Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покритие на плоча

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покритие на плоча

    Здравейте, и благодаря!!!
    Догодина, или 2018 най-късно ще ми се иска да покрия една плоча пред балкона ми.
    Става въпрос за таван на помещение, който е плосък, покрит е с някакви ленти с асфалтови частици (не им знам името, знаещите веднага ще се сетят) , които са два пласта, насложени с презастъпване.Площта не знам дали е важна, но частта, която искам да покрия е да кажем 30-ина кв.м.
    Аз си мисля за замазка и някакъв студоустойчив гранитогрес.Целата е да запазя водонепроницаемо покритието, и да не се износва от ходене.(а въпросните асфалтови ленти определено се износват)
    Та...чакам знаещите да се произнесат.
    Ако има въпроси, дето им зная (или мога да науча) отговора - заповядайте.
    Ако съвсем зле съм се насочил - казвайте.
    Засега бюджет нямам - просто искам да знам кое е вярното решение преди да съм се набълбукал излишно.
    Поздрави!
    Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
    0887/осемпет 66 4осем

  • #2
    От: Покритие на плоча

    За гледане на боб става въпрос ако не се знае какво има по шиндлите . Снимка или малко по подроба информация няма да са излишни .
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

    Коментар


    • #3
      От: Покритие на плоча

      Добрееее...отначало.Какво са шиндли?Като знам отгдовора - ще питам някой дето е наясно.Мерси!Снимки мога да направя, но без помещението отвътре, дето искам да покрия покрива му...
      Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
      0887/осемпет 66 4осем

      Коментар


      • #4
        От: Покритие на плоча

        Напиши шиндли битумни ондулин в търсачка и ще рабереш .
        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

        Коментар


        • #5
          От: Покритие на плоча

          Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
          ....ще ми се иска да покрия една плоча пред балкона ми....
          ....ела да ти показвам моя опит.
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            От: Покритие на плоча

            Армирана замазка, подходящи лепило, гранитогрес и фугираща смес... А и подходящ наклон в посока на отичане на водата.
            БИО пчелен мед и пчелни продукти
            0888 66 59 73

            Коментар


            • #7
              От: Покритие на плоча

              Написах каквото ме посъветва колегата, и ми излязоха някакви покриви с керемидки.
              Покрива върху който искам да се ползва покритието е плосък (хоризонтален).Доколкото изглежда отстрани под въпросните ленти има бетонна плоча с два отвора за оттичане на вода.Визуално е плосък, но вероятно са си спазени нужните наклони.Снимки ще има най-рано вдругиден.
              Лека вечер!
              Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
              0887/осемпет 66 4осем

              Коментар


              • #8
                От: Покритие на плоча

                Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
                Написах каквото ме посъветва колегата, и ми излязоха някакви покриви с керемидки.
                Покрива върху който искам да се ползва покритието е плосък (хоризонтален).Доколкото изглежда отстрани под въпросните ленти има бетонна плоча с два отвора за оттичане на вода.Визуално е плосък, но вероятно са си спазени нужните наклони.Снимки ще има най-рано вдругиден.
                Лека вечер!
                Първото беше първият възможен вариянт . Това е вторият (рулонна хидроизолация с посипка ) пробвай с него .
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • #9
                  От: Покритие на плоча

                  Щом много прилича на плосък, няма как да са шиндли. Рулонна изолация трябва да е .
                  Иначе е коментиран и вариант нова мазана изолация /относително устойчива на ходене/ и с финиш плочки. Парите са различни,даденостите също са много важни при избора.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Покритие на плоча

                    Няколко снимки биха опростили нещата мигновенно...
                    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Покритие на плоча

                      Мраморни плочки с подходящ размер примерно 60/40! Като естествен камък понася голямо разширение , лесно е с лепило ! Цени от 35 до 65 лв.на квадрат !Може да ги закупиш от много места в различни нюанси и цени! Гръцки Турски и Български мрамор!
                      driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                      Коментар


                      • #12
                        От: Покритие на плоча

                        Извинявам се за закъснението , ето снимките :Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0091.jpg
Прегледи:1
Размер:118.0 КБ
ID:5730672Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0092.jpg
Прегледи:1
Размер:104.8 КБ
ID:5730673Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0093.jpg
Прегледи:1
Размер:191.7 КБ
ID:5730674Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0094.jpg
Прегледи:1
Размер:128.5 КБ
ID:5730675Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0095.jpg
Прегледи:1
Размер:129.4 КБ
ID:5730676
                        Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                        0887/осемпет 66 4осем

                        Коментар


                        • #13
                          Покритие на плоча

                          Както е направена в момента е най добрия вариант но не и за ходене.
                          Ако тази изолация не пропуска можеш да сложиш дървена скара за ходене по нея, а може и скара и плочки наредени с дистанциали върху скарата - плаващ монтаж без лепене продават се такива системи мисля.
                          Идеята е водата да си минава отдолу и да се отича както досега.

                          Ако ще правиш замазка отгоре на тази рулонна изолация тя се компрометира и трябва друга отгоре замазката.
                          Аз на тераса 90 м2 съм сложил мазана двукомпонентна на Мапей 2 ръце с ленти по холкерите и воронките и мрежа навсякъде.
                          Отгоре завърших с грес антислип разделени със линейни пластмасови фуги на всеки 20 м2, фугите между плочките 5 мм и еластична фугираща смес.
                          Но няма ли добро хидро отдолу ще тече.
                          Последно редактирано от rosen_offroad; 08-10-16, 14:28.
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Покритие на плоча

                            Така.
                            Заданието е следното:Към момента въпросната площ си е добре - не пропуска вода, и всичко е наред.НО ако се ходи върху нея - определено се износва, лятото буквално омеква, и остават стъпки от ходила и джапанки.Целта е:да бъде покрита.....с нещо....което хем ще запази помещението отдолу сухо, хем ще позволи ползване отгоре като ходене, скачане, детски игри, кафе сутрин на маса, а вечер салата и ракия.Натоварването ще е от хора (главно) и мебели (по-малко).Открито е, от 45 до -20 градуса трябва да си държи, сянка и завет няма.
                            Поздрави!
                            Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                            0887/осемпет 66 4осем

                            Коментар


                            • #15
                              От: Покритие на плоча

                              Пиши в гугъла "дистанционери за двоен под" или "дистанционери за плочки".

                              Един пример - http://www.hydromat.bg/bg/acc_05.html
                              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X