Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся препоръка за LI-ION батерии 18650.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Търся препоръка за LI-ION батерии 18650.

    Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
    за 20/30 минути пълни 3Аh
    Значи вместо тия ще трябва да търсиш такива с по-голям ток, които пък са с по-малък капацитет. Здравословното зареждане на такава батерия (въпросния Panasonic) е с един ампер, бързото с 2 ампера. А 2 ампера значат час и половина-два зареждане. Това без принудително охлаждане.

    ...от друга страна същите елементи ги тормозят в Tesla и с по-големи токове, та явно са държеливи. Ама колкото повече бързаш, толкова повече им скъсяваш животеца.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Търся препоръка за LI-ION батерии 18650.

      Може и това да е причината за избрани елементи. Те са SE на Сони по 1.5аh. Не съм се заглеждал в точните им параметри.
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • #18
        От: Търся препоръка за LI-ION батерии 18650.

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Значи вместо тия ще трябва да търсиш такива с по-голям ток, които пък са с по-малък капацитет. Здравословното зареждане на такава батерия (въпросния Panasonic) е с един ампер, бързото с 2 ампера. А 2 ампера значат час и половина-два зареждане. Това без принудително охлаждане.

        ...от друга страна същите елементи ги тормозят в Tesla и с по-големи токове, та явно са държеливи. Ама колкото повече бързаш, толкова повече им скъсяваш животеца.
        Ако Tesla ползват тях, няма по добра реклама.... Аз не бързам със заряда, но не знам как може да се забави той.

        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
        Без защита, батерията си има обща балансираща платка. Панасоник, по- скоро елементи, това скъпо ли е?
        https://m.fasttech.com/product/11411...e-3400mah-3-7v


        Не обърнах внимание че цената е за два броя, това променя нещата. Да живее чичкото Гугъл...
        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

        Коментар


        • #19
          От: Търся препоръка за LI-ION батерии 18650.

          Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
          Може и това да е причината за избрани елементи. Те са SE на Сони по 1.5аh. Не съм се заглеждал в точните им параметри.
          Еми в същия сайт търси "Authentic Sony US18650VTC5 3.6V 2600mAh Rechargeable Li-Ion Batteries (2-Piece)". 11 долара за 2бр. В някои сайтове я класират за най-добрата батерия с голям ток към момента.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Търся препоръка за LI-ION батерии 18650.

            Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
            Ако Tesla ползват тях, няма по добра реклама....
            Tesla ползват 3400mAh Panasonic. Други ползват SAMSUNG и LG, които също имат аналогични като капацитет. То май тия трите са най-вървежните играчи на пазара в момента. Обаче посочената в предния ми пост е с по-големи тоци на разряд и заряд.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: Търся препоръка за LI-ION батерии 18650.

              Даа, тока в случая е важен. Този сайт който Весков ни даде е интересен, утре ще разуча подробности около поръчването.
              Последно редактирано от disko04; 15-09-16, 23:33.
              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

              Коментар


              • #22
                От: Търся препоръка за LI-ION батерии 18650.

                Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                Купих си от еBay едно боди Makita 481за около130лв безчетково (най мощното на фирмата, ама наистина е много мощно) , после купих 4 стари батерии за малко пари и оригинално зарядно втора ръка за 50лв пак от еBay. От елементите на 4 те батерии сглобих 2 (всъщност едната си е с здрави елементи и не съм я пипал), но големият проблем е платката вътре изпълнена с контролер на Моторола който когато запише някаква грешка или определен брой цикли не разрешава на зарядното да зарежда повече батерията, а зарядното както знаеш е добро нещо защото за 20/30 минути пълни 3Аh с принудително охлаждане чрез обдухване. Скоро ще дойде китайска платка (една за опит) която купих и която трябва да реши проблема с заряда но искам и нови читави елементи да сложа. Сега зареждам батериите с ТЕС-а. Всичките тези неща направени с качествени елементи би трябвало да превъзхождат оригиналните батерии за много по малко пари.

                Между другото, ти скоро имаше тема за проблеми при копаене на дупки за кутии с бор корони, аз прецаках една машина на 220в докато правих това упражнание. Скоро извъртях с Макитата две кутии в тухла на Поротерм, тая машина се справи прекрасно.
                Със същите батерии и зарядно ползваме перфоратори макита със 3 амперчасови батерии на 18 волта.Някъде 15-20 Мин.се зареждат.Имаме и един вюрт на който аз лично му прецакаха батерията,24 волта,3 амперчаса никелметал хидрид,в момента го ползвам с два 7 амперчасови оловни акумулатора които стоят в раница.Това когато се наложи да пробиваме много,държи на 180 отвора без спиране за заряд.Замислих се дали да не експериментирам с него.Миналата седмица на пауър банка купена от Лидъл умря батерията,не намирам гаранцията и я смених с ползвана батерия Сони от лаптоп,която с фенер се справя отлично.Банката работи,но не така както оригиналната.С неговата си можеше да ми зареди телефон от 0 до 80℅ с тая дето сложих до 22℅ ,другото е че като прекрати разряда контролера в банката,при проверка на заряда дава от 50-70℅ ,тока при заряд е 0.5 ампер.Тока който дърпам е точно 1 ампер и банката става доста гореща.Та си мисли че всяка 18650 си има различни предназначения за бърз заряд,разряд и при различен товар отдава различно време.


                п.п За боркороната мисля да и насадя опашка от девалт.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #23
                  От: Търся препоръка за LI-ION батерии 18650.

                  Този елемент от лаптопа сигурно е уморен вече, аз затова се отнасям с подозрения към ползване на стари батерии.
                  Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Търся препоръка за LI-ION батерии 18650.

                    Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                    Този елемент от лаптопа сигурно е уморен вече
                    Типично. Капацитет при нисък разряд може и да има, ама с повишено вътрешно съпротивление, и пауърбанката нито го зарежда докрай, нито може да дръпне много от него при разряд, защото в единия случай напрежението се повишава без да е зареден, а в другия се понижава без да е разреден. Батерията може би би работила прилично някъде, където тоците са по-малки.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Търся препоръка за LI-ION батерии 18650.

                      Ето и мойте 5ст като вейпър.
                      Консумирам таквиз батерии.
                      Най доброто което съм ползвал е VTC 5 на Сони.
                      Никой не ангажирам със моето си мнение.
                      Скоро поръчах 4 от гиърите - бяха промо за 18 гущера.
                      Но говорейки за винтоверт моя съвет е да се насочиш към полимерните.
                      Имам френд моделист, който си развива гумите на колата с такъв винтоверт с полимерни елементи, особено за бръшлес задвижване това е избора...... имам и друг дето цяла зима си пали колата с една 3 клетъчна батерия.......
                      Та така - това е моето мнение.
                      Полимерките ги взимам от евросклада на Кинга, приятели моделисти си правим чести групажи, мога да те включа.....
                      Поздрави!
                      VITARA, SAMURAI
                      FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                      RENAULT ESPACE QUADRA
                      ...и едно сивикче за града...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Търся препоръка за LI-ION батерии 18650.

                        Дай данни за елементите, модел цена и т.н.
                        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Търся препоръка за LI-ION батерии 18650.

                          Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
                          Но говорейки за винтоверт моя съвет е да се насочиш към полимерните.
                          Той хубаво ще се насочи към полимерните, ама иска да ползва оригиналната зареждачка, а тя ще ги умори.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Търся препоръка за LI-ION батерии 18650.

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Той хубаво ще се насочи към полимерните, ама иска да ползва оригиналната зареждачка, а тя ще ги умори.
                            Даа, искам..., но тия хора дето той споменава сигурно и те ползват оригинални зареждачки.
                            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Търся препоръка за LI-ION батерии 18650.

                              Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
                              Ето и мойте 5ст като вейпър.
                              Консумирам таквиз батерии.
                              Най доброто което съм ползвал е VTC 5 на Сони.
                              Никой не ангажирам със моето си мнение.
                              Скоро поръчах 4 от гиърите - бяха промо за 18 гущера.
                              Но говорейки за винтоверт моя съвет е да се насочиш към полимерните.
                              Имам френд моделист, който си развива гумите на колата с такъв винтоверт с полимерни елементи, особено за бръшлес задвижване това е избора...... имам и друг дето цяла зима си пали колата с една 3 клетъчна батерия.......
                              Та така - това е моето мнение.
                              Полимерките ги взимам от евросклада на Кинга, приятели моделисти си правим чести групажи, мога да те включа.....
                              Поздрави!
                              Имам познат зъболекар,луд запален моделист,три гаража под наем държи само за хобито,та и той говори за полимер,но цената нещо хич не е хубава
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #30
                                От: Търся препоръка за LI-ION батерии 18650.

                                Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                                Даа, искам..., но тия хора дето той споменава сигурно и те ползват оригинални зареждачки.
                                Зареждачка за обикновени ще ги презареди, ако ги оставиш за повече време.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X