от пеногума (с подходящия диаметър или диаметри), с една отвертка или нещо подобно напъхвам въжето във фугата, така че да имам останало място във фугата около сантиметър-два до повърхността и този сантиметър го запълвам с мастика. Правил съм го два или три пъти - работи. Вероятно има и други читави варианти.
                      Днес говорих 35 минути с една мома от Сика, като се разбрахме да мина покран офиса, за да намерим оптималното решение.

                      В наличност за проблема имат два продукта и един полимер.
                      За първите два помпата за шприцване е професионална, и енад 100лв., а двукомпонентните им полимери, които са по-скъпи, са за обикновен пистолет, по-здрави са, и може да се полагат при -10°С.

                      В момента съм куц кон, и не мога да се справя сам, и, или трябва да си скъсам нервите с майстори, или да го направя с приятели, които да улесня максимално с новите материали и технологии.

                      Фугите са една единичка в дълбочина, и трябва да се запълнят изцяло, а не само да се замазват.

                      Тези въженца да не би да са ГОМАПЛАСТовите ?
                      На първият етаж, където са фугите, не живее никой и нямам достъп до вътре, та ще трябва да измисля нещо за затапване ако се запълва с нещо по-течливо.

                      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                      Отвори фугaтa още ,нa клин и от двете стрaни нa стенaтa ,aко е възможно и я зaпълни или с цимент /пясък 1:1 ,или якостен терaкол,добaвям и мaлко цимент зa по бързо стягaне ,след стягaнето нa мaтериялa ,шпaкловaй с полимернa мрежa .Подготви си тaкa нещaтa ,че финиш обрaботкaтa с мрежaтa дa нулирa с общaтa рaвнинa.
                      Надявам се, че горното изяснява ситуацията.

                      Как изглежда, въобще не ме интересува.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: С какво да запълня фуга на спукана стена ?

                        Не ги разбирам много,но схванах основното-щом къщата "мърда" забравяш за цименти и тераколи ,трябва ти еластично решение. Само не разбрах защо искаш да ги ремонтираш като не те интересува външния вид? Нали не мислиш ,че замазването с нещо без премахване на причината заздравява конструкцията?
                        Калин Владов,09РСПБЗН

                        Коментар


                        • #13
                          От: С какво да запълня фуга на спукана стена ?

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          Колеги трябва ми нещо, с което да запълня фуга получила се при спукването на тухлена стена.



                          P.S. Темата не е за причините за спукването и укрепване на стената, а за запълване на фугата.
                          Е па ако искаш само да не ти духа зимата я напълни с пяна.

                          Коментар


                          • #14
                            От: С какво да запълня фуга на спукана стена ?

                            Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                            Е па ако искаш само да не ти духа зимата я напълни с пяна.
                            До идването на багера би трябвало да свърши работа.
                            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                            Коментар


                            • #15
                              От: С какво да запълня фуга на спукана стена ?

                              Ники, темата резонно отива на бъзик. Кажи все-пак какво всъщност искаш да направиш.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X